<
>

Plzeň po bezbrankové remíze na půdě Bohemians poprvé ztratila

Praha - Fotbalisté Plzně ve čtvrtém kole první ligy remizovali na hřišti Bohemians 1905 bez branek a po úvodních třech výhrách poprvé v sezoně ztratili body. Viktoria v Ďolíčku nevyhrála potřetí za sebou. "Klokani" doma neprohráli a neinkasovali ani ve druhém zápase nového ročníku.

fcviktoria.cz
    4. kolo, Základní částBOH0:00:0PLZ

Domácí trenér Martin Hašek nechal na lavičce Šmída s Vaníčkem, které nahradili Köstl a Pokorný, jenž se do Bohemians v týdnu vrátil na roční hostování a odehrál první soutěžní duel od konce května. Hostující kouč Pavel Vrba udělal oproti úterní odvetě druhého předkola Ligy mistrů proti Olympiakosu Pireus, který Viktoria v Řecku prohrála 0:4, jedinou změnu, když Limberský zastoupil Hlouška.

Západočeši si první příležitost vypracovali ve třetí minutě. Kopicův centr prodloužil Krmenčík na zadní tyč, ale Řezník se zblízka neprosadil. V deváté minutě po Vodhánělově rohovém kopu na zadní tyč hlavičkoval nikým nehlídaný Podaný těsně vedle. O minutu později napřáhl z dálky hostující Kalvach a brankář Valeš jeho pokus vyrazil nad břevno. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Brabec mimo tři tyče.

Poté si dlouho ani jeden celek nevypracoval šanci. Až v 38. minutě po Vodhánělově centru se míč dostal ke Köstlovi, který zakončil vedle Hruškovy branky.

Čtyři minuty po změně stran si Krmenčík ve vápně poradil s Köstlem, ale zakončení mu znemožnil gólman Valeš, jenž se mu vrhl pod nohy. Ve 62. minutě si na Vodhánělův centr naskočil Hronek, ale ten hlavičkou Hrušku neohrozil. V 69. minutě vystřelil z vápna Hrošovský, jenže jeho střelu jeden z domácích hráčů zblokoval.

O dvě minuty později vyslal Krmenčík za obranu "Klokanů" Kopice, který překonal Valeše. Kvůli ofsajdu však gól neplatil. V poslední minutě pak Kopic přízemní střelou před vápnem těsně minul tyč. Plzeň potřetí z posledních čtyř soutěžních duelů neskórovala.

Martin Hašek (trenér Bohemians): "Před utkáním jsme bodově nebyli v komfortní situaci, ale věřili jsme, že se dokážeme na Plzeň dobře připravit a že odehrajeme dobrý zápas. Na zápas jsme se spíše těšili, než že bychom cítili stres, že k nám přijede takhle kvalitní tým. Šli jsme do utkání s cílem zvítězit, to se nám nepovedlo, ačkoliv si myslím, že naši hráči ze sebe vydali maximum, čeho dnes byli schopní. Musíme respektovat sílu soupeře. První poločas jsme měli ke vstřelení gólu blíž, ale ve druhém poločase si Plzeň dokázala vynutit ve velkých časových úsecích vcelku výraznou herní převahu. Už jsme pak zlobili jenom z brejků, ale byli to takové situace, které se dají vyřešit až do gólové situace, takže jsme pořád naději živili, ale když to skončilo 0:0, tak jsem si řekl, že to odpovídá zhruba tomu, co se na hřišti dělo."

Pavel Vrba (trenér Plzně): "První poločas nás Bohemka přehrávala důrazem, soubojově byla lepší, měla spoustu standardních situací. V prvním poločase byla blíž ke gólu než my. Ve druhém poločase se to otočilo, zlepšili jsme rozehrávku, přechodovou fázi, měli jsme tam několik situací, kdy jsme ve finální fázi nedohráli to, co jsme tam měli. Bohužel i když jsme se ve druhém poločase výrazně zlepšili, nedokázali jsme dát gól a když budu brát výsledek podle průběhu zápasu, tak je asi zasloužený, protože Bohemka byla lepší v prvním poločase a my ve druhém."

Bohemians Praha 1905 - FC Viktoria Plzeň 0:0