<
>

Hráč a trenér měsíce července z Plzně. Ocenění získali záložník Kopic a trenér Vrba

Tři zápasy, tři výhry. Vicemistr loňského ročníku FORTUNA:LIGY vstoupil do nové sezony se stoprocentní bilancí, když postupně porazil Olomouc, Liberec a naposledy Karvinou. Ocenění pro hráče a trenéra měsíce tak zamířilo do Plzně, získali jej záložník Jan Kopic a trenér Pavel Vrba.

fcviktoria.cz

Hráč měsíce: Jan Kopic (FC Viktoria Plzeň)

Devětadvacetiletý záložník prožil úspěšný vstup do nové sezony. V prvním zápase s Olomoucí jeho tým prohrával a Kopic byl právě tím hráčem, který po vyrovnání rozhodl gólem na 2:1 o výhře Západočechů. Konečné vítězství 3:1 pak stvrdil v nastavení Kovařík.

Podobně se Kopicovi dařilo i na hřišti Slovanu Liberec, kde v 71. minutě zvyšoval na 2:0 pro Plzeň. Jelikož ale v závěru domácí snížili, můžeme Kopicův gól označit znovu za rozhodující a vítězný. Zajímavostí je, že Kopic oba rozhodující góly vstřelil v téže minutě.

Bývalý záložník Jihlavy či Jablonce odehrál takřka celý zápas i ve třetím zápasu sezony proti Karviné, kterou Plzeňané zdolali 3:2. Tentokrát se ale Kopic neprosadil.

Trenér měsíce: Pavel Vrba (FC Viktoria Plzeň)

Plzeňský trenér Vrba zahájil svou devátou sezonu na lavičce západočeského celku vítězně. Jeho tým v zápasech s Olomoucí, Libercem i Karvinou naplno bodoval a vstoupil do bojů o mistrovský titul sebevědomě.

Kaňkou na úspěšném vstupu do sezony tak může být pouze vyřazení z bojů o Ligu mistrů řeckým Olympiakosem. Viktoria si ale může vybojovat účast v Evropské lize.