<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  11.FC Slovácko00:00
  2FK Dukla Praha00:00
  3FC Viktoria Plzeň00:00
  4AC Sparta Praha00:00
  5SFC Opava00:00
  61.FK Příbram00:00
  7SK Slavia Praha00:00
  8MFK Karviná00:00
  9FC Baník Ostrava00:00
  10FK Teplice00:00
  11FC Slovan Liberec00:00
  12FK Jablonec00:00
  13SK Sigma Olomouc00:00
  14FK Mladá Boleslav00:00
  15FC Fastav Zlín00:00
  16Bohemians Praha 190500:00

  Dukla pod lupou: Formu z domácích zápasů zastínilo trápení venku

  Můj dům, můj hrad! Toto známé rčení platilo na podzim i pro pražskou Duklu. Doma na Julisce působili svěřenci Jaroslava Hynka jako lační predátoři, na hřištích soupeře se ale často měnili v ustrašené hlodavce. V celkovém zúčtování to stačilo k 19 bodům a desátému místu tabulky.

  Dukla pod lupou: Formu z domácích zápasů zastínilo trápení venku
  Dukla patří ke klubům s nejnižším rozpočtem, přesto se jí dlouhodobě daří předvádět celkem líbivý fotbal. Může za to jasná herní strategie klubového vedení, které se od žáčků až po A-tým snaží implikovat ofenzivní styl založený na kombinační práci s míčem. Tento směr je jistě záslužný, pro jeho úspěch je však potřeba, aby se kvůli sehranosti a zachování kontinuity dělaly jen dílčí redukce v kádru. A to se Pražanům v létě příliš nepovedlo...

  Podzim Dukly:

  Střely na bránu:

  49 (15. místo)

  Držení míče: 

  45,4 % (14. místo)

  Nejlepší zápas

  Dukla - Boleslav 4:1

  Nejhorší zápas:

  Slavia - Dukla 5:0

  Nejlepší střelec:

  Holenda (6 gólů)

  "Před sezonou proběhly velké změny, jmenujme odchod Olayinky, Štetiny či zranění Máry Hanouska. Tým prošel velkou přestavbou, velmi to narušilo kvalitu hry, kterou se Dukla vždy hodně prezentovala a která přinášela atraktivitu pro diváky i ligu. Příchodem nových a mladých hráčů šla kvalita hry dolů. Hlavně v tom, jaké mechanismy je tým schopen uplatňovat a jak odvážně jsou schopni hrát středopolaři a stopeři," uvedl v rozhovoru pro klubové stránky trenér Jaroslav Hynek, který se na uplynulý podzim dívá hodně střízlivýma očima.

  "Vzhledem k tomu všemu si myslím, že bodů jsme získali poměrně dost. Loni jsme měli na podzim cíl získat 21 bodů, hra byla stabilizovanější a předpoklad větší - nepotvrdilo se to. Letos jsme se k tomu přiblížili více, ale po těch změnách a startu to vypadalo velmi těžce. Nakonec jsme z podzimu vybruslili zajímavě, bodový zisk i umístění odpovídá výkonům. Spokojeni ovšem být nemůžeme. Čeká nás hodně práce," předeslal progresivní kouč.

  Aby mohla Dukla tabulkou stoupat vzhůru, potřebuje hlavně vylepšit výkonnost na hřištích soupeřů. Tam totiž získala za celý podzim jen dva body, což ji v tabulce venkovních zápasů usadilo na 14. příčku. Horší byly v tomto směru už jen týmy Karviné a Jihlavy. 

  "Trápí mě určité výkyvy výkonnosti, doteď jsme nepřišli na pravou příčinu. Udělali jsme si analýzu a viděli jsme více aspektů, které to mohly ovlivňovat. Myslíme si ale, že jeden z důvodů je malá konkurence. Potýkáme se s tím, a průběžně na tom pracujeme, aby se zvýšila. Je to však spojeno s aktuální přestavbou kádru, kde jsou omezené možnosti," připomněl Hynek.


  Co ho naopak těší, to je vysoká produktivita. "Měli jsme daleko méně zakončení než loňský podzim, ale potřebovali jsme mnohem méně střel na určitý počet branek. Loni na podzim jsme totiž neměli klasického kvalitního zakončovatele, jakým je teď Jenda Holenda, který přes dost malou podporu zaznamenal 36 střel a z 9 přímo na bránu dal 6 branek, k tomu má ještě 3 asistence. Věřím, že by byl ještě produktivnější, ale všichni útočníci trpěli tím, jak jsme se plácali nepřesností ve středním pásmu," podotkl Hynek.

  Právě z Holendy se stal jeden z lídrů mužstva, stejně jako gólman Filip Rada nebo dva bývalí sparťani Ondřej Kušnír s Jakubem Podaným. Mile překvapil i černohorský forvard Uroš Djuranovič, který na soupeře platil hlavně rychlostí. Jeho spolupráce s Holendou nesla ovoce, na druhou stranu ale Dukla na podzim vstřelila jen 18 branek.

  "Souvisí to s vývojem hry. I když proběhlo hodně změn v kádru, chceme si udržet náš herní styl, kreativita a herní odvaha již od vlastní branky v ofenzivě a přesný presink v defenzivě by měly být hlavním cílem. Takto se snaží hrát i Plzeň, Sparta, Olomouc a Liberec. Ve vývoji hry jsme za nimi ještě dost daleko, chceme se toho ale držet a postupně zabudovávat návyky," řekl Hynek, který po vedení bude žádat posily.

  Budou natolik kvalitní, aby se s nimi povedlo Dukle přelézt do první poloviny tabulky?