<
>

Chramosta debutoval v Jablonci dvěma góly, Brno porazilo Austrii

Útočník Jan Chramosta při své premiéře za Jablonec vstřelil dva góly a pomohl Severočechům k výhře 2:1 nad Hammarby v úvodním utkání přípravného turnaje Atlantic Cup v Portugalsku. Brno zvítězilo na hřišti Austrie Vídeň 2:0 díky dvěma zásahům ruské posily Konstantina Bazeljuka.

Jabloneckým dokonale vyšel úvod. Chramosta už v první minutě otevřel skóre a sedmadvacetiletý útočník, který by do mužstva trenéra Petra Rady měl přijít z Mladé Boleslavi, hned ve třetí minutě zvýšil. Švédský tým ve druhém poločase stihl pouze zkorigovat výsledek.

"Hráči dnes odvedli maximum, vítězství i s ohledem na další přípravu je to cenné. Soupeř byl kvalitní a možná je už i dál v přípravě než my. Měli tam posledních deset minut nějaké náznaky. Naši hráči v prvním trochu ostřejším zápase a na dobrém hřišti odehráli kvalitní utkání," citoval Radu jablonecký web.

Bazeljuk se ve Vídni poprvé prosadil v sedmé minutě hlavou. Krátce po změně stran hráč hostující z CSKA Moska zvýšil. Za Austrii odehrál úvodní poločas český obránce Patrizio Stronati. Brno v jiné sestavě remizovalo s druholigovým Hradcem Králové 1:1 a v devátém utkání zimní přípravy poprvé nezvítězilo.

Ostrava vyhrála oba přípravné duely v Turecku bez inkasovaného gólu. Baník nejprve porazil Jaroslavl 2:0, v jiném složení pak prvoligový nováček zdolal dánské Sönderjyske 1:0. Brankář Jan Laštůvka udržel čisté konto při obnovené premiéře za ostravský tým, kam nedávno přišel ze Slavie.

Olomouc v prvním utkání na tureckém soustředění remizovala 1:1 se srbským týmem Radnički Niš. Karviná podlehla Vratislavi 1:2, Mladá Boleslav rovněž na Kypru prohrála s dalším srbským soupeřem Čukarički 0:1.