<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  1FK Jablonec00:00
  2SK Sigma Olomouc00:00
  3FK Mladá Boleslav00:00
  4FC Fastav Zlín00:00
  5Bohemians Praha 190500:00
  61.FC Slovácko00:00
  7FK Dukla Praha00:00
  8FC Viktoria Plzeň00:00
  9AC Sparta Praha00:00
  10SFC Opava00:00
  111.FK Příbram00:00
  12SK Slavia Praha00:00
  13MFK Karviná00:00
  14FC Baník Ostrava00:00
  15FK Teplice00:00
  16FC Slovan Liberec00:00

  Petržela: Mezi hráči nedělám žádné rozdíly, svátkem je pro mě každý zápas

  Jako nezkrotný živel vlétl zpět na ligovou scénu jeden z nejzkušenějších českých koučů Vlastimil Petržela. Ten sice se Zlínem v lize ještě nebodoval, skepsi ale nepropadá. Proč má podle něj jeho soubor těžší úlohu než ostatní? A jak se zpětně poohlíží na to, že byl po utkání s Plzní obviněn z rasismu?

  Petržela: Mezi hráči nedělám žádné rozdíly, svátkem je pro mě každý zápas

  I s českým pohárem jste na lavičce Zlína absolvoval čtyři utkání. Cítíte už na mužstvu zlepšení?
  Určitě ano. Furt na sobě makáme a snažíme se zlepšit. Ale víte jako to je, ve fotbale tohle není otázka týdne. Ovšem kluci už si dají v něčem říct a dělají je lépe.

  Byl jste hodně kritický v tom, že tým až moc nakopává balóny a hraje málo po zemi. Šlo o největší problém, který jste musel po nástupu řešit?
  Samozřejmě. Tohle mi vadilo dost. Je to fotbal a ten se přece hrajeme nohama, kluci by si měli vyměnit aspoň pár přihrávek… Myslím, že to pochopili. V kabině teď panuje dobrá atmosféra, tam není vůbec žádný problém. Navíc se mužstvo zvedlo už i po kondiční stránce.

  A našel jste ve Zlíně ten správný typ fotbalistů pro technický styl hry?
  Fotbalisté jsou tady výborní. Ale je tu moc cizinců a s nimi je vždycky trochu těžké, aby neudělali nějakou technickou chybu. Na Čecha zařvete a je to, ale kluk ze zahraničí na to občas zapomene a pak je z toho gól. My jsme takhle ztratili zápas v Teplicích i s Plzní.


  Jste známý tím, že kritiku říkáte přímo a bez zbytečných kudrlinek. Musela si na to kabina nejdřív trochu zvyknout?
  Já hlavně nedělám mezi hráči žádné rozdíly. Když jim potřebuju něco sdělit, tak prostě jdu a řeknu jim to přímo do očí. A rozhodně jim při tom nebudu lézt do zadku! Oni mají jisté morésy, které se mi opravdu moc nelíbí. Třeba jako nadávky nebo to nakopávání dlouhých balónů. Ale zároveň musím říct, že chtějí trénovat. I když je teď všechno bolí, tak do toho šlapou.

  Ve Zlíně máte jasný úkol vykopat s týmem záchranu. Připouštíte si možnost, že by to nevyšlo?
  Nepřipouštím, ve fotbale se však může stát všechno. Navíc Zlín má v kádru nejvíc cizinců z celé ligy. Tím to má celé ještě těžší.

  Budete se tedy v létě snažit počet zahraničních hráčů zredukovat?
  To si nechám pro sebe.

  Jste v semifinále MOL Cupu, kde vás čeká Jablonec. Není ale pro vás český pohár vzhledem k postavení v ligové tabulce trochu na vedlejší koleji?
  Vybízí to k tomu, ale kdo by si nechtěl zahrát v Evropě… Teď máme sice soupeře, který nás nedávno u nás doma hladce porazil, jenže to jsme ještě hráli ten nakopávaný nesmysl. Navíc vlastně bez trenéra, neboť jsem byl nemocný a ty kluky předtím ani pořádně neviděl. Pevně věřím, že v dalším střetu s Jabloncem už tak naivně hrát nebudeme.

  Velkým testem pro vás bude i nedělní šlágr na Slavii. Jak se na ten zápas těšíte?
  Samozřejmě hodně, ale tohle je u mě vždycky stejné. Pro mě je každý zápas v lize svátkem. O jménu soupeře tak zase až moc nepřemýšlím, jen bych tím zbytečně znervózňoval hráče.

  A na co si dát v neděli největší pozor? V čem je největší síla aktuální Slavie?
  Vím to, ale raději si to nechám pro sebe.