<
5.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň57:115
  2AC Sparta Praha511:313
  3SK Slavia Praha511:312
  4FC Baník Ostrava510:312
  5FC Fastav Zlín57:510
  61.FC Slovácko58:69
  71.FK Příbram511:88
  8FK Jablonec58:57
  9Bohemians Praha 190556:77
  10FK Mladá Boleslav512:126
  11FC Slovan Liberec55:56
  12FK Teplice58:105
  13SK Sigma Olomouc56:113
  14SFC Opava54:141
  15MFK Karviná54:140
  16FK Dukla Praha54:150

  Boleslav před jarem: Uhrinovo vojsko má co napravovat, přijde Néstor ze Sparty?

  Spravit si chuť a udobřit si fanoušky, přesně to je hlavní cíl Mladé Boleslavi před jarní částí sezony. V ní rozhodně má co napravovat. Na podzim totiž opět vyhořela v pohárech, když vypadla ve 3. předkole Evropské ligy na kopačkách albánského Skënderbeu Korcë a matné výkony předváděla i v samotné HET lize. Bude to na jaře už mnohem lepší?

  Boleslav před jarem: Uhrinovo vojsko má co napravovat, přijde Néstor ze Sparty?
  Spolu s pražskou Spartou byli největším zklamáním loňského podzimu. Fotbalisté Mladé Boleslavi zkrátka doplatili na další pohárový nezdar, který se na jejich hře tvrdě promítl i v domácí soutěži. V ní byli na podzim jen svým vlastním stínem, což na jaře musí za každou cenu napravit.

  Nejvýraznější posila:

  "Jediné pozitivum je, že jsme nevypadli z MOL Cupu. Ale v lize jsme byli neúspěšní a v Evropské lize jsme chtěli postoupit až do skupiny. Ovšem myslím, že kondičně jsme na tenhle úkol nebyli vůbec připravení. A když už jsme připravení byli, tak se nám zranili důležití hráči," uvedl v rozhovoru pro deník Sport trenér Středočechů Dušan Uhrin, jehož navíc na podzim postihly i zdravotní problémy.

  Konkrétně zánět poplicnice, který ho na nějaký čas upoutal na nemocniční lůžko. "Je to hodně bolestivé a nikdy jsem se s tím nesetkal. Původně jsem si myslel, že mám infarkt nebo něco takového. Doktoři mě pak ale uklidnili," zavzpomínal Uhrin na chvíle, kdy šel fotbal stranou. "Dalo by se říct, že bolesti v hrudníku přišly z minuty na minutu. A byly dost velké. Ze všeho jsem byl hned zadýchaný."

  Teď už je však naštěstí v pořádku a zpátky u týmu, který jeho péči potřebuje snad jako ještě nikdy předtím. Zkušený trenér ho začal léčit tím, že se zbavil nepotřebných hráčů. Už v průběhu podzimu tak skončil brazilský obránce Douglas, jenž kouče vůbec nepřesvědčil. "Z letní dovolené se vrátil absolutně nepřipravený a dělal chyby už v přípravných zápasech. Řekl bych, že se chtěl vrátit domů, což se potvrdilo. Stýskalo se mu," poznamenal Uhrin, který během podzimu vyřadil z kádru i obránce Pavla Čmovše s gólmanem Jakubem Divišem. Oba dnes hrají za Teplice.


  Redukování kádru pokračovalo v zimě, kdy v mužstvu skončili další čtyři hráči. Turkmenistánec Ruslan Mingazov zamířil zpět do Slavie, Jiří Fleišman přestoupil do Ostravy, Vladislav Levin se přesunul do Jihlavy a Patrizio Stronati ukončil hostování z Austrie Vídeň. Jak naznačil Uhrin, posledně jmenovaný ostatně plánoval prchnout už v létě...

  Dosavadní výsledky v přípravě:

  Boleslav - Hamry 7:0
  Boleslav - Zápy 2:0
  Boleslav - Vltavín 3:1
  Drážďany - Boleslav 1:4
  Boleslav - Varnsdorf 0:1
  Vratislav - Boleslav 0:1
  Boleslav - Čukarički 0:1
  Boleslav - Soligorsk 1:3 

  "Stronati chtěl na začátku sezony odejít do Ostravy. Řešili jsme to, ale nechtěli jsme ho pustit, protože jsme neměli hráče na jeho pozici. Dvě tři utkání nehrál, pak se rozehrál a ke konci už věděl, že odejde, že tu nezůstane," prozradil Uhrin Sportu.

  Ani této ztráty však nemusí moc litovat. Ihned po skončení první části sezony se totiž k týmu připojil srbský stoper s australskými kořeny Alexander Šušnjar, jehož příchod z Teplic byl domluven už v létě. A stejně jako jeho noví parťáci začal s přípravou na jarou už 27. prosince, což byla jakási "odměna" za mizerné výsledky mužstva...  "Teď se musíme semknout a bojovat na hřišti tak, abychom podzim napravili. Všichni dobře víme, v jaké jsme situaci, takže se musíme zvednout, aby se nás netýkal boj o záchranu," velí vůdce Středočechů Marek Matějovský.

  Jisté je, že žádných velkých posil se jeho soubor tentokrát nedočká. Výjimkou by měl být jen sparťan Néstor, který už dostal povolení se s Boleslaví připravovat. Přijít by měl na hostování do konce sezony.