<
>

Sparta porazila Duklu 2:0, ta zůstává stále bez bodu

Praha - Malé pražské derby v rámci předehrávky 7. kola FORTUNA:LIGY ovládl favorit. Sparta herně nepřesvědčila, nakonec rozhodla šťastná branka Tetteha v závěru první půle. V 82. minutě se ještě trefil parádní ranou Kanga a sparťané zvítězili 2:0. Dukla ani jednou nevystřelila na branku, měla jednu tutovku v závěru, ale Holík selhal. Dukla tak zůstává po sedmi kolech stále bez bodu.

7. kolo, Základní částACS2:01:0

Úvod zápasu příliš rozruchu nepřinesl. Dukla výborně napadala a nepouštěla domácí do žádných šancí, Sparta měla pouze náznaky. Plavšič si nejprve našel centr na zadní tyči, ale jeho pas před branku na Šurala neprošel. Až ve 35. minutě se domácí dočkali prvního rohu, Kangův centr proletěl pokutovým územím nebezpečně, ale obrana Dukly zvládla zareagovat. Hned vzápětí pálil z dálky Stanciu, zamířil však jen do rukavic brankáře Rady.

Závěr prvního poločasu nakonec rozhodl celý zápas. Nejprve se hosté dožadovali penalty, míč spadl Frýdkovi někam mezi rameno a paži, sudí nakonec po konzultaci s videem pokutový kop nenařídil. V nastavení se Sparta dočkala náhodného gólu. Od Chipciua se míč šťastně odrazil před branku k Benjaminu Tettehovi, jenž se zblízka nemýlil.

Bojovný fotbal pokračoval i ve druhé půli, Dukla si však nedokázala vytvořit žádné příležitosti. Domácí potvrdili tři body v 82. minutě. Nejprve ještě Stanciu střílel bez přípravy těsně mimo, ale o chviličku později napálil Guélor Kanga odražený míč z hranice pokutového území nechytatelně k zadní tyči – 2:0.

Další branku mohl přidat Stanciu, míč z přímého kopu ze třiceti metrů však poslal těsně nad horní roh hostující branky. Dukla mohla vsítit alespoň čestný gól, na Letné první v novodobé historii, v nastavení ovšem Holík sám před Nitou selhal, zblízka minul poloprázdnou branku.

AC Sparta Praha - FK Dukla Praha 2:0 (1:0)

Branky: 45+1. Tetteh (Chipciu), 82. Kanga.
    Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Dobrovolný.
    ŽK: Kanga - Marek Hanousek, Tetour, Brandner, Chlumecký, Podaný
    Diváci: 6586.

Sparta: Nita – Chipciu, Radaković, Kaya, Vatajelu – Stanciu, Kanga, M. Frýdek, Plavšić (70. Vácha) – Tetteh (57. V. Vukadinović), Josef Šural (78. Pulkrab). Trenér: Ščasný.

Dukla: F. Rada – Milošević, Chlumecký, Bezpalec, Preisler – Douděra (66. Holík), Daniel Tetour, Marek Hanousek, Brandner (76. Podaný), Bilovský (82. Djuranović) – Schranz. Trenér: Drsek.