<
>

Prvním Přihraj:Králem asistencí nové sezony je slávista Petr Ševčík

I v novém ročníku FORTUNA:LIGY pokračuje statistika Přihraj:Král asistencí, která oceňuje nejúspěšnější asistenty. V období 1. až 5. kola ročníku 2019/20 uspěl slávista Petr Ševčík, který si připsal tři gólové přihrávky.

slavia.cz

Petr Ševčík prožil úspěšný vstup do nové sezony. V úvodním utkání proti Zlínu odehrál poločas, proti Teplicím a Olomouci celý zápas, v Karviné strávil na hřišti 68 minut a ve všech zápasech patřil ke klíčovým hráčům sešívaných.

Jako nejvydařenější utkání se dá označit to v Teplicích, kde Slavia vyhrála vysoko 5:1 a Ševčík byl fanoušky označen za hráče zápasu. Ševčík svůj skvělý výkon podpořil hned třemi asistencemi, když postupně přihrál na góly Van Burena, Hušbauera a Stancia.

Podobně jako Petru Ševčíkovi se dařilo i plzeňskému Aleši Čermákovi, ovšem ve prospěch slávistického záložníka hovořilo další hodnotící kritérium, tedy počet přihrávek do gólové šance. Zatímco Ševčík jich měl hned osm, Čermák „pouze“ čtyři.

Petr Ševčík nastoupí v následujících pěti zápasech s označením Přihraj:Král asistencí na rukávu a po skončení sezony bude dres i s jeho podpisem vydražen. Výtěžek aukce poputuje na  Nadační fond Zelený život.

Více informací o statistice Přihraj:Král asistencí naleznete zde.