<
>

Sparta porazila Zlín 2:1 a minimálně do soboty je čtvrtá

Sparta v předehrávce 27. kola porazilai doma 2:1 Zlín a v neúplné tabulce se posunuli na čtvrté místo o dva body před Jablonec, který hraje v sobotu. Moravané si naopak zkomplikovali boj o záchranu a od pásma sestupu je dál dělí čtyři body. O výhře letenského celku rozhodli Nicolae Stanciu a David Lafata, za hosty v závěru snížil Ubong Ekpai.

27. kolo, Základní částACS2:11:0FCZ

Sparta měla od začátku navrch, ale navzdory převaze se v prvním poločase prosadila jen jednou. Ve 20. minutě poslal domácí do vedení z přímého kopu Stanciu. Po půlhodině hry musel ze hřiště zraněný Drchal a v útoku ho nahradil Lafata, který mohl těsně před přestávkou zvýšit, ale po přihrávce za obranu pouze trefil vybíhajícího brankáře Dostála.

Další vynucenou změnu museli domácí udělat o pauze, do druhé půle místo Frýdka nastoupil Costa. A byl to právě střídající obránce, který přesným centrem po zemi našel před brankou Lafatu a ten pohodlně zvýšil na 2:0. Nejlepší ligový střelec dal 198. gól v nejvyšší soutěži, ale první od konce září.

Vzápětí měli domácí blízko ke třetí brance, jenže Stanciu tentokrát z přímého kopu trefil jen břevno. Poté si Sparta vybrala slabší chvilku a v 78. minutě po centru z levé strany snížil hlavou Ekpai. Starosti poté ještě domácímu brankáři Nitovi udělala Hronkova střela, ale vyrovnat už Zlín nedokázal.

Sparta prodloužila domácí neporazitelnost na devět zápasů a posunula se na čtvrté místo, které jako poslední zaručuje účast v pohárech. Před pátým Jabloncem má náskok dvou bodů, severočeský celek ale proti poslednímu Brnu nastoupí až v sobotu. Od třetí Olomouce dělí Pražany dva body, ale také Sigma má o zápas méně.

Zlín je sice v tabulce devátý, ale od patnácté Ostravy na sestupové předposlední příčce ho dělí pouhé čtyři body. Navíc Baník má k dobru sobotní duel na hřišti dalšího sestupem ohroženého celku Mladé Boleslavi.

Sparta Praha - Fastav Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 20. Stanciu, 59. Lafata - 78. Ekpai
    Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Dobrovolný
    ŽK: Stanciu, Plavšič - Traoré, Bačo
    Diváci: 9437

Sparta: Nita - Zahustel, Kaya, Štetina, Frýdek (46. Costa) - Stanciu, Kulhánek, Kanga, Plavšič (90. Vatajelu) - Drchal (32. Lafata), Šural
    Zlín: Dostál - Bačo, Bijimine, Gajič, Bartošák - Ekpai, Jiráček (84. Železník), Mehanovič (68. Džafič), Traoré, Matejov (68. Hronek) - Beauguel