<
>

Příbram je už sedm zápasů bez výhry, Baník ji porazil 2:0

Příbram - Fotbalisté Ostravy v 17. kole FORTUNA:LIGY vyhráli 2:0 v Příbrami a po třech porážkách za sebou bodovali. Naopak středočeský celek natáhl sérii bez vítězství už na sedm zápasů. První gól hostů dal u Litavky v závěru prvního poločasu kapitán Baníku Robert Hrubý a výhru poté těsně před koncem zpečetil Bronislav Stáňa.

fcb.cz
    17. kolo, Základní část0:20:1FCB

V úvodu prvního poločasu byli aktivnější Příbramští, ale Květ ani Voltr slibné šance neproměnili. Květův přímý kop ve 23. minutě vyrazil hostující brankář Laštůvka a tři minuty nato neprostřelil obranu Voltr, kterého v dobré pozici našel zpětnou přihrávkou Antwi.

Baník se po půlhodině hry marně dožadoval penalty poté, co míč po Jánošově hlavičce zasáhl Voltra do ruky. Ostravští pak udeřili z první vážnější šance. Ve 39. minutě po rohovém kopu dostal Hrubý ve vápně hodně prostoru a přes nedůrazného Fantiše prostřelil gólmana Kočího.

Také do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. V 52. minutě po Keitově přihrávce byl před prázdnou brankou Rezek, ale minul. Chvíli nato z dobré pozice přestřelil i Fantiš, v předposlední minutě nevyšel před odkrytou brankou krok Pejšovi a ke střele se tak nedostal.

Ostravští naopak přidali vzápětí pojistku, když se z dorážky prosadil Stáňa. V závěru završil trápení domácích ranou do tyče Rezek.

Baník si připsal teprve druhé vítězství v posledních sedmi zápasech a v tabulce mu patří šesté místo. Středočeši jsou třináctí, když doma potřetí za sebou prohráli a ani neskórovali.

1. FK Příbram – FC Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 39. Hrubý, 90. Stáňa.
    Rozhodčí: Berka – Boček, Vitner.
    ŽK: Jánoš (Ostrava).
    Diváci: 1638.

Příbram: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Rezek, Květ (61. Mingazov), Hlúpik (46. Keita), Průcha – Voltr (75. Pejša), Fantiš. Trenér: Csaplár.

Ostrava: Laštůvka–  Mešaninov, Šindelář (55. Procházka), Stronati, Fleišman – Jirásek (77. Stáňa), Jánoš, Hrubý, Holzer – J. Šašinka, O. Šašinka (74. Baroš). Trenér: Páník.