<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  1FK Jablonec00:00
  2SK Sigma Olomouc00:00
  3FK Mladá Boleslav00:00
  4FC Fastav Zlín00:00
  5Bohemians Praha 190500:00
  61.FC Slovácko00:00
  7FK Dukla Praha00:00
  8FC Viktoria Plzeň00:00
  9AC Sparta Praha00:00
  10SFC Opava00:00
  111.FK Příbram00:00
  12SK Slavia Praha00:00
  13MFK Karviná00:00
  14FC Baník Ostrava00:00
  15FK Teplice00:00
  16FC Slovan Liberec00:00

  Hašek k tvorbě kádru: Nebudeme čekat, kdo na nás kde zbude

  Byl jedním z hlavních vítězů prvního kola, byť on sám do balonu vůbec nekopl. Jeho svěřenci ale dokázali vybojovat cenný bod na Spartě, což se vždycky počítá. A zvlášť u klokanů, kteří byli před sezonou často tipování na sestup. Trenér Martin Hašek však tento názor svým způsobem chápe.

  Hašek k tvorbě kádru: Nebudeme čekat, kdo na nás kde zbude

  V prvním kole jste překvapivě uhráli bod na hřišti Sparty. Co jste na výkon vašich hráčů říkal?
  Hráči předvedli organizovaný bojovný výkon, který jsme od nich vyžadovali. Na Spartu jsme jeli s tím, že chceme uspět, takže jsme rádi, že jsme ze zápasu nevyšli na prázdno a odvezli jsme si bod. 

  Čekal jste, že budete Spartě až tak vyrovnaným soupeřem?
  Věřili jsme, že s dobře organizovanou hrou můžeme uspět, ale příprava nám nevyšla a měli jsme problémy se sestavou. Do zápasu nemohlo nastoupit hned několik hráčů, takže jsme si nebyli jistí, jestli zvládneme předvést takový výkon, jaký byl potřeba. Ale nakonec jsme to zvládli.

  Hráčům jste za výhru slíbil opékání buřtů...
  A to opékání skutečně proběhlo. S kolegy jsme se shodli, že za takový výkon si to kluci zaslouží. Média to ovšem trochu nafukují. S hráči chodíme na společné obědy denně, takže to nebylo nic zvláštního. Jen jsme si tentokrát opekli k obědu buřty. Máme tu vytvořené velké ohniště s lavičkami i deštníky, takže pro to máme vytvořené podmínky. Jako tradice to může fungovat i do budoucna. Rozhodně ale běžně nechceme opékat buřty po remízách. Ta na Spartě ovšem má svou hodnotu.  Před chvílí jste zmínil problémy se sestavou. Jak jste vlastně spokojen s obměnou mužstva? A je kádr už uzavřen?
  Kádr se doplňoval až v průběhu přípravy a ještě bychom chtěli přivést jednoho nebo dva hráče. S jedním z nich již probíhají jednání a věříme, že ho brzy přivítáme v týmu. Jméno si však zatím nechám pro sebe.

  Jedná se o posilu do útoku?
  Jedná se o rychlého hráče, který by měl zapadnout do týmu i po charakterové stránce. Chtěli bychom jeho příchod uzavřít ještě v tomto týdnu. Příchod útočníka neplánujeme, jelikož nás po minulé sezoně žádný neopustil a navíc se povedl příchod Benjamina Tetteha.

  Ten se ovšem v zápase se Spartou zranil. Jak to s ním vypadá?
  Podle informace od doktora se naštěstí nejedná o nic vážného. Ale jeho start v zápase s Karvinou je nejistý.

  Když ještě zůstaneme u Sparty, ta má nyní extrémně široký kádr. Rýsuje se varianta získat z Letné dalšího fotbalistu na hostování?
  Ze Sparty už další hostování neplánujeme. Chceme mít sehraný kádr a držet v týmu určitou atmosféru. Nebudeme čekat, kdo na nás kde zbude a pak doplňovat kádr na poslední chvíli.


  V předsezonních prognózách jsou Bohemians jedním z hlavních aspirantů na sestup. Znamená to pro vás o to větší motivaci uspět?
  Já chápu, že Bohemka mnoha novinářům mohla vyjít jako kandidát na sestup. Ty prognózy vznikaly navíc v době, kdy jsme ještě neměli kompletní kádr. Na některé hráče jsme čekali dlouho, což poznamenalo přípravu i výsledky v přípravných zápasech. Nepovedená příprava pak mohla novináře ještě více utvrdit v tom, aby nás pasovali na sestup. K tomu musíme přičíst ještě dlouhodobě zraněného Krcha a estonského reprezentanta Lutse, který má operované koleno. Na novináře se tedy za jejich prognózy nezlobím, ale osobně věřím, že byli ovlivněni určitými věcmi a realita bude taková, že se dokážeme vyhnout sestupovým starostem.

  Jaká by měla být největší zbraň klokanů v sezoně? Na co chcete nejvíce sázet?
  Určitě na dobrou organizaci hry a bojovnost. To je základ, ze kterého musíme vycházet. To jsou věci, díky kterým můžeme konkurovat týmům s lepšími individualitami. Oproti minulé sezoně bychom chtěli zlepšit hlavně útočnou hru a zapracovat na rychlejším přechodu do útoku. Samozřejmostí by ale měla být dobrá i hra vzadu. Z toho musíme vycházet.

  V příštím kole hrajete doma s Karvinou. Co by mělo na soupeře platit?
  To bude zrovna typ zápasu, kde se od nás bude čekat vyšší aktivita směrem dopředu. Před domácími fanoušky chceme určitě získat tři body, ale nebude to nic lehkého. Hráči Karviné sice nemají individuální kvalitu jako měli hráči Sparty, ale oproti Spartě je ten tým velmi sehraný a má dlouhodobě stejného trenéra, což je pro ně velké plus. Snadný zápas to nebude, ale doma musíme chtít vyhrát