<
5.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň57:115
  2AC Sparta Praha511:313
  3SK Slavia Praha511:312
  4FC Baník Ostrava510:312
  5FC Fastav Zlín57:510
  61.FC Slovácko58:69
  71.FK Příbram511:88
  8FK Jablonec58:57
  9Bohemians Praha 190556:77
  10FK Mladá Boleslav512:126
  11FC Slovan Liberec55:56
  12FK Teplice58:105
  13SK Sigma Olomouc56:113
  14SFC Opava54:141
  15MFK Karviná54:140
  16FK Dukla Praha54:150

  Zlín před jarem: Opory týmu zůstaly, za Diopa přišel Vyhnal

  Na moravské frontě klid. Tak nějak lze charakterizovat rozpoložení devátého Zlína, který by na jaře neměl hrát o poháry, ale ani o sestup. Hlavně ovšem nesmí opakovat předchozí dvě jara, v nichž sbíral jednu prohru za druhou. S aktuální kádrem by to byl ohromný průšvih!

  Zlín před jarem: Opory týmu zůstaly, za Diopa přišel Vyhnal
  Zlín má za sebou historický podzim, ve kterém si poprvé v českých dějinách zahrál základní skupinu Evropské ligy. Ve společnosti mnohem movitějších klubů jako Lokomotiv Moskva, Anderlecht Brusel nebo Šeriff Tiraspol sice díru do světa neudělal, také ale vyloženě nezklamal. Jeden vstřelený gól mu nakonec stačil na dva body do tabulky. Hlavně ale v žádném utkání, tedy s výjimkou první půle v Moskvě, herně nevyhořel.

  Nejvýraznější posila:


  "Dostali jsme se do společnosti, o které jsme nedávno ani nedoufali. Pro nás to byla vysoká škola a myslím, že jsme byli slušnými studenty. Neulévali jsme se v docházce a něco jsme se naučili,“ zhodnotil pohárové počínání Páník s tím, že teď už musí "ševci" hledět pouze dopředu.

  Na jaře je totiž čeká velká výzva v MOL Cupu, kde touží po tom obhájit prvenství z minulé sezony. To by opět znamenalo účast v základní skupině Evropské ligy, což by byl pro Zlín úspěch jako hrom! Nejdřív ale musí postoupit přes čtvrtfinále, kde je čeká nevyzpytatelný Hradec Králové. Tedy tým, jenž v poháru hravě odklidil z cesty třeba ambiciózní Teplice...


  "Jsme ve čtvrtfinále a máme soupeře, na kterého bychom si měli věřit a přes kterého bychom měli postoupit. Takže chceme jít až do finále a celý pohár vyhrát!" řekl v rozhovoru pro Zlínský deník Páník. "Všichni víme, co nám tato soutěž přinesla v loňském roce. MOL Cup tedy bereme vážně a pokusíme se vítězství v něm obhájit. Určitě to nebude jednoduché, přesto věřím, že to zvládneme," nebojí se odvážných cílů ani Vukadinovič.

  A proč by také měl, když má Zlín jeden nejsilnějších týmů za několik posledních let. Tedy minimálně podle jmen. Díky možnosti startovat v evropských pohárech se totiž sportovnímu řediteli Zdeňku Grygerovi povedlo loni přivést fotbalisty jako Petra Jiráčka, Ubonga Ekpaie, Mirzada Mehanoviče, Zdeňka Zlámala nebo navrátilce Lukáše Železníka. A ti všichni v mužstvu pokračují stejně jako Vukadinovič, kmenový hráč Sparty.

  Dosavadní výsledky v přípravě:

  R. Vídeň - Zlín 1:1
  Zlín - Opava 2:0
  Zlín - Opava 3:3
  Zlín - Zl. Moravce 3:1
  Zlín - Třinec 3:1
  Zlín - Sep. Sofia 5:0 
  Zlín - Borisov 2:3


  K některým změnám v kádru však samozřejmě došlo. Předně z klubu odešli nepotřební hráči jako Milan Švenger (Příbram), Pablo Podio (Ázerbajdžán) nebo Robert Bartolomeu (Slovensko), opravdovou ztrátou byl ale pouze odchod Damého Diopa. Důrazný útočník ve Zlíně odmítl podepsat novou smlouvu a po vypršení té stávající se přesunul zachraňovat nejvyšší soutěž do Baníku Ostrava.

  Páník ovšem rychle dostal adekvátní náhradu. Z Vlašimi přišel do Zlína žádaný forvard Pavel Vyhnal (27 let), kolem nějž kroužili i zástupci Olomouce či Teplic. "Něco mi říkalo, že by mi to nejlépe mohlo sedět právě tady ve Zlíně. Až čas ukáže, zda jsem se rozhodl správně," prohodil pohotový střelec. "Pavel byl pro nás absolutní prioritou. Zkrátka hráčem číslo jedna," upozornil majitel klubu Zdeněk Červenka, jemuž se však povedlo přivést i zajímavou posilu do středu obrany. A sice afrického světoběžníka Jonathana Bjimineho (23 let), jenž si už zahrál ve Francii, Itálii i Španělsku.

  Prokouše se ve Zlíně do základní sestavy? A dokáží Moravané přetavit zisk 20 podzimních bodů v postup do horní poloviny tabulky? Pro takový tým by to neměl být velký problém, na druhou stranu jsou ale priority jasně dány. A ta nejvyšší nese jméno MOL Cup...

  FOTO:
  fcfastavzlin.cz