<
>

Ostrava remizovala s Libercem a o bod odskočila patnácté Karviné

Baník Ostrava remizoval v utkání 28. kola nejvyšší soutěže s Libercem 1:1 a minimálně do neděle se o bod odpoutal od předposlední Karviné. Slovan sice vedl gólem Oscara z nastavení první půle, ale v 52. minutě srovnal Tomáš Poznar a prodloužil severočeskou sérii bez výhry na šest zápasů. Baník proti Liberci zabodoval po víc než třech letech, hosté už mají pouze vysoce teoretickou šanci na páté místo a účast v Evropské lize.

28. kolo, Základní částFCB1:10:1LIB
    Přibližně půl hodiny před utkáním se při úvodní rozcvičce obou týmů nad stadionem strhla průtrž mračen a před blesky a přívaly vody někteří hráči i předčasně utíkali do kabin. Se začátkem zápasu se však uklidnilo i počasí, ovšem nasákly terén místy značně ztěžoval práci s míčem.

Baník už po dvaceti minutách potkal první problém, když zřejmě vinou kluzkého terénu se při souboji zranil jeho klíčový muž a kapitán Baroš a musel střídat. Domácí nečekanou změnu ještě nevstřebali a už mohli prohrávat. Ale po rohu a zakončení Karafiáta vytáhl výborný zákrok gólman Laštůvka.

Ostravské hře scházel tah jako před dvěma týdny proti Spartě. Spíše ojediněle se ve 41. minutě do slibné možnosti propracoval Poznar, ale po rychlém brejku domácích z velkého vápna tvrdě pálil nad.

Liberec, který posledních pět kol nezvítězil, udělal v základní sestavě čtyři změny a v nastavení první půle mu přinesly efekt. Coufal centrem zprava našel ve vápně Oscara, který z první mířil přesně k tyči.

Ještě v nastavení mohla odpovědět i Ostrava, ale Diopovu hlavičku s námahou zlikvidoval Hladký. Domácí se dočkali až v nástupu do druhého poločasu - rychlý protiútok de Azeveda a finální křížný pas Filla z pravého křídla zužitkoval Poznar.

Baník byl pokropen živou vodou, domácí v další čtvrthodině nedali soupeři vydechnout a několik situací volalo po druhém gólu. Diop však dvakrát o centimetry minul cíl a míč ve skluzu nenapasovali do sítě ani de Azevedo a Poznar.

I když ten největší tlak Ostravy v závěru polevil, po nedorozumění v liberecké obraně mohl v 88. minutě rozhodnout Diop, ale pod tlakem nedokázal z třiceti metrů přehodit daleko stojícího brankáře.

Bohumil Páník (trenér Ostravy): „V první půli jsem byli horším týmem. Dělal nám velké problémy těžký terén, soupeř měl více hráčů, kterým vyhovoval způsob hry na rozmoklém terénu. Více hernosti do naší hry vnesl až střídající Jirásek, přidal se k němu Hrubý a ve druhé půli nám začala více fungovat i křídla. Dostávali jsme se do situací jeden na jednoho, ale nepodařilo se nám vstřelit vítězný gól. Soupeř byl výborný v první půli, my lepší ve druhé.“

David Holoubek (Liberec): „Asi to byla zasloužená remíza. My měli kvalitnější první poločas, druhý nás Baník zatlačil a padla tam i vyrovnávací branka. Pak tam měl náznaky šancí, možná je mohl dotáhnout ke gólu. Nikomu ten bod nic neřeší, ale přiznám se, že Baníku bych sestup už kvůli té výborné atmosféře a fanouškům nepřál. Udělali jsme několik změn v sestavě. Plánovali jsme, že dáme šanci jiným hráčům a odvděčili se kvalitním výkonem.“

Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 52. Poznar - 45.+2 Oscar
    ŽK: Poznar, Pazdera - Wiesner, Pulkrab, Folprecht
    Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Pochylý
    Diváci: 10 155