<
>

Hráčem měsíce kanonýr Plšek, mezi trenéry zářil Trpišovský

Olomoucký záložník Jakub Plšek pálil v srpnu ostrými. Konta soupeřů zatížil během minulého měsíce hned pěti zásahy a vystřílel si tak cenu pro nejlepšího hráče měsíce FORTUNA:LIGY. Mezi trenéry kraloval Jindřich Trpišovský, jehož Slavia zůstává v soutěži stále jediným neporaženým týmem. Navíc bodovali Pražané i na mezinárodním poli.

sigmafotbal.cz

Hráč měsíce: Jakub Plšek (SK Sigma Olomouc)

Se šesti nasázenými góly je momentálně nejlepším kanonýrem celé FORTUNA:LIGY. Řeč je o olomouckém záložníkovi Jakubu Plškovi, který se během srpna trefil do černého hned pětkrát.

Někdejší mládežnický reprezentant režíroval zkraje měsíce hubenou výhru nad Libercem, když zařídil pět minut před poločasovou pauzou jediný gól utkání. Další trefu obstaral pětadvacetiletý Plšek v Ďolíčku, kde proměněným pokutovým kopem zvyšoval vedení Hanáků na 2:0. Sigma ale tehdy v poslední půlhodině o vedení přišla a odjela domů po obratu Bohemians dokonce s prázdnou.

Náladu si však Plšek a spol. spravili v dalších dvou kolech. Nejprve doma Olomoučtí zdolali 2:0 Teplice, které načal Plšek gólem už ze druhé minuty. Následně si svěřenci kouče Látala odvezli bod z Letné, kde se Plšek prosadil rovnou dvakrát. Na jeho trefu na 2:1 dokázala Sparta dvakrát reagovat, šikovný záložník ale zvládl čtvrt hodiny před koncem srovnat hlavou na konečných 3:3.

Trenér měsíce: Jindřich Trpišovský (SK Slavia Praha)

Po osmi odehraných kolech stále nenašli přemožitele, navíc se jím povedl "majstrštyk" v podobě postupu do základní skupiny Ligy mistrů, když si hned dvakrát smlsli na rumunské Kluži. Řeč je o fotbalistech pražské Slavie, kteří pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského prožívají další skvělou sezónu.

Svěřenci třiačtyřicetiletého kouče se v srpnu v rámci FORTUNA:LIGY radovali na domácím trávníku s Libercem (1:0) a v derby s Bohemians 1905 (4:0), tři body pak Slavia přivezla také ze stadionu českobudějovického nováčka (3:0).

Zakletá se tak zdá být letos pro favorita soutěže jen slezská půda, kde po bezbrankové remíze s Karvinou ztratili Pražané naposledy body s Opavou (1:1). V tabulce však s bilancí osmi výher, dvou remíz a jen dvou inkasovaných branek disponují tříbodovým náskokem na druhou Plzeň.