<
>

Trápení Zlína pokračuje, Fastav doma znovu neskóroval

Zlín - Fotbalisté Mladé Boleslavi ve třináctém kole FORTUNA:LIGY vyhráli 2:0 ve Zlíně a díky gólům Nikolaje Komličenka a Pavla Buchy poprvé v sezoně zvítězili venku. Na domácí lavičce tak nevyšla premiéra trenérovi Janu Kameníkovi a moravský celek prohrál šesté z posledních sedmi utkání.

fkmb.cz
    13. kolo, Základní částFCZ0:20:1MBL

Zlín nastoupil se zcela novým útokem, neboť z Boleslavi hostujícího Wágnera nepustila na hřiště dohoda klubů a nejlepšího střelce Poznara zase svalové zranění. Netradiční složení domácí jedenáctky si vynutily i další absence, takže na levém kraji obrany zaskakoval kapitán Jiráček.

Boleslav přijela do Zlína s nejlepším útokem soutěže a ten se předvedl už ve čtvrté minutě, kdy Komličenko vysunul Mesanoviče, ale domácí brankář Rakovan skvěle zasáhl. Zlín zahrozil po akci Fantiše a přímém kopu Džafiče, ale hostující gólman Stejskal se zaskočit nenechal.

Ve 26. minutě už Komličenko otevřel skóre. Po rohovém kopu a závaru v malém vápně se nejlépe zorientoval a poslal míč pod břevno. Ruský útočník vstřelil devátý gól v sezoně a upevnil si první místo v pořadí střelců.

Zlín byl blízko vyrovnání po půlhodině hry, ale Železník trefil ve slibné pozici tyč. O pár minut později se po přímém kopu neprosadil Podio a Džafič po pěkné kombinaci střílel v pádu nad. V závěru první půle mohl po rohovém kopu navýšit vedení hostí Pudil.

Po změně stran Zlín výrazně zvýšil útočnou aktivitu a v 59. minutě byl blízko vyrovnání, když po Bartošákově centru střílel Fantiš. Domácí dále tlačili, nicméně chyběl jim větší moment překvapení, který by rozhodil konsolidovanou obranu soupeře.

Přesto se tak stalo v 68. minutě, kdy se za záda stoperů dostal Železník, ale ve vyložené pozici vysoko přestřelil. Další vyloženou šanci už domácí neměli a v závěru inkasovali po protiútoku, který zakončil Bucha.

FC Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)

Branky: 26. Komličenko, 90. Bucha.
    Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler.
    ŽK: Džafič, Podio, Matejov - Pudil, Křapka, Jiří Klíma.
    Diváci: 2918.

FC Fastav Zlín: Rakovan - Hnaníček (46. Cedidla), Buchta, Jiráček - Matejov, Fantiš, Folprecht, Podio, Bartošák - Železník, Džafič (75. Janetzký). Trenér: Kameník.

FK Mladá Boleslav: Stejskal - Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Křapka - Budínský, Hubínek, Matějovský (46. Bucha), Fulnek - Mešanovič (61. Jiří Klíma), Komličenko (86. Hašek). Trenér: Weber.