<
>

Chramosta z penalty rozhodl o výhře Jablonce nad Teplicemi

Fotbalisté Jablonce porazili v úvodním jarním kole první ligy Teplice 2:1. Hosty poslal v šesté minutě do vedení při návratu do nejvyšší soutěže po zranění Jakub Hora, ale v 36. minutě srovnal Černohorec Vladimir Jovovič a tři minuty před koncem rozhodl z penalty Jan Chramosta, zimní posila domácích. Vítěznou obnovenou soutěžní premiéru na lavičce Jablonce zažil trenér Petr Rada, který v minulosti vedl i Teplice. Domácí o bod přeskočili soupeře v tabulce.

17. kolo, Základní částFKJ2:11:1TEP

Hosté začali lépe a hned z první nebezpečné akce udeřili. Hanousek odvrátil centr jen před vápno, kde Hyčka procpal míč přes Jovoviče na volného Horu a ten prostřelil brankáře Hrubého. Domácí marně reklamovali ofsajd a teplický ofenzivní záložník už v šesté minutě gólově oslavil svůj návrat do ligy, v níž kvůli zranění nehrál od konce loňského dubna.

Jablonec po inkasované brance převzal iniciativu a ve zbytku první půle jasně dominoval. Zpočátku ale narážel na skvěle chytajícího gólmana Diviše. Teplický brankář po čtvrthodině zastavil v úniku novou domácí posilu Chramostu, vzápětí vyrazil Trávníkův přímý kop k tyči a ve 24. minutě famózním zákrokem zkazil radost i jabloneckému kapitánovi Hübschmanovi, jehož po brejku v ideální pozici našel Masopust.

Hübschman byl jako defenzivní záložník velmi aktivní a za chvíli pálil po zemi jen těsně vedle. Jablonec odčaroval Divišovo kouzlo až v 36. minutě. Jovovič si narazil s Hübschmanem a s pomocí Čmovšovy lehké teče přízemní střelou na zadní tyč srovnal.

Hosté následně srovnali obraz hry a Jablonec začal opět získávat převahu až po hodině hry. V 63. minutě Trávník po rychlé kombinační akci z rohu vápna přestřelil, Masopust pak lízl hlavou balon mimo a na střílený centr za chvíli těsně nedosáhl Chramosta.

Teplice na chvíli otupily domácí nápor a zahrozily dvěma ranami z dálky, závěr ale patřil opět Jablonci. V 86. minutě rozhodčí Královec po zákroku Kučery na domácího Masopusta k velké nevoli hostů nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Chramosta a hned při své jablonecké premiéře zaznamenal vítěznou trefu. Vyrovnat mohl Vaněček, ale nůžkami minul.

Petr Rada (trenér Jablonce): "Samozřejmě první zápas v soutěži bývá ošemetný. S naším výkonem jsem až na nějaké pasáže spokojen. V šesté minutě jsme inkasovali zbytečnou branku, poté jsme byli pět minut zakřiknutí, ale následně jsme začali hrát. Slušně jsme kombinovali a vytvořili si tři čtyři vyložené šance, které jsme neproměnili. Opět se projevila naše bolest proměňování šancí, i když hosty Diviš několikrát výborně podržel. Dá se říct, že od desáté minuty jsme kontrolovali hru, byli jsme lepší a aktivní jsme byli i v druhé půli. Opět jsme měli šance, ale nebyli v koncovce úspěšní. Hosté se do šancí dostali až v závěru, kdy hráli vabank. Vítězství na úvod jarní sezony je důležité. Porazili jsme Teplice, ambiciózní klub."

Daniel Šmejkal (trenér Teplic): "Nemůžeme být spokojeni, když v závěrečných minutách přijdeme o body. Bylo to typické utkání po dvou a půl měsících. Vstřelili jsme rychlou branku a poté byli domácí lepší. Měli brankové příležitosti, ale nás podržel brankář Diviš, přesto do poločasu srovnali. Ve druhé půli to byla vyrovnaná partie, obě mužstva mohla udeřit. Když to směřovalo k remíze, přišel inkriminovaný bod, penalta. Nejsem přesvědčený, že byla, podle mě v žádném případě nebyla. Ale s tím už se nic neudělá, tak to je."

FK Jablonec - FK Teplice 2:1 (1:1)

Branky: 36. Jovovič, 87. Chramosta z pen. - 6. Hora.
    Rozhodčí: Královec - Hájek, Myška.
    ŽK: Lischka - Ljevakovič.
    Diváci: 1710.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust, Trávník, Považanec (79. Doležal), Jovovič (87. Zelený) - Chramosta (90. V. Kubista). Trenér: Rada.

Teplice: Diviš - Hyčka, Čmovš, Král, Krob - Ljevakovič, Kučera - Vošahlík (88. Trubač), Hora (67. Žitný), Rezek (88. Červenka) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.