<
>

Hráči Bohemians a Jablonce začali Tipsport ligu vítězně

Fotbalisté Bohemians 1905 a Jablonce vstoupili vítězně do zimního turnaje Tipsport ligy. "Klokani" v úvodním utkání skupiny A na Vyšehradě porazili druholigové Táborsko 2:0 a Jablonec zdolal ve skupině B v Horních Počernicích poslední celek nejvyšší soutěže Jihlavu 2:1.

Bohemians proti Táborsku od začátku potvrzovali roli favorita a o výhře rozhodli už v první půli. Nejprve se ve 13. minutě trefil Dominik Mašek a šest minut před přestávkou přidal pojistku Benjamin Tetteh.

Jablonec naopak v Horních Počernicích rozhodl až v druhé půli. V 68. minutě dostal odražený míč do sítě Luděk Pernica, který od příští sezony oblékne dres Plzně, a hned za dvě minuty po úniku skóroval Jaroslav Diviš. Jihlava už jen snížila zásluhou Jiřího Klímy.

V druhém utkání skupiny B nasadil Liberec proti Hradci Králové juniorku a s druholigovým soupeřem prohrál vysoko 0:5. V obou dnešních zápasech v Horních Počernicích bylo použito video.

Zlín remizoval na hřišti třetího týmu rakouské ligy Rapidu Vídeň 1:1. Hosty poslal do vedení ve 34. minutě z penalty Mehanovič, za domácí srovnal čtvrt hodiny před koncem po rohu hlavou Mujakic.

Slovácko na závěr soustředění v Turecku porazilo osmý celek albánské ligy Teutu Drač 1:0 gólem z 80. minuty. Dukla zdolala 2:0 německý Neugersdorf z regionální ligy, za který hraje několik Čechů. Pražané rozhodli dvěma slepenými brankami před přestávkou.

Třetí tým prvoligové tabulky Olomouc odehrála dva zápasy proti třetiligovým soupeřům. Nejprve Sigma deklasovala Prostějov 5:0 a Hlučín pak dokonce 7:0. Podobně hladce 6:1 zvítězilo Brno na hřišti rovněž třetiligového Vyškova.

Mladá Boleslav měla s dalším třetiligovým týmem Zápami větší práci a o výhře 2:0 rozhodla až po přestávce. Za středočeský celek nastoupil útočník Jakub Šašinka, který přišel z Ostravy na dvoutýdenní zkoušku. Jeho bratr Ondřej přispěl jednou trefou k vítězství Baníku 3:0 nad slovenským ligovým Trenčínem. Karviná remizovala s polským Górnikem Zabrze 2:2.