14FC Zlín2936:6025
    15SK Dynamo České Budějovice2932:6023
    16MFK Karviná2929:5222

Nováček z Českých Budějovic po třech porážkách zabral, odskákali to Bohemians

České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 12. kole FORTUNA:LIGY Bohemians 3:2. Za vítěze se trefil dvakrát David Ledecký, zbývající gól dal Ivan Schranz. Bohemians dvakrát snížili, když se gólově prosadili David Bartek a Jakub Rada. Jihočeši po třech porážkách za sebou bodovali a opustili poslední příčku. S jedenácti body se dostali na třináct pozici, Bohemians mají o bod více a zůstávají jedenáctí.

dynamocb.cz
    12. kolo, Základní částCEB3:21:0BOH

České Budějovice poprvé v sezoně zařadili do základní sestavy brankáře Křížka, který hned v 10. minutě předvedl vynikající reflex. Záviška se ocitl na penaltě sám, ale jeho střelu Křížek vyrazil nohou.

Jihočeši v tu dobu už mohli vést, jenže Ledecký ve 4. minutě ve velké šanci selhal. Českobudějovický útočník však o chvíli později ve své druhé příležitosti uspěl. Po rohu si naběhl na první tyč a hlavou lehce líznul míč, jenž zapadl do branky. Ve zbytku poločasu Jihočeši kontrolovali hru a drželi soupeře daleko od své branky.

Po přestávce Dynamo navíc přidalo druhý gól, když se trefil Schranz. Bohemians působili relativně neškodně, ale v 67. minutě se dostal k odraženému míč Bartek a napálil jej pod břevno. Snížení hosty probralo a Jihočechy očividně znervóznilo. Bohemians soupeře zatlačili a v 76. minutě měli velkou šanci. Po akci Nečase Milan Havel obešel i brankáře Křížka, ale branku přestřelil.

České Budějovice přežily pro ně kritické minuty a v závěru z brejku definitivně rozhodly. Střídající Mršič z pravé strany přihrál Ledeckému, jenž se trefil v zápase podruhé. Konec zápasu ještě zdramatizoval Rada, jenž snížil na rozdíl jednoho gólu, ale Jihočeši vítězství udrželi.

Hlasy po utkání:

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Věděli jsme, že body nutně potřebujeme, abychom se dotáhli v tabulce na soupeře. V prvním poločase jsme hráli velice dobře, sbírali jsme odražené míče, byli jsme agresivní. Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně, dali jsme i druhý gól. Ale pak se projevila naše menší zkušenost, takže jsme ještě viděli drama. Ovšem musím pochválit hráče za to, jak se dneska vydali."

Martin Hašek (trenér Bohemians 1905): "Máme rozdílnou úroveň výkonů v poločasech. V první části to bylo sterilní, nemělo to šťávu, dopředu jsme až na jednu šanci nebyli nebezpeční. Udělali jsme změny, protože jsem měl pocit, že hrajeme bez útoku. Ve druhém poločasu hrála najednou Bohemka fotbal, který mě bavil a byl plný pohybu. Gól na 2:0 s námi sice trochu zatřásl, ale podařilo se nám vytvořit velký tlak, snížili jsme na 1:2 a pak jsme měli dvě až tři příležitosti k vyrovnání. Kdybychom dali na 2:2, tak věřím, že bychom vyhráli. Ale třetí gól Českých Budějovic nám vzal vítr z plachet."

SK Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905 3:2 (1:0)

Branky: 18. a 82. Ledecký, 50. Schranz - 67. Bartek, 85. Rada.
    Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Melichar.
    ŽK: Javorek, Křížek - Ugwu, Podaný.
    Diváci: 4252.

Č. Budějovice: Křížek - Čolič, Sivok, L. Havel, Novák - Brandner (76. Mršič), Čavoš, Javorek, Havelka (27. Kulhánek), Schranz (90. Helešic) - Ledecký. Trenér: Horejš.

Bohemians: Fryšták - M. Havel, Hůlka, Pokorný, Bartek - Záviška (86. Köstl), Jindřišek, Rada, Vodháněl - Ugwu (46. Podaný), Vaníček (46. Nečas). Trenér: Hašek.