<
>

Oslabené Slovácko v závěru zachránilo alespoň remízu

Olomouc - Souboj dvou sousedů ze středu tabulky FORTUNA:LIGY přinesl zajímavý průběh. Slovácko začalo v Olomouci dobře, nadějně rozehraný zápas ale k bodovému vyústění dovést nedokázalo. Tlak domácí Sigmy umocnila červená karta Šimka, po Faltově vedoucí brance však hosté zabrali a v 88. minutě dokázali zásluhou Tomáše Zajíce stanovili výsledek na konečných 2:2!

fcslovacko.cz
    11. kolo, Základní částOLO2:20:1FCS

Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně. Dobrým pohybem narušovali obranu Slovácka, využívali křídelních prostor pro řadu centrů, z nichž vznikaly nebezpečné situace v hostující šestnáctce. Ke gólu však měl v úvodu blízko jen Faltův přímý kop z 15. minuty.

Tým z Uherského Hradiště v první půli ukazoval, že jeho venkovní výhry na Spartě a v Plzni nebyly náhodné. Slovácko hrálo vzadu bez chyb a směrem dopředu využívalo každou možnost k rychlému protiútoku.

Ve 25. minutě potáhl míč středem Petržela, posunul jej napravo na Havlíka, jehož centr našel na hranici šestnáctky Šašinku. Jeho první pokus obrana Sigmy zblokovala, ale z dorážky už hostující útočník slavil.

Slovácko mělo dvě šance na pojištění náskoku. Havlík ovšem mířil vedle a Hofmann po rohu nedosáhl ve slibné pozici na míč. Hanáci ještě do poločasu posílili ofenzivu o Nešpora. V závěru půle měl šanci Zahradníček, který ovšem mířil nad.

Po přestávce naskočil do domácí sestavy zkušený Pilař a hned se podepsal pod vyrovnání. Ve 47. minutě poslal zprava prudký centr před branku Slovácka, kde jej usměrnil do sítě Nešpor.

Hosty ale inkasovaná branka nerozhodila a brzy si mohli vzít vedení zpět. Nejprve střílel zblízka Hofmann a následně Navrátil, ale gólman Reichl pokaždé zasáhl.

Olomouc se postupně vzpamatovala a navíc dostala výhodu přesilovky. Šimko v 62. minutě stáhl unikajícího Faltu a viděl rovnou červenou kartu. V 73. minutě dostal míč do šestnáctky Slovácka González, ale jeho střela neměla důraz.

O sedm minut později už Sigma přesilovku využila. Falta dostal pas za obranu a tvrdou střelou propálil Trmala. Hosté ovšem i v oslabení srovnali. Střídající Kalabiška v 88. minutě našel Zajíce a ten střelou zblízka překonal Reichla.

Radoslav Látal (trenér Olomouce): "Jsem zklamán. Když otočíte zápas a vedete deset minut před koncem s oslabeným soupeřem 2:1, tak musíte vyhrát. Nestalo se, je to pro nás ztráta, znehodnotili jsme bod z Jablonce. Ztrácíme utkání, v nichž se opakují stále ty stejné chyby. Vstoupili jsme do duelu dobře, ale tlak neměl vyústění, byla to jen převaha. O přestávce nám pomohla střídání, Pilař hru oživil, ale po vyrovnání jsme přestali hrát. Zápas pak ovlivnilo vyloučení. Když jsme dali druhý gól, měli jsme zápas dotáhnout k vítězství."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Po prvním poločase bych řekl, že bod je pro nás málo, ale na konci ho beru. Na začátku jsme dobře bránili, domácí sice měli převahu, ale k ničemu se nedostali. Škoda, že jsme po vedoucím gólu a pak i po vyrovnání nezužitkovali naše příležitosti. Červená karta byla z našeho pohledu nesmyslná, hra našich krajních beků má dlouhodobě rezervy. Cením si toho, že to kluci v deseti nezabalili a rvali se o bod, ten je dnes pro nás cenný. V tabulce to skáče pomalu, ale rezervy máme spíš v domácích zápasech než venku."

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:2 (0:1)

Branky: 47. Nešpor, 80. Falta - 25. Šašinka, 87. Zajíc.

Rozhodčí: Berka - Moláček, Váňa.

ŽK: Beneš, Zahradníček, Radoslav Látal (trenér) - Petržela, Havlík, Navrátil, Divíšek, Šumulikoski (sportovní manažer).

ČK: 63. Šimko (Slovácko). Diváci: 4105.

Olomouc: Reichl - Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek - Texl (46. Pilař), Houska (89. Yunis), Greššák (37. Nešpor), González, Falta - Plšek. Trenér: Radoslav Látal.

Slovácko: Trmal - Šimko, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček - Petržela (90. Krejčí), Šašinka (67. Kalabiška), Navrátil (84. Sadílek) - Zajíc. Trenér: Svědík.