<
>

Spartě ani Slavii se v přípravných zápasech nedařilo, Bohemians mají skalp Rapidu Vídeň

Pražské kluby se poměřily o víkendu se zahraničními soupeři. Klokani zvítězili nad Rapidem Vídeň 3:2, přičemž dvakrát se trefil nový hráč v zeleno-bílém dresu Petr Hronek. Slavia podlehla na Tehelném poli 2:3 Slovanu Bratislava, v jejím dresu se zase dvakrát prosadil Tomáš Souček, který s klubem před časem prodloužil smlouvu. Sparta nestačila na rumunskou Kluž.

bohemians.cz

Letenští ve druhém přípravném utkání prohráli v Rakousku s rumunskou Kluží 0:1. V dalším utkání pak svěřenci trenéra Jílka narazí na Dynamo Moskva. Bohemians dokázali porazit Rapid Vídeň 3:2, o dvě branky se postaral nový hráč v týmu Hronek, jeden gól přidal Nečas.

Slavia ve velmi atraktivním zápase před šestitisícovou kulisou prohrála se Slovanem Bratislava 2:3 na Tehelném poli. V utkání nastoupily nové akvizice Holeš, Hovorka i Hilál. Sešívaní po poločase během šesti minut srovnali dvoubrankové vedení Slovanu díky zásahům Součka, ale o vítězství domácích rozhodl v 69. minutě Dražič. Slavia tak prohrála i druhé přípravné utkání.

Jablonec se utkal s rumunským Botosani, ale svému soupeři podlehl 0:2. V utkání se představil i obránce Krob, kterého Severočeši přivedli z Teplic. Právě hráči z lázeňského města se v sobotu utkali s druholigovým Sokolovem a zvítězili 5:0, dvakrát se trefil Žitný, po gólu přidali Hora, Kostka a Ljevakovič.

Také Karviná zvolila konfrontaci s druholigovým soupeřem. Vítkovice porazila 4:0 góly Holiše, Vlachovského, Madera a Bukaty. To Opavští opět vyzvali polského soupeře. S Czestochowou ale prohráli 0:1.

Fotbalisté Slovácka během soustředění ve Slovinsku porazili Maribor 1:0 díky gólu Sadílka ve druhém poločase. Příbram ani ve třetím zápase v Kaprunu nedokázala vstřelit branku a s maďarským Ferencvarosi prohrála 0:3. Z posledních tří zápasů tak má skóre 0:11.

Olomouc prohrála v přípravném utkání s vítězem slovenského poháru Trnavou 1:2. Slovenský tým dal po jedné brance v obou poločasech, za Hanáky v poslední minutě jen upravil skóre Jemelka. České Budějovice remizovaly s rakouským Amstettenem 2:2, v prvním poločase se trefil Mršič, ve druhém Táborský.