<
22.05.-26.05.
>
  Skupina o titul
  #KlubZSB
  1SK Slavia Praha3477:2580
  2FC Viktoria Plzeň3456:3177
  3AC Sparta Praha3458:3166
  4FK Jablonec3457:3254
  5FC Slovan Liberec3434:3146
  6FC Baník Ostrava3438:4246
  Skupina o záchranu
  #KlubZSB
  11.FC Slovácko3441:4742
  2SFC Opava3446:5642
  3Bohemians Praha 19053432:4239
  41.FK Příbram3440:7137
  5MFK Karviná3442:5632
  6FK Dukla Praha3428:6922

  Brány 24. kola otevře páteční předehrávka Jablonce s Teplicemi

  Jablonec - Souboj dvou severočeských klubů mezi Jabloncem a Teplicemi dnes otevře 24. kolo FORTUNA:LIGY. Domácí chtějí naplno bodovat po předchozích dvou zápasech, které shodně prohráli venku 0:1. Teplice minule proti Opavě dosáhly na první jarní vítězství, proti Jablonci jim však kvůli kartám bude chybět trojice opor.

  fkteplice.cz
  Brány 24. kola otevře páteční předehrávka Jablonce s Teplicemi

  Jablonec vyhrál jediné z posledních šesti kol a na pátém místě v tabulce ztrácí už sedm bodů na třetí Spartu. Proti Teplicím, s nimiž prohrál jediné z posledních deseti ligových utkání, proto potřebuje zabrat.

  "Určitě chceme doma vyhrát, nic jiného nám nevelí. Dva venkovní zápasy nám po gólové stránce nevyšly podle představ, nechceme tu šňůru protahovat. Musíme teď pracovat dál a proměňovat šance. Hráči vědí, že je potřeba to na hřišti zlomit, i třeba nějakou šťastnou brankou," uvedl jablonecký trenér Petr Rada, který v minulosti vedl Teplice.

  Hosté se budou muset kvůli karetnímu trestu obejít bez Admira Ljevakoviče, Jakuba Hory a Tomáše Vondráška. Poslední dva vzájemné ligové duely prohrály Teplice s Jabloncem shodně 1:2.

  "V Jablonci se vždy hraje těžce, i kdybychom byli v plné palbě. Ale nedá se nic dělat, před zápasem s Opavou jsme si řekli, že ho musíme zvládnout, i kdyby nás to mělo stát karty. Vyhráli jsme, jsme vykartovaní a jedeme dál. Musíme si pomoct z vlastních řad," řekl teplický trenér Stanislav Hejkal.

  "Místo Ljevakoviče dostane šanci Soungole, který na ni čeká dlouho. Vypadla nám také celá pravá strana, kde dostane šanci v obraně nejspíš Hyčka, a v záloze ještě uvidíme. Hrát chceme pořád stejně, chceme být aktivní a odvážní, i když ze soupeře - zejména z jeho středové trojice Považanec, Trávník, Hübschman, nebo Kubista - máme respekt. Musíme ji pokrýt," dodal Hejkal.

  Zápas má výkop v pátek v 18:00.

  Hlasy před dnešní předehrávkou 24. kola FORTUNA:LIGY:

  Petr Rada (trenér Jablonce): "Určitě chceme doma vyhrát, nic jiného nám nevelí. Dva venkovní zápasy nám po gólové stránce nevyšly podle představ, nechceme tu šňůru protahovat. Musíme teď pracovat dál a proměňovat šance. Hráči vědí, že je potřeba to na hřišti zlomit, i třeba nějakou šťastnou brankou. Jsme všichni po zdravotní stránce kompletní, tedy kromě dlouhodobých zranění."

  Stanislav Hejkal (trenér Teplic): "V Jablonci se vždy hraje těžce, i kdybychom byli v plné palbě. Ale nedá se nic dělat, před zápasem s Opavou jsme si řekli, že ho musíme zvládnout, i kdyby nás to mělo stát karty. Vyhráli jsme, jsme vykartovaní a jedeme dál. Musíme si pomoct z vlastních řad. Místo Ljevakoviče dostane šanci Soungole, který na ni čeká dlouho, a uvidíme, jak si s tím poradí. Vypadla nám také celá pravá strana, kde dostane šanci v obraně nejspíš Hyčka a v záloze ještě uvidíme. Hrát chceme pořád stejně, chceme být aktivní a odvážní, i když ze soupeře - zejména z jeho středové trojice Považanec, Trávník, Hübschman, nebo Kubista - máme respekt. Jejich středovou trojici musíme pokrýt. Líbí se mi levá strana a už asi tradičně nám bude dělat problémy vysoký útočník, teď Doležal."