<
>

Bohemians porazili po téměř třech letech Teplice, o výhře rozhodli Bartek s Hůlkou

Bohemians 1905 ve 21. kole první ligy doma zvítězili nad Teplicemi 2:0. Pražané v nejvyšší soutěži porazili severočeský tým poprvé po pěti zápasech a téměř třech letech. Klokani si na sedmém místě vytvořili čtyřbodový náskok na svého dnešního soupeře. O vítězství Bohemians rozhodli ve druhém poločase David Bartek a Lukáš Hůlka.

21. kolo, Základní částBOH2:00:0TEP

V předchozích třech vzájemných ligových duelech padly jen dva góly a ani dnešní souboj v Ďolíčku dlouho nenabízel moc atraktivní ofenzivní fotbal. Jedinou větší šanci první půle měli ve 29. minutě Bohemians. Z rohového kopu se dostal k hlavičce Hůlka, ale brankář Diviš míč vyrazil. "Klokani" potvrdili, že jim úvodní poločasy příliš nejdou, z posledních devíti v nejvyšší soutěži vstřelili jediný gól.

Hned čtyři minuty po změně stran však Bohemians otevřeli skóre. Reiter nacentroval do šestnáctky a Bartek hlavou překonal Diviše. Vršovický tým dal Teplicím v lize gól po 382 minutách.

Domácí poté měli převahu i další šance. Teplický brankář vyrazil Dostálovu střelu a Maškův pokus zblokovala obrana. Po hodině hry si hosté vypracovali největší příležitost zápasu. Horovu tvrdou střelu vyrazil Fryšták a náhradník Červenka z dorážky trefil břevno.

"Klokani" ale hostům víc nedovolili a v 82. minutě trochu se štěstím přidali pojistku. Jindřiškova střela z přímého kopu propadla zdí, Hašek trefil tyčku, od které se míč odrazil k Hůlkovi a poté do branky.

Teplický zmar korunoval za dvě minuty střídající Kodeš, který ostrým skluzem zasáhl nohu Reitera a rozhodčí mu dal rovnou červenou kartu. Svěřenci Daniela Šmejkala prohráli páté z posledních šesti venkovních ligových utkání.

Martin Hašek st. (trenér Bohemians): "Přestože podmínky byly těžké, podali jsme takový výkon, jaký jsme měli v plánu. Od první do 90. minuty jsme až na krátké úseky byli lepším týmem. Výsledek je logickým vyústěním toho, co se na hřišti odehrávalo. Měli jsme víc šancí, než abychom vstřelili dva góly. Ale pro nás jsou i dva góly gólostrojem. Jsme spokojeni za dva i nulu vzadu. Všechny tři jarní zápasy doma měly podobný průběh. Trochu jsme kalkulovali, že Sparta by z těch dvou utkání, co měla, nemusela bodovat. My jsme naopak doufali v plný bodový zisk na Slovácku, takže jsme měli plán, že bychom mohli být úplně na nich. Slovácko jsme bohužel výsledkově nezvládli. Vnímáme to tak, že 31 bodů by pravděpodobně mělo stačit na záchranu. Teď se budeme dívat mnohem víc na situaci, která je v nejbližším okolí před námi."

Daniel Šmejkal (trenér Teplic): "Bohemka vyhrála zaslouženě. V prvním poločase mi hlavně u tří čtyř hráčů v ofenzivě chybělo více agresivity, trochu víc sprintových náběhů. Prohrávali jsme s obranou Bohemky veškeré souboje, pozdě jsme reagovali na odražené míče u těchto čtyř hráčů. Dostali jsme branku v úvodu druhého poločasu, ale to nebyla žádná katastrofa. Když venku branku nevstřelíte, nemůžete moc přemýšlet na body. Pak jsme vystřídali a myslím, že tam jsme měli šanci něco s výsledkem udělat. Dostali jsme se do hry, měli jsme zajímavých 15 minut. Vytvořili jsme si dvě brankové příležitosti, ale bohužel jme nevyrovnali a nastřelili břevno. Tam se to rozhodlo. Potom se hra zase vyrovnala a Bohemka nám vstřelila druhý gól. Potom přišlo vyloučení a už jsme na to neměli. Doma podáváme lepší výkony, venku máme dlouhodobě problémy. Chybí nám trošku dynamičtí hráči na krajích hřiště."

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 49. Bartek, 82. Hůlka.
    Rozhodčí: Ardeleanu - Pelikán, Pochylý.
    ŽK: Martin Hašek - Soungole, Žitný, Kučera.
    ČK: 85. Kodeš (Teplice).
    Diváci: 3255.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter (86. Luts), Mašek (64. Nečas), Bartek - Tetteh (90. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.

Teplice: Diviš - Hyčka, Ljevakovič, Král, Krob - Soungole (75. Kodeš), Kučera - Trubač (70. Díaz), Hora, Žitný (53. Červenka) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.