<
>

Radost Dynama! České Budějovice vykradly Hanou

Olomouc - Fotbalisté Českých Budějovic ve třináctém kole FORTUNA:LIGY vyhráli 3:1 v Olomouci a připravili Sigmě první domácí porážku v sezoně. Za druhým vítězstvím za sebou nasměroval Jihočechy dvěma góly Ivan Schranz, třetí gól přidal Patrik Brandner. K vyrovnání Olomouci pomohl vlastní gól hostujícího stopera Tomáše Sivoka.

dynamocb.cz
    13. kolo, Základní částOLO1:30:1CEB

Jako první zahrozili domácí, ale Jemelkovu střelu zblokovala obrana. Chvíli na to na druhé straně střílel Ledecký, ale vedoucí branky se České Budějovice dočkaly až v 19. minutě. Po rychlém brejku si míč do vápna navedl Schranz a střelou k tyči nedal brankáři Reichlovi šanci.

Do druhé půle vstoupili Olomoučtí aktivně a po několika závarech se jim podařilo vyrovnat. Exreprezentačního brankáře Drobného, který nastoupil poprvé po nedávném návratu do mateřského celku, překonal stoper Sivok, jenž v 50. minutě tečoval pokus Yunise.

Hosté si vzali vedení zpět v 62. minutě, kdy si Brandner všiml, že Reichl je příliš daleko z branky a povedenou střelou poslal míč do šibenice. Třetí gól přidali hosté v 75. minutě a Schranz si hlavou připsal druhý zásah v utkání. Budějovice neměly daleko ke čtvrté trefě, ale Táborského pokus jen proskákal po brankové čáře.

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 1:3 (0:1)

Branky: 50. vlastní Sivok - 19. a 75. Schranz, 62. Brandner.
    Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Hock.
    ŽK: Látal (trenér) - Schranz, Novák, Ledecký.
    Diváci: 2807.

SK Sigma Olomouc: Reichl - Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek - Pilař (65. Tandir), González (75. Texl), Plšek, Houska, Falta - Yunis. Trenér: Látal.

SK Dynamo České Budějovice: Drobný - Čolič, Sivok, Havel, Novák - Brandner, Čavoš, Mršič (88. Helešic), Havelka, Schranz (79. Táborský) - Ledecký (83. Kladrubský). Trenér: Horejš.