<
>

Dukla pod novým koučem zdolala Liberec a získala první body v sezóně

Praha - Fotbalisté Dukly při soutěžní premiéře trenéra Romana Skuhravého doma porazili Liberec 2:0 a v osmém kole FORTUNA:LIGY získali premiérové body v sezoně. Pražané zůstávají poslední v tabulce, ale už jen o skóre za Olomoucí. Slovan vyšel naprázdno po pěti utkáních a klesl na deváté místo. Na Julisce se gólově prosadili v 62. minutě Černohorec Uroš Djuranovič a v 88. minutě střídající Slovák Ivan Schranz z penalty.

8. kolo, Základní část2:00:0LIB

Skuhravý do základní sestavy nasadil i nejnovější defenzivní posily Slováka Ďuricu se Srbem Raspopovičem a své hráče poskládal do formace 3-5-2, kterou praktikoval v Opavě. Za Liberec si odbyl premiéru záložník Aarons.

Právě Angličan hostující z Newcastlu se ocitl v první větší šanci zápasu, ale ve 14. minutě v jasné pozici promáchnul. Za čtvrt hodiny aktivního Aaronse zase zblízka vychytal Rada a brankář Dukly z následného rohu zlikvidoval i ránu Kerbra.

Liberečtí dostávali domácí pod tlak, ale zahazovali velké příležitosti. Po dalším rohovém kopu Radu z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat ani bývalý útočník Pražanů Pázler.

Do druhého poločasu naopak vstoupili lépe hráči Dukly a po několika náznacích pasivního soupeře potrestali. V 62. minutě Miloševič kolmicí vyslal do úniku Djuranoviče a ten přízemní střelou z úhlu propálil gólmana Hladkého. Černohorský útočník zaznamenal premiérový ligový gól v sezoně.

Přestože hosté dokázali dejvický tým sevřít, v koncovce se dál trápili. Nejblíže vyrovnání byl v 82. minutě Kerbr, který po Ševčíkově standardní situaci zamířil těsně vedle.

Těsně před koncem liberecký obránce Vukliševič stáhnul v pokutovém území střídajícího Brandnera a nařízenou penaltu v 88. minutě proměnil další domácí náhradník Schranz. Dukla tak doma v lize neprohrála s Libercem popáté za sebou.

FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 62. Djuranovič, 88. Schranz z pen.
    Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Melichar.
    ŽK: Potočný (Liberec).
    Diváci: 2376.

Dukla: Rada – Raspopovič, Ďurica, Chlumecký – Douděra (64. Brandner), Doumbia (83. Hanousek), Bezpalec, Bilovský, Miloševič – Holenda, Djuranovič (72. Schranz). Trenér: Skuhravý.

Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kerbr – Breite, Ševčík – Malinský (67. Oršula), Potočný, Aarons (58. Mashike Sukisa) – Pázler (46. Nešický). Trenér: Hornyák.