<
>

Plzeň zdolala Karvinou i v sedmém vzájemném utkání, dvakrát se trefil Krmenčík

Plzeň – Fotbalisté Plzně ve FORTUNA:LIZE doma porazili Karvinou 3:2 a i po třetím kole zůstávají stoprocentní. Naopak Slezané, kteří prohráli i sedmý vzájemný zápas v nejvyšší soutěži, jako jediní v nové sezoně ještě nezískali ani bod.

fcviktoria.cz
    3. kolo, Základní částPLZ3:21:0KAR

Dvě branky vstřelil Michael Krmenčík, jednou se za Viktorii trefil Jakub Brabec. Na průběžných 1:1 vyrovnával Milan Rundič z penalty a těsně před koncem snížil Michal Petráň. Svěřencům trenéra Pavla Vrby se povedla generálka na úterní odvetu druhého předkola Ligy mistrů na stadionu Olympikosu Pireus, kam si vezou výsledek 0:0.

Oproti zápasu s Olympiakosem udělal Vrba čtyři změny v sestavě. Vrátili se do ní krajní obránci Řezník s Limberským a poprvé v soutěžním utkání dostali v základní jedenáctce Viktorie šanci záložníci Mihálik a Janošek.

Domácí za silného deště soupeře očekávaně sevřeli a v osmé minutě otevřeli skóre. Kayamba lehce tečovaným centrem našel před brankou volného Krmenčíka a ten zblízka hlavou snadnou zakončil.

Reprezentační útočník vstřelil první soutěžní gól od loňského září, kdy dvakrát skóroval proti CSKA Moskva ve skupině Ligy mistrů. Na konci října si Krmenčík vážně poranil koleno a po operaci chyběl celé jaro.

Chvíli nato Hrošovského zaváhání nepotrestal hostující Janečka a z úhlu zamířil těsně vedle. Na druhé straně Hrošovský v dobré pozici netrefil míč po Mihálikově centru, několik dalších střel karvinská obrana zblokovala.

Plzni nevyšel vstup do druhého poločasu. Limberský v pokutovém území podrazil rozběhnutého Janečku a nařízenou penaltu v 52. minutě proměnil srbský kapitán Karviné Rundič.

Favoritovi mohl rychle vrátit vedení Kayamba, ale povedenou akci na jeden dotyk zblízka zakončil střelou do tyče. V 63. minutě už se fanoušci Viktorie dočkali. Pernica přesnou kolmicí za obranu vyslal Řezníka, který našel před brankou Krmenčíka a obrozený plzeňský střelec v ideální pozici nezaváhal.

V 69. minutě Západočeši přidali pojistku. Hrošovský rozehrál roh na krátko na střídajícího Kovaříka, jehož centr nepokrytý Brabec zužitkoval hlavičkou o zem. Pro reprezentačního stopera to byl premiérový soutěžní gól v plzeňském dresu.

Karvinou pak podržel gólman Pastornický, když Hrošovského dalekonosnou ránu vytáhnul nad břevno. Zdánlivě rozhodnuté utkání ještě v 84. minutě zdramatizoval Petráň, jenž snížil přesným pokusem k tyči a zaznamenal první ligovou trefu. Na víc však už hosté nedosáhli.

FC Viktoria Plzeň – MFK Karviná 3:2 (1:0)

Branky: 8. a 63. Krmenčík, 69. Brabec – 52. Rundič (pen.), 85. Petráň.
    Rozhodčí: Ginzel – Moláček, Vaňkát – Adam (video).
    ŽK: Kopic – Galuška, Bukata.
    Diváci: 7035.

Plzeň: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Limberský – Hrošovský, Janošek – Kayamba (65. Kovařík), Mihálik, Kopic (90. Hloušek) – Krmenčík (85. Chorý). Trenér: Vrba.

Karviná: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka – Smrž (46. Bukata), Hanousek – Putyera (81. Puchel), Janečka, Galuška (68. Šašinka) – Petráň. Trenér: Straka.