<
>

Oslabená Jihlava podlehla Jablonci 0:5 a klesla na poslední místo

Fotbalisté Jihlavy v sedmém ligovém kole utrpěli v Jablonci debakl 0:5 a klesli na poslední místo tabulky o skóre za Brno a Karvinou. Vysočina, která hrála téměř osmdesát minut bez vyloučeného stopera Petra Tlustého, ani ve čtvrtém venkovním duelu sezony nebodovala. V prvním poločase se trefil z penalty i ze hry Stanislav Tecl, po změně stran domácí triumf zvýraznili Vladimir Jovovič, Michal Trávník a střídající Ondřej Mihálik.

7. kolo, Základní částFKJ5:02:0

Jihlava držela s Jabloncem krok jen v úvodní desetiminutovce. Poté Tlustý v pokutovém území stáhl Doležala, dostal červenou kartu a nařízenou penaltu ve 13. minutě proměnil Tecl.

„Hodně nám pomohlo vyloučení. Tento okamžik ovlivnil utkání,“ řekl trenér Jablonce Zdeněk Klucký. „Chtěli jsme hrát aktivně, nechtěli jsme hrát v tak hlubokém bloku, ale po deseti minutách se vše rozsypalo,“ litoval jihlavský kouč Ivan Kopecký.

Domácí měli v početní výhodě velkou převahu i šance, ale Doležal hlavičkoval těsně vedle a ve 28. minutě Jankovič v ideální pozici přestřelil odkrytou branku. Po půlhodině hry si volný Tecl naskočil na Hanouskův centr a hlavou přidal druhý gól.

„V některých situacích po tom vyloučení jsme působili dost zlomeným dojmem, některé věci jsme mohli vyřešit lépe. Kvalita Jablonce je velká,“ připustil Kopecký.

Jablonečtí se v 56. minutě prosadili potřetí. Z dálky napřáhl černohorský záložník Jovovič a povedou ranou zaznamenal premiérovou branku v české lize. Severočeši dál dominovali. V 71. minutě Teclovu střelu vyrazil Rakovan, ale Masopust vrátil míč před branku a Trávník se z voleje nemýlil. Za chvíli Tecl nevyužil další šanci na hattrick, když napálil břevno.

Zmar Jihlavy korunoval čtyři minuty před koncem brankář Rakovan, jehož nepovedený odkop se od střídajícího Mihálika odrazil do sítě. Jablonec tak doma v lize popáté za sebou porazil Vysočinu bez inkasovaného gólu.

„Dobře jsme kombinovali a vstřelili další branky. A to jsme ještě řadu šancí nedotáhli do konce. Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme lepší na balonu, ve střelbě a vstřelili jsme branky,“ uvedl Klucký.

Zdeněk Klucký (trenér Jablonce): "Před utkáním jsme měli z Jihlavy trochu obavy. Viděli jsme její poslední utkání s Duklou, ve kterém měla mnoho šancí. Hráče jsme na to připravovali, upozornili je na to, že Jihlavští nemají v Jablonci co ztratit. Myslím, že přístup od nás byl velmi dobrý. Hodně nám pomohlo vyloučení, kdy Tlustý stáhl Doležala. Tento okamžik ovlivnil utkání. Vstřelili jsme první branku, hráli proti deseti bránicím hráčům, což není vždy jednoduché. Ale zvládli jsme to, dobře kombinovali a vstřelili další branky. A to jsme ještě řadu šancí nedotáhli do konce. Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme lepší na balonu, ve střelbě a vstřelili jsme branky."

Ivan Kopecký (trenér Jihlavy): "Bylo to nevydařené utkání. Chtěli jsme hrát aktivně, nechtěli jsme hrát v tak hlubokém bloku, ale po deseti minutách se vše rozsypalo. Přišel rozhodující okamžik, penalta, šli jsme do deseti. Soupeř šanci proměnil a od té doby dominoval po celé utkání. Dá se říci, že zaslouženě vyhrál. V některých situacích potom vyloučení jsme působili dost zlomeným dojmem, některé věci jsme mohli vyřešit lépe. Kvalita Jablonce je velká."

FK Jablonec - FC Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)

Branky: 13. z pen. a 33. Tecl, 56. Jovovič, 71. Trávník, 86. Mihálik.
    Rozhodčí: Matějček - Pelikán, Paták.
    ŽK: Rakovan (Jihlava).
    ČK: 12. Tlustý (Jihlava).
    Diváci: 2 215.

Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, Kubista (46. Janetzký), Trávník, Jovovič (78. Zelený) - Doležal (68. Mihálik), Tecl. Trenér: Klucký.

Jihlava: Rakovan - Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš - Vaculík - Fulnek (78. Záviška), Zoubele, Dvořák, Popovič (60. Novotný) - Klíma (14. Kryštůfek). Trenér: Kopecký.