<
>

Karviná loupila v příbramské pevnosti, rozhodli Smrž a Ndefe

Příbram - Fotbalisté Karviné také v utkání 10. kola FORTUNA:LIGY v Příbrami prokázali vzestupnou formu a počtvrté v řadě bodovali. Výhra 2:0 byla historicky vůbec první na hřišti středočeského klubu. Hosté byli po celý zápas lepší, u obou gólů byl Vojtěch Smrž. První sám vstřelil v prvním poločase a druhý přidal po změně stran po jeho vyražené střele Nizozemec Gigli Ndefe.

fkpribram.cz
    10. kolo, Základní část0:20:1KAR

Slunečný závěr léta táhnul zřejmě spíše do přírody, a tak u Litavky byla skutečně komorní atmosféra, která se bohužel přenesla i na trávník. Fotbalu hráči příliš nepředváděli, jen výjimečně se zdařily dvě přihrávky za sebou. Domácí byli sice o něco aktivnější, ale bez pořádného zakončení.

Až v druhé části úvodního poločasu začaly přicházet šance, jenže před příbramskou brankou. Ve 21. ještě Lingr nevyužil Petkovovo přistrčení a netrefil ve velmi solidní pozici uvnitř šestnáctky branku, ale o minut později svoje selhání napravil - na levé straně se uvolnil a vyzkoušel z těžkého úhlu pozornost brankáře Boháče, který míč sice vyrazil, ale Smrž ho do odkryté pravé strany branky vrátil a dostal hosty do vedení. Ve 30. minutě mohlo být vedení dvoubrankové, ale Hanousek ve velké šanci netrefil.

Domácí pak na chvíli pochopili, že jejich nedůrazná hra s pomalým přechodem nikam nepovede. Už ve 36. minutě proto byli k vyrovnání blízko, jenže Alvirův trestný kop skončil na spojnici tyče a břevna karvinské branky. A příbramský poločasový zmar dotáhnul ve 43. minutě Škoda, který ve velké šanci z pár metrů nedokázal svoji hlavičku usměrnit mezi tyče.

Po pauze se očekával domácí nápor, ale aktivnější byli hosté. Příbram se nedokázala trvaleji usadit na soupeřově polovině a také všechny statistiky mluvily pro hosty. Není divu, že z prořídlého hlediště bylo slyšet skandování „Hoši, hoši, co to je?“

Hosté dokázali lépe kombinovat, ve všech ohledech byli lepši a v 66. minutě dali osudu zápasu definitivní podobu: autor prvního gólu Smrž po kombinační akci pálil přesně, Boháč znovu vyrážel, ale dobíhající Ndefe přidal druhý gól svého týmu.

V přímém souboji dvou trenérů, kteří dříve byli na soupeřově lavičce, se radoval karvinský František Straka. Jeho svěřenci už poskočili na dvanácté místo v tabulce před dnešního soupeře.

Roman Nádvorník (trenér Příbrami): "Nemohli jsme se dostat vůbec do hry, nedokázali jsme se vyrovnat Karviné v důrazu. Soupeř nás dobře dostupoval, naši klíčoví hráči byli po příjmu míče okamžitě zdvojeni, nedostávali jsme se k naší kombinační hře. Předchozí soupeři zde hráli fotbal, Karviná se soustředila na defenzívu a nás nepustila k naší obvyklé hře, navíc dobře dokázala dobře využívat brejkových situací."

František Straka (trenér Karviné): "Jsem dnes absolutně spokojený. Zápas jsme zvládli, přestože máme osm hráčů na marodce, ale byla cítit soudržnost, nadšení a bez vůle se takové zápasy nedají vyhrávat. Za výhrou jsme šli cílevědomě, tyhle tři body jsou pro nás živá voda. Je pravda, že zlom k lepšímu přišel po remíze se Slavií, ale bylo logické že po tolika letních změnách si to chvíli bude sedat. Dáváme tým za pochodu dohromady, je to pro nás sladké vítězství."

1. FK Příbram - MFK Karviná 0:2 (0:1)

Branky: 22. Smrž, 66. Ndefe.
    Rozhodčí: Machálek - Horák, Bartík.
    ŽK: Petráň, Čonka, Ba Loua, Hrdlička, Petkov (všichni Karviná).
    Diváci: 2162.

Příbram: Boháč - Tregler (36. Nový), Kodr, Šimek, Antwi (72. Stuparevič) - Alvir, Rezek, Soldát, Zeman - Polidar - Škoda (60. Voltr). Trenér: Nádvorník.

Karviná: Hrdlička - Ndefe, Rundič, Kouřil, Čonka - Hanousek, Smrž - Ba Loua (88. Moravec), Lingr (68. Putyera), Petkov- Petráň. Trenér: Straka.