<
>

Olomouc zdolala Příbram a polepšila si na dvanácté místo

Olomouc - Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 22. kole FORTUNA:LIGY v souboji sousedů ze spodní části tabulky nad Příbramí 2:0. Hanáky poslal ve 26. minutě do vedení Jakub Plšek a v nastavení přidal pojistku Tomáš Zahradníček. Sigma poprvé v sezoně vyhrála dvě kola po sobě a poskočila na dvanácté místo. Nováček z Příbrami podlehl v lize Olomouci poprvé po pěti zápasech a je o dva body zpět třináctý.

fkpribram.cz
    22. kolo, Základní částOLO2:01:0

Příbram nasadila hned tři posily z tohoto týdne, do základní sestavy se dostali navrátilci Matoušek s Chalušem i Kingue. Jindy spíše defenzivní záložník Květ do tentokrát postavil na hrot útoku.

Jako první zahrozila Sigma. Hostující gólman Kočí při odkopu před vápnem trefil útočníka Nešpora a míč skončil kousek vedle prázdné branky. V 16. minutě se Matoušek dvěma kličkami zbavil protihráčů, ale v dobré šanci trefil jen gólmana Buchtu. Na druhé straně pak Zahradníček udělal kličku brankáři, dostal se však do velké úhlu a mířil jen do boční sítě.

V 26. minutě už Olomoučtí otevřeli skóre. Po Zahradníčkově centru sklepl míč Sladký pro volného Plška a ten poslal vystřelil přesně k tyči. Domácí záložník se v lize trefil poprvé od začátku září.

Příbram po změně stran přidala a Hanáci se dostali pod tlak. V 68. minutě na centr z pravé strany naskočil hostující Mingazov, v dobré pozici však hlavičkoval nad. Za čtyři minuty na opačné straně v tísni mířil vedle střídající Yunis.

Příbram v závěru otevřela hru a domácí hrozili z brejků. Houska ještě těsně nedosáhl na míč a poté v 86. minutě v obrovské šanci vypálil nad Falta, ale na startu třetí minuty nastavení už Hanáci slavili. Po souboji Treglera s Yunisem v hostujícím vápně nechal rozhodčí Hrubeš pokračovat hru a střídající Dvořák připravil gól do prázdné branky Zahradníčkovi. Domácí záložník skóroval poprvé v ligové sezoně.

Hlasy po utkání:

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Pro nás strašně důležité tři body v téhle situaci, vydřené. Charakter utkání odpovídal důležitosti a postavení obou týmů v tabulce. Plno soubojů, nepřesností, hodně snahy, trochu míň kvality. Soupeř měl za stavu 0:0 vyloženou příležitost Matouškem, tam nás podržel Miloš Buchta. Z našeho pohledu byl první poločas přece jen fotbalovější, byli jsme schopni předvést nějaké kombinační akce. V druhém poločase jsme někdy zbytečně volili moc fotbalové řešení i v situacích, které byly velmi složité. Soupeř na nás vylezl ještě s větší odvahou, presinkem a je to složité v téhle situaci. Trestuhodně jsme nedali šanci na 2:0 a druhý gól jsme přidali až v nastavení. Kvalitativně někteří hráči nejsou na vrcholu, co byli. Na druhou stranu si cením přístupu. Zvládli jsme to, co se týče základních parametrů. Navázali jsme na utkání na Bohemce, co se týče bojovnosti, agresivity. Nakonec podle mě zasloužené vítězství. V tomhle soutěžním ročníku ještě nebylo, že bychom vyhráli dvě kola po sobě. Hráčům by to mělo pomoci na sebevědomí a na klidu."

Josef Csaplár (trenér Příbrami): "Jsem zklamaný i smutný, protože si myslím, že jsme dnes mohli bodovat. Ale pokud nemáte kvalitu v pokutovém území, nemůžete vyhrávat. My jsme se dostali asi do tří tutovek - Matoušek, Mingazov hlavou, potom ke konci. Plus řada možností, kdy tomu chyběl kousek. Dostali jsme laciný gól, druhý šílený. Celé utkání demonstrovaly poslední dvě tři minuty, kdy máme aut u rohu a Olomouc z toho dá gól na 2:0. Pak si vytvoříme ještě jednu šanci, tvrdě odpracovanou, ale místo gólu to skončí u druhého rohu. Hra nebyla špatná, pořád jsme Příbram. Hra po vápno slušná, ale o výsledku rozhodla nekvalita v pokutovém území soupeře. Matoušek předvedl slušný výkon. Pomalu tři měsíce nehrál, byl dlouho zraněný. Přišel, hrál s chutí, byly od něj vidět zajímavé věci. Ale mohl dát dva góly. Ale celkově pozitivní. Nic se na něm nezměnilo, dostal by na zadek, kdyby se něco změnilo."

SK Sigma Olomouc - 1.FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 26. Plšek, 90.+3 Zahradníček.
    Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Vaňkat.
    ŽK: Sladký, Vepřek - Chaluš, Květ.
    Diváci: 2748.

Olomouc: Buchta - Sladký, Beneš, Polom, Vepřek - Zahradníček, Kalvach, Plšek (80. Dvořák), Houska (90. Štěrba), Falta - Nešpor (72. Yunis). Trenér: Jílek.

Příbram: Kočí - Nový, Chaluš, Tregler, Antwi - Kingue (58. Keita), Jablonský (84. Kodr) - Rezek (63. Voltr), Matoušek, Mingazov - Květ. Trenér: Csaplár.