<
>

Plzeň remizovala se Slováckem a doma opět ztratila body

Plzeň ve 28. kole na svém stadionu remizovala se Slováckem 1:1 a vede neúplnou tabulku o sedm bodů před druhou Slavií. Viktoria tak může už v pondělí získat mistrovský titul, pokud sešívaní v malém pražském derby prohrají s Duklou. Západočeši v jarní části nejvyšší soutěže doma vyhráli jediný z šesti zápasů.

28. kolo, Základní částPLZ1:10:0FCS

V 70. minutě se po minele plzeňského brankáře Matúše Kozáčika jako první prosadil Filip Kubala, za osm minut srovnal střídající Tomáš Chorý. Další šance domácích výborně pochytal gólman Milan Heča.

Plzni chyběli disciplinárně potrestaní Hubník s Havlem i zranění Limberský a Hejda, takže v obraně na pozici stoperů nastoupili Řezník s Hájkem a na krajích záložníci Kovařík s Petrželou. Slovácku zase chyběl nejlepší střelec Zajíc, kterého v útoku zastoupil Kubala.

Domácí si hned po několika vteřinách vytvořili slibnou šanci, Petrželovu střelu z úhlu však zneškodnil Heča. Zdecimovaná plzeňská obrana dostala další ránu ve 12. minutě, kdy musel ze hry zraněný Hájek. Nahradil ho defenzivní středopolař Živulič.

Velkou chybu hostujícího stopera Krejčího nepotrestal Krmenčík a z bezprostřední blízkosti trefil jen Heču. Jeho branku poté těsně minul Kovařík z přímého kopu. Převahu Viktorie gólově nevyjádřil ani Hořava, který z rohu hlavičkoval o kousek vedle.

Pět minut po pauze Hořavovu střelu zastavila tyčka a dorážející Zeman branku Slovácka přestřelil. Plzeň vzápětí podržel brankář Kozáčik proti Petrově hlavičce. Domácí měli dál převahu i velké příležitosti, ale branka Slovácka pro ně byla jakoby zakletá. Na Krmenčíkovu hlavičku si počkal Heča, který později vychytal i Kopice.

Hosté z ničeho nic v 70. minutě otevřeli skóre. Chybující Kozáčik při rozehrávce trefil Sadílka, od kterého se míč odrazil k volnému Kubalovi a ten snadno zakončil do odkryté branky.

Okamžité vyrovnání odmítl Heča výborným zákrokem proti Krmenčíkově střele. V 78. minutě gólman Slovácka vyrazil i Zemanův pokus, ale na dorážku Chorého, kterou ještě tečoval Krejčí, už byl krátký. Hečova ligová série bez inkasované branky se tak zastavila na 610 minutách.

Na konci měli Západočeši drtivý tlak, ale Heča skvěle zlikvidoval také ránu Kopice a dorážku Chorého. V nastavení pak Krmenčík sám před brankou poslal míč vysoko nad břevno. Plzeň v nejvyšší soutěži neprohrála se Slováckem podvacáté za sebou, ale tentokráte dva body ztratila.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

Branky: 78. Chorý - 70. Kubala
    ŽK: Zeman - Reinberk, Navrátil, Janošek, Šimko, Břečka, Heča, Juroška
    Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Flimmel
    Diváci: 10 108

Plzeň: Kozáčik - Petržela (74. Bakoš), Řezník, Hájek (14. Živulič), Kovařík - Hořava, Hrošovský - Zeman, Čermák (54. Chorý), Kopic - Krmenčík

Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Reinberk - Janošek - Navrátil (76. Šimko), Sadílek, Machalík (57. Hofmann), Petr (83. Vasiljev) - Kubala