<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  11.FC Slovácko00:00
  2FK Dukla Praha00:00
  3FC Viktoria Plzeň00:00
  4AC Sparta Praha00:00
  5SFC Opava00:00
  61.FK Příbram00:00
  7SK Slavia Praha00:00
  8MFK Karviná00:00
  9FC Baník Ostrava00:00
  10FK Teplice00:00
  11FC Slovan Liberec00:00
  12FK Jablonec00:00
  13SK Sigma Olomouc00:00
  14FK Mladá Boleslav00:00
  15FC Fastav Zlín00:00
  16Bohemians Praha 190500:00

  Další zkrat Agajeva! Dvě žluté rychle po sobě ale dostali i Costa nebo Kerbr

  Dva zkraty v rychlém sledu a předčasný odchod do šaten! I tyto situace fotbal přináší a výjimkou není ani česká nejvyšší soutěž, kde posledním takovým výtečníkem byl o víkendu brankář Mladé Boleslavi Kamran Agajev. Rozhodně však není v této sezoně jediný, jenž krátce po sobě viděl hned dvě žluté karty. Kdo všechno se už takto provinil?

  Další zkrat Agajeva! Dvě žluté rychle po sobě ale dostali i Costa nebo Kerbr

  1, Kamran Agajev (31 let, FK Mladá Bioleslav): 2 žluté za 2 minuty

  Přišel s nálepkou opory reprezentace Ázerbajdžánu, v české lize si však Kamran Agajev musí respekt ještě vybojovat. Než skvělými zákroky totiž na sebe zatím upozornil spíš obrovskou minelou při premiéře v utkání na Slavii, kde pustil gól po malé domů z půlky hřiště, a za rámeček si nedá ani úlet o víkendu na hřišti Baníku Ostrava.

  V 73. minutě si nesmyslně vykoledoval žlutou kartu za protesty směrem k čárovému rozhodčímu, aby o necelých 120 vteřin později zdržoval rozehrávku tak dlouho, až sudímu Berkovi došla s neposlušným brankářem trpělivost. Bez milosti mu udělil druhou žlutou kartu a poslal ho pod sprchy. Štěstí pro něj bylo, že i bez něj Středočeši těsný náskok 1:0 uhájili. 

  "Byla to od něj strašná chyba. A budeme to s ním interně řešit," zlobil se na gólmana trenér Dušan Uhrin s tím, že poprvé byl ale napomenut neoprávněně, neboť prý reklamoval téměř dvoumetrový ofsajd. Ten však kamerové záznamy neprokázaly.

  "První žlutou dostal za nadávky rozhodčímu. Nevím, co mu řekl, ale neumí moc česky anglicky. Tak jestli něco řekl ázerbájdžánsky… Každopádně to od něj byla pěkná hloupost," glosoval Agajevův spoluhráč Lukáš Magera.

  2, Costa Nhamoinesu (31 let, AC Sparta Praha):
  2 žluté za 2 minuty

  Dvě žluté za dvě minuty viděl i sparťan Costa Nhamoinesu v derby se Slavií. Vyhlášený tvrďák se ve druhé půli nejprve poštěkal s Milanem Škodou, žlutou za to ale nedostal. Přesto ho tato hádka v kombinaci s nepříznivým vývojem utkání zřejmě vykolejila a výsledkem byly dva zbytečné žluté fauly v rozmezí 87. a 89. minuty. Nutno ale podotknout, že hlavně druhá karta za faul ve výskoku byla vzhledem k tomu, jaké zákroky padaly na obou stranách, hodně přísná...

  I přes tuto polehčující okolnost ale Costa neunikl zlobě trenéra Andrey Stramaccioniho. "Po konfliktu se Škodou ztratil koncentraci. Začal být nervózní a udělal tři hloupé fauly. Z jednoho byl gól, z těch dalších dvě žluté karty. Nechci porážku svádět na něj, ale takhle se chovat nemůže," hřímal tehdy kouč.

  Pro Costu to ovšem bylo teprve druhé vyloučení v české lize. To první proběhlo v květnu 2015, kdy za ošklivý šlapák nedohrál bitvu v Českých Budějovicích.

  3, Milan Kerbr (28 let, FC Slovan Liberec):
  2 žluté za 2 minuty

  Zřejmě vůbec nejvyhrocenější duel podzimu se odehrál ve 3. kole v Liberci, kam přijela Sparta. Souboje těchto dvou mužstev tradičně bolí oba tábory a nejinak tomu bylo i tentokrát, o čemž nejlépe svědčí hned tři vyloučení. 

  V divočinu se zápas proměnil v 55. minutě. To loktem fauloval Petr Ševčík a za následné protesty uviděli žlutou kartu nedisciplinovaní Ondřej Kúdela s Milanem Kerbrem. Pro prvně jmenovaného to navíc byla už druhá, takže následoval odchod do kabin a letenská přesilovka, která navíc byla záhy hned dvojnásobná. Právě Kerbr totiž za dvě minuty stáhl k zemi unikajícího rychlíka Jonathana Biabianyho a i on musel honem ze hřiště.

  Domácí tak dohrávali o devíti, i tak se jim ale podařilo vyrovnat. A v oslabení zápas končila i Sparta, když do šaten musel také Eldar Civič. A i on si celkem pospíšil, neboť jeho žluté od sebe dělilo jen deset minut...

   "Hráči ukázali, jaký mají charakter a morálku. To, jak jsme dokázali Spartu v devíti napadat, bylo ale neuvěřitelné. Hráče z toho budeme pět dní dostávat, ale byl to z jejich strany neskutečný výkon," chválil trenér Slovanu Jindřich Trpišovský.

  4, Filip Havelka (19 let, FC Slovan Liberec):
  2 žluté za 5 minut

  Jen o tři minuty déle než tři předešlí hříšníci potřeboval ke dvěma žlutým, a tedy barvě červené, talentovaný středopolař Filip Havelka. Kmenový hráč Sparty hostuje tuto sezonu v Liberci, ale neuvedl se tam zrovna nejlépe. 

  Hned ve druhém ligovém duelu v dresu Slovanu totiž hloupě oslabil svůj tým při utkání v Olomouci. A to přišel do hry jako střídající hráč v 73. minutě za stavu 1:0 pro domácí. Po jeho příchodu Liberec sice vyrovnal, jenže pak znovu inkasoval a minutu poté musel Havelka ze hřiště. Ve středu hřiště totiž stáhl rukama soupeře a druhá žlutá byla na světě.

  Trpišovský se však po utkání zlobil na celý tým. "Musím nás kompletně zkritizovat. Olomouc vyhrála naprosto zaslouženě, protože v záloze i směrem dopředu nás jednoznačně přehrála," nehledal kouč výmluvy.