<
>

Zlín dvěma rychlými góly po změně stran zdolal Karvinou 2:1

Fotbalisté Zlína ve 14. kole FORTUNA:LIGY porazili Karvinou 2:1. "Ševci" zasadili soupeři rozhodující úder hned po změně stran dvěma rychlými góly v rozmezí pouhých dvou minut. První branku vstřelil ve 46. minutě Pavel Vyhnal a druhou přidal Libor Holík. Za hosty snížil střídající Petr Galuška. Zlín navázal na minulou výhru nad Spartou a v tabulce se posunul na třetí místo před Ostravu. Naopak Karviná po druhé porážce za sebou klesla na předposlední příčku.

fcfastavzlin.cz
    14. kolo, Základní částFCZ2:10:0KAR

Zajímavé momenty z prvního poločasu nabídlo pouze úvodních deset minut, kdy oba týmy naznačily útočné možnosti. V šesté minutě zahrozila Karviná, když po Letičově centru z levé strany Gubovu hlavičku zastavila tyč.

O minutu později se po rohovém kopu odrazil míč k Letičovi, jehož tvrdá rána z hranice vápna jen těsně minula zlínskou branku. V desáté minutě zakončil protiútok domácí Vyhnal střelou z 20 metrů, která orazítkovala tyč.

Po slibném úvodu se Karviná zatáhla na vlastní polovinu a spoléhala na defenzivu. Domácí se snažili projít přes obrannou hráz kombinační hrou, ale do přestávky mezeru v zadních řadách soupeře nenašli.

Zlín pak udeřil hned po změně stran. Ve 46. minutě unikl po levé straně Bartošák a po jeho přesném centru Vyhnal hlavou otevřel skóre. V lize skóroval poprvé od února 2012.

Karviná se ještě ani nestačila ze šoku probrat a inkasovala podruhé. Po nedorozumění zadáků unikl Libor Holík, který přízemní střelou o pouhé dvě minuty později zvýšil zlínský náskok. Připsal si druhý ligový gól v kariéře.

Hosté pak otevřeli hru a často také hrozili rychlými protiútoky. Jeden z nich v 74. minutě využil po úniku z pravé strany Galuška, jenž přízemní střelou překonal brankáře Dostála. Také Galuška se v nejvyšší soutěži trefil teprve podruhé. Aktivně hrající Karvinou kontaktní gól nabudil ke zvýšení tlaku, Zlín už ale těsnou výhru ubránil.

Michal Bílek (trenér Zlína): "Věděl jsem, že nás čeká těžké utkání, Karvinou jsem viděl v několika zápasech. Tým je bojovný a pracovitý, nevypustí jediný souboj. Naše vítězství je proto cenné. V prvním poločase jsme měli sice tlak, ale soupeř si vypracoval hned v úvodu šanci. My jsme nastřelili tyčku. Dobře jsme drželi míč, ale nemohli jsme se dostat do šancí. O poločase jsme si řekli, že je potřeba hrát trpělivě a spoléhat více na kolmé přihrávky. Úvod druhé půle nám vyšel fantasticky, dali jsme dva góly. Škoda závěru, který byl pro nás hodně těžký. Soupeř vycítil šanci a utkání bylo až do poslední minuty napínavé. Máme tři body, jsme spokojeni."

Roman Nádvorník (trenér Karviné): "Do utkání jsme vstoupili v prvních deseti minutách dobře, trefili jsme i tyčku. Potom jsme ale přestali hrát a nechali se soupeřem zatlačit. Ztratili jsme aktivitu, byli jsme hodně pasivní. Ve druhém poločase jsme začali úplně špatně. Triviální chybou, která se nevidí ani na nižších úrovních, jsme dostali branku. Velice rychle jsme následně inkasovali druhý gól, přičítám to nekoncentrovanosti. Po druhém inkasovaném gólu jsme začali více běhat a napadat soupeře. Dostali se i do šancí, jenže jsme dvakrát netrefili ve vyložené příležitosti branku. V závěru jsme měli tlak, ale už se nám vyrovnat nepodařilo. Poslední půlhodina zápasu je jediné, za co mohu mužstvo pochválit, což je ale málo."

FC Fastav Zlín - MFK Karviná 2:1 (0:0)

Branky: 46. Vyhnal, 48. Libor Holík - 74. Galuška.
    Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Ratajová.
    ŽK: Dostál - Dramé.
    Diváci: 3372.

Zlín: Dostál - Bačo, Hnaníček, Gajič - Podio - Matejov, Libor Holík (66. Lukáš Holík), Jiráček (90. Hronek), Bartošák - Vyhnal (80. Železník), Beauguel. Trenér: Bílek.

Karviná: Berkovec - Čolič, Krivák, Janečka, Moravec - Smrž, Dramé - Lingr (89. Piroch), Budínský (60. Galuška), Letič (74. Ramírez) - Guba. Trenér: Nádvorník.