<
5.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň57:115
  2AC Sparta Praha511:313
  3SK Slavia Praha511:312
  4FC Baník Ostrava510:312
  5FC Fastav Zlín57:510
  61.FC Slovácko58:69
  71.FK Příbram511:88
  8FK Jablonec58:57
  9Bohemians Praha 190556:77
  10FK Mladá Boleslav512:126
  11FC Slovan Liberec55:56
  12FK Teplice58:105
  13SK Sigma Olomouc56:113
  14SFC Opava54:141
  15MFK Karviná54:140
  16FK Dukla Praha54:150

  Dukla před jarem: Čeká Pražany bezstarostné jaro?

  Bude mít Dukla záchranářské starosti, nebo zůstane v klidném středu tabulky? Na to odpoví jarní část aktuálního ročníku, do které vstupuje tým trenéra Hynka z 10. místa se ziskem devatenácti bodů.

  Dukla před jarem: Čeká Pražany bezstarostné jaro?
  A to by teoreticky mělo na pohodlné setrvání v nejvyšší souteži stačit. Pražané totiž svým aktuálním výsledkem nikterak nevybočují ze svého vlastního průměru let minulých, kdy následně pokaždé dokázali ligovou příslušnost bezpečně udržet. Ve stejné ligové fázi byl tým z Julisky před rokem jedenáctý a stejně tak i o rok dříve. Na svém kontě přitom měla Dukla šestnáct, respektive devatenáct bodů.

  Největší posila:

  Mohamed Doumbia (Ekenäs Idrottsförening Ab)
  Úplně v klidu však Hynkův tým před jarními souboji být nemůže. Zapracovat musí především na defenzivě. Zadní řady Dukly totiž nepatří mezi šestnáctkou elitních týmů k těm nejpevnějším - v šestnácti ligových zápasech inkasovali Pražané hned 29 gólů, což je vyjma dvojice týmů z chvostu tabulky nejhorší ligové číslo.

  A to i přesto, že právě v zadních řadách před sezonou tým angažoval zajímavá jména. Na Julisce se v létě objevil mimo jiné Martin Jiránek, který na podzim nevynechal jediný zápas, v září se pak na Letnou přesunul na půlroční hostování ze Sparty Mario Holek.

  "Doteď jsme nepřišli na pravou příčinu výkonnostních výkyvů. Udělali jsme si analýzu a viděli jsme více aspektů, které to mohly ovlivňovat. Myslíme si ale, že jeden z aspektů je malá konkurence. Potýkáme se s tím, a průběžně na tom pracujeme, aby se zvýšila. Je to však spojeno s aktuální přestavbou kádru, kde jsou omezené možnosti. Některé chyby pramenily také z horší disciplíny a ta vychází z charakteru. Postupně se to zlepšuje, všichni by ale měli vzít motivaci především ze sebe, zkušení hráči jít v každé situaci příkladem a ti mladí pracovitostí ukázat, že umí chytit šanci. Na nás na trenérech je, aby hráči každé toto polevení pocítili," hodnotil slabší místa svého týmu po podzimní části kouč Hynek.


  Zmíněné omezené možnosti v přestavbě kádru ilustrují i pohyby v kádru Pražanů v rámci zimní přestávky. Zatímco v letních měsících přišlo na Julisku ať již na přestup či návratem z hostování hned osm hráčů, v zimě to byl jediný. Před Vánocemi dotáhli Pražané přestup devatenáctiletého záložníka Pobřeží Slonoviny Mohameda Doumbii, který předtím působil v druhé finské lize.

  Dosavadní výsledky v přípravě:

  Lipsko - Dukla 2:0
  Dukla - Neugersd. 2:0
  Norimberk - Dukla 2:1
  Chotěbuz - Dukla 2:0
  Vlašim - Dukla 1:2
  Ústí n. L. - Dukla 1:4
  Dukla - Rostov 1:3
  Dukla - Skopje 0:1

  "Jednali jsme s agenturou a klubem, hodně jsme stáli o to, abychom ho přivedli. Jsem velice rád, že se to povedlo,“ řekl o nové akvizici sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel.

  V prvních třech jarních kolech čekají Pražany postupně souboje se Zlínem, Jabloncem a vršovickými Bohemians, což jsou týmy, které se nacházejí v těsném bodovém sousedství, a výsledky těchto zápasů tak hned na přelomu února a března patrně předznamenají, kterým směrem se Dukla v tabulce na jaře vydá.