<
>

Ostrava porazila vedoucí Slavii i bez vyloučeného Baroše

Ostrava - Fotbalisté Ostravy porazili v 10. kole FORTUNA:LIGY vedoucí Slavii Praha 2:1. Baník uspěl navzdory tomu, že od 15. minuty dohrával utkání bez vyloučeného kapitána Milana Baroše, který viděl červenou kartu po intervenci videorozhodčího. Na první gól Martina Filla ještě odpověděl Miroslav Stoch, druhá Fillova trefa v nastavení první půle už ale byla vítězná.

10. kolo, Základní částFCB2:12:1SLA

Slavistický kouč Jindřich Trpišovský postavil základní sestavu poněkud nečekaně bez klasického útočníka, ale o hlavní vzruch se v první čtvrthodině postaral domácí forvard a kapitán Baroš. Po presinku a akci Holzera s Hrubým se objevil v šesté minutě v první vyložené šanci, ale jeho technickou střelou k tyči Kolář s problémy vyrazil.

Pak do zápasu vstoupil videorozhodčí. Sudí Berka nejprve Barošův zákrok loktem na Součka ve výskoku ocenil žlutou kartou, ale po přezkoumání situace na videu změnil verdikt na červenou kartu a domácí v 15. minutě poslal do deseti.

Záhy však naprosto nečekaně jako první udeřili Ostravané - ze standardní situace se po centru Holzera hlavou z malého vápna trefil Fillo.

Slavia si v početní převaze ovšem vytvořila velkou územní převahu. Po Šindelářově podskočení balonu měl nejprve šanci Traoré, ale Laštůvka jeho umístěný pokus k tyči dokázal vytáhnout. O čtyři minuty později ale neměl nárok - Baluta hlavou sklepl míč do druhé vlny na Stocha, který volejem propálil vše před sebou.

Sešívání měli nadále v poli navrch, domácí však držel výborný Laštůvka, který zhatil hlavičku Součka. Už v nastavení přišel navíc druhý nečekaný úder Baníku - Holzer zachytil na polovině hrací plochy přihrávku Součka, rozběhl na pravém křídle Filla, který křížnou přízemní střelou znehybnil Koláře.

Slavia do druhé půle do boje poslala Mešanoviče, který měl zanedlouho vyrovnání na kopačce. Avšak Laštůvku zblízka neprostřelil. Hostující tlak byl stále výraznější, ovšem Laštůvka k nepřekonání. V 58. minutě zázračně zlikvidoval tutovku Baluty.

Převaha Pražanů v závěru sklouzla do stereotypu. Domácí sice zatlačili před Laštůvku, ale ve finální fázi chyběl nápad a se všemi centry si ostravský gólman poradil. Ze zcela ojedinělé akce provětral hostující defenzívu Hrubý, ale jeho ránu Kolář kryl.

V nervózním závěru byl šest minut před koncem vykázán na tribunu ostravský kouč Páník, ale Slavia už s porážkou nic nesvedla. Na poslední okamžiky šel do vápna i gólman Kolář, ale obětavě hrající Ostrava vítězství ubránila.

Bohumil Páník (trenér Ostravy): „Dneska to utkání mělo všechno. Obrovská zápletka přišla už v 15. minutě a přemýšlíte, co s tím udělat, abychom nedostali šestku. Málokdy hráče chválím, ale dneska opravdu do toho dali srdce a zamakali za kapitána Baroše. Svou poctivou hrou dosáhli velkého úspěchu. Laštůvka chytil snad čtyři góly. Hrát proti Slavii v deseti je přetěžké. Míč rychle cirkuloval a často jsme nestíhali, ale ukázali jsme, že jsme tým, který je semknutý, a kde jeden bojuje za druhého."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): „Pro nás samozřejmě velké zklamání, že jsme po tom průběhu ztratili body. Do utkání jsme špatně vstoupili. Baník si po brejku vytvořil Barošem situaci, na kterou jsme se připravovali. Baník měl lepší pohyb, byl opticky všude dřív, pak přišlo to vyloučení. V deseti jsme dostali gól ze standardky, to domácí nastartovalo. Sice jsme srovnali, pak jsme ale z brejku dostali druhý gól. Ve druhé půlce se hrálo snad deset minut. Od 60. minuty se nehrálo, domácí to odbojovali a zaslouženě vyhráli."

Tomáš Souček (záložník Slavie): „Dostali jsme gól, pak jsme na to rychle zareagovali, ale nehráli jsme dobře. A po mojí chybě jsme dostali druhý gól a už jsme nedokázali zareagovat. Měli jsme celý druhý poločas, abychom to vyrovnali a otočili, ale nezvládli jsme to. Druhý gól beru na sebe."

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 2:1 (2:1)

Branky: 20. a 45. Fillo – 27. Stoch.
    Rozhodčí: Berka – Kříž, Vlček.
    ŽK: Fillo, Granečný, Fleišman – Bořil, Traoré, Hušbauer, Stoch, Olayinka, Mešanovič.
    ČK: 16. Baroš (Ostrava).
    Diváci: 14294.

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov (86. Procházka), Hrubý, Holzer (79. Granečný) – Diop (88. O. Šašinka) – Baroš. Trenér: Páník.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil (74. Frydrych) – Souček, Traoré (46. Mešanovič) – Stoch, Hušbauer, Zmrhal – Baluta (58. Olayinka). Trenér: Trpišovský.