<
>

Slovácko na Dukle nevyužilo dlouhou přesilovku, týmy se rozešly bez branek

Praha – Fotbalisté Slovácka remizovali ve čtvrtém kole skupiny o záchranu finále FORTUNA:LIGY na hřišti sestupující pražské Dukly bez branek, přestože domácí hráli od 23. minuty bez vyloučeného obránce Daniela Součka. Dejvický celek nevyhrál podeváté za sebou, naopak Slovácko natáhlo neporazitelnost na pět utkání.

fkdukla.cz
    4. kolo, Skupina o záchranu0:00:0FCS

Oběma týmům už o nic nešlo. Dukla v minulém kole prohrou 0:3 v Karviné získala jistotu sestupu po osmi letech v nejvyšší soutěži, naopak Slovácko se výhrou 4:1 nad Opavou zachránilo.

První vážnou šanci si v deváté minutě vypracovalo Slovácko. Po rohovém kopu se v šestnáctce Dukly vytvořil závar a brankář Hruška střelu jednoho z hostujících hráčů vyrazil.

V 16. minutě běžel domácí Holík sám na gólmana Trmala, ale zakončil těsně vedle. Na druhé straně vypálil o čtyři minuty později z hranice vápna Kalabiška, míči v cestě do sítě však zabránil Hruška.

Souček ve 23. minutě zastavil před šestnáctkou nedovoleně unikajícího Zajíce a rozhodčí Adámková domácího beka vyloučila. Dukla obdržela šestou červenou kartu v sezoně, což je nejvíce ze všech týmů. Následnou střelu Janoška z přímého kopu Hruška zastavil.

Ve druhém poločase se Slovácko poprvé dostalo ke střele v 63. minutě, kdy Havlík zamířil nad. O devět minut později se ke slovu dostala i Dukla, ale Tetour nastřelil z vápna boční síť. Čtvrt hodiny před koncem zkusil štěstí z dálky na vzdálenější tyč Hološko, ale Hruška zasáhl.

Pražané výsledek udrželi, v první lize však neporazili Slovácko podvanácté v řadě a na Julisce posedmé za sebou.

Roman Skuhravý (trenér Dukly): "Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře kvůli sérii standardních situací soupeře a našim nevynuceným ztrátám. Z mého pohledu to byl zápas dvou klíčových okamžiků. První okamžik obrovská příležitost Holase (Holíka) a samozřejmě potom to vyloučení. Nejvíce si na tom zápase cením toho, jakým způsobem se kluci semkli a odpracovali to. To, že jsme soupeře nepustili do žádné vyložené situace, je pro mě velký bonus. Škoda té situace v 91. minutě, kdy to kluci sehráli výborně a mohli být za tu práci odměnění. Vydolovali jsme bod po tvrdé práci."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Utkání hodnotit nebudu. Vyjádřím se jenom k našemu výkonu. Hodně mě mrzí, jakým výkonem a jakou kvalitou se mužstvo dneska prezentovalo. Chtěl bych se za to omluvit našim fanouškům. Pro mě je neakceptovatelné, co jsme tady předvedli. Vůbec mě nezajímá, jestli to skončilo 0:0. Hrajeme od 23. minuty v přesile a nejsme schopní si vytvořit nějaký trvalý tlak, nejsme schopní si vytvořit pořádné šance na to, abychom skórovali. Je to naší bohorovností, nekvalitou, nekoncentrovaností. Přesně se stalo to, co jsme nechtěli. Opravdu jsem na mužstvo hodně nazlobený a myslím si, že to dostane velice tvrdě pocítit."

FK Dukla Praha - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Adámková - Nádvorník, Pfeifer.
    ŽK: Havlík, Rezek, Kalabiška (všichni Slovácko).
    ČK: 23. Souček (Dukla).
    Diváci: 654.

Dukla: Hruška - Douděra, Ďurica, Souček - Doumbia (86. Hanousek), Tetour, Holík (29. Bezpalec), Miloševič - Koval, Holenda, Hadaščok (66. Djuranovič). Trenér: Skuhravý.

Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Divíšek (52. Rezek, 78. Sadílek), Kadlec - Navrátil, Janošek (59. Hološko), Havlík, Daníček, Kalabiška - Zajíc. Trenér: Svědík.