<
9.kolo
>
  #KlubZSB
  1SK Slavia Praha821:421
  2FC Viktoria Plzeň814:621
  3AC Sparta Praha815:420
  4FC Fastav Zlín815:519
  5FC Baník Ostrava812:416
  61.FK Příbram813:1411
  7Bohemians Praha 1905810:1111
  8FK Jablonec811:1010
  9FC Slovan Liberec88:810
  10FK Mladá Boleslav817:1910
  11FK Teplice811:159
  121.FC Slovácko810:159
  13MFK Karviná810:186
  14SFC Opava87:184
  15SK Sigma Olomouc88:183
  16FK Dukla Praha86:193

  Trenér Weber: Je to krutý výsledek, 60 minut se mi naše hra líbila

  Novému trenérovi mladoboleslavských fotbalistů Jozefu Weberovi se sice premiéra na lavičce výsledkově nepovedla, prohru 0:3 se Slavií však považuje za krutou, jelikož výkon týmu nebyl tak špatný. Potěšilo ho, že se podařilo zrychlit hru, na čemž od úterního převzetí týmu po Dušanovi Uhrinovi mladším pracoval nejvíce. Problémem však byla finální fáze, na kterou se nyní zaměří. Zvláště když Středočeši v lize už 424 minut neskórovali.

  Trenér Weber: Je to krutý výsledek, 60 minut se mi naše hra líbila

  "Je to krutý výsledek vzhledem k průběhu utkání. Zhruba 60 minut se mi naše hra líbila. Byli jsme nebezpeční v přechodové fázi. Zrychlili jsme hru, jak jsme chtěli, ale dostali jsme gól po standardní situaci. Utkání pak definitivně rozhodla ta penalta po situaci, kterou jsme špatně vyhodnotili. Pak už pro nás bylo složité s tím něco udělat," hodnotil Weber první zápas.

  Boleslav prohrála pošesté za sebou a klesla už na 14. místo v tabulce, kde má jediný bod náskok na sestupové příčky. I proto vedení klubu před týdnem odvolalo trenéra Uhrina a povolalo Webera, který na podzim skončil v Karviné. Ačkoli měl na poznání týmu jen pár dní, nebyl to prý pro něj problém.

  "Proniknout do týmu nebylo složité, protože hráče znám. S Márou Matějovským jsem sám hrál, Pauscheka a Valentu jsem měl v klubech. Hodně jsem se snažil s hráči komunikovat a zjistit situaci. Také jsem seděl u videa, díval jsem se na víc utkání včetně přípravy," popsal Weber.

  Z videa se mu zdálo, že tým hraje pomalu. Proto chtěl hru především zrychlit. "Dali jsme tam rychlejší hráče. Celkem se to dařilo. Měli jsme dobrou přechodovou fázi a na rozdíl od posledních zápasů jsme se do šancí dostávali. Jen jsme je špatně řešili. Určitě se na koncovku zaměříme. Rozhodně nepanikaříme, máme tu hráče schopné dát gól. Bylo tam spousta dobrých akcí," řekl Weber.


  Dařilo se zimní posile Tiémoko Konatému, ale i jemu nevycházely finální přihrávky a ve dvou dobrých šancích neskóroval. "S Konatém jsem napůl spokojený. Vnesl do hry rychlost, práci s míčem, ale chybělo tomu to finále," dodal Weber.

  Také obránce Martin Sus souhlasil s tím, že výkon neodpovídal výsledku. "Po první půli to každopádně kruté je. Myslím, že v prvním poločase jsme byli Slavii více než rovnocenným soupeřem. Nebojím se říct, že jsme byli lepší. Měli jsme tři stoprocentní šance, ale ani jedna tam nepadla. Po našich individuálních chybách jsme pak dostali tři góly. Ale na výkonu z první půle se dá stavět," řekl Sus.

  Příchod Webera podle něj přinesl lepší atmosféru v kabině. "Nový impulz pomůže vždycky. Hlavně se tu ale uvolnila atmosféra. Začali jsme si věřit a myslím, že na hřišti to bylo vidět," dodal.

  Věří, že podobné výkony pomohou týmu se dostat ze sestupových starostí. "Noříme se hlouběji, ale pořád to máme ve svých rukách. Myslím, že když zopakujeme herní projev z první půle, tak se z toho dostaneme. Potřebujeme to protrhnout, poslat do brány nějakou šmudlu a pak věřím, že se to chytne. Důležité je, že se do šancí dostáváme. Je jen otázkou času, než to tam padne. kdyby nám tam dnes něco padlo jako prvním, mohlo to být úplně jiné, ale to je kdyby. Na to se nehraje," dodal Sus.