<
>

Plzeň přestřílela Domažlice 7:4, první gól za Viktorii dal Chorý

Fotbalisté Plzně přestříleli Domažlice 7:4 a vyhráli i druhé utkání zimní přípravy. Dvakrát se za vedoucí celek nejvyšší soutěže trefil Jan Kopic a premiérový gól v dresu Viktorie zaznamenala posila Tomáš Chorý. Pátý celek třetí ligy ale hned čtyřikrát využil chyby v domácí obraně a druhý poločas dokonce nečekaně vyhrál 2:1.

Plzeňský trenér Pavel Vrba nasadil do obou poločasů rozdílné jedenáctky. Ta první začala podle očekávání velkým náporem a za 20 minut vedla 3:0. Domažlice pak dvěma slepenými góly snížily, ale favorit ještě do pauzy zareagoval dalšími třemi trefami. Mezi nimi byl i premiérový zásah Chorého v plzeňském dresu, jehož ránu domažlický brankář nedokázal zkrotit.

V druhém dějstvím netradičně vyzkoušel Vrba záložníka Diega Živuliče na pozici stopera. Viktoria sice měla dál více ze hry, ale prosadil se už jen Marek Bakoš, zatímco hosté skórovali dvakrát. V závěru ze zdravotních důvodů musel ze hřiště nejlepší plzeňský střelec podzimu Michael Krmenčík.

VÝSLEDKY VŠECH PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ NAJDETE ZDE.

"Naše defenziva dnes myslela spíš víc dopředu a zápas byl tedy nahoru dolů. Jsme rádi, že jsme vstřelili sedm branek, ale naopak nespokojeni se čtyřmi inkasovanými," uvedl pro klubový web Vrba.

"Bohužel jsme v defenzivě nebyli dostatečně důrazní, nedokázali jsme přerušit hru a nezachytávali se s hráči. Přišlo mi, jako by to bylo tréninkové utkání nijak svázané taktikou. Diváci si ale určitě přišli na své," dodal Vrba.

Viktoria po úvodním vítězství 3:0 nad Ústím nad Orlicí i v druhém duelu přípravy vyhrála o tři branky. V sobotu Plzeň čeká poslední utkání v domácích podmínkách se Sokolovem a pak už odjezd na první ze dvou zahraničních soustředění.