<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  1SK Slavia Praha13:03
  2FC Viktoria Plzeň13:13
  3AC Sparta Praha12:03
  4FC Fastav Zlín13:23
  5Bohemians Praha 190512:13
  6FC Slovan Liberec11:03
  71.FK Příbram11:11
  8FK Teplice11:11
  9FC Baník Ostrava00:00
  10FK Jablonec00:00
  11FK Mladá Boleslav12:30
  121.FC Slovácko11:20
  13MFK Karviná10:10
  14FK Dukla Praha11:30
  15SFC Opava10:20
  16SK Sigma Olomouc10:30

  Starka: Zkusíme se za rok okamžitě vrátit do ligy

  Sestup do druhé ligy neodradil prezidenta příbramského klubu Jaroslava Starku od setrvání u profesionálního fotbalu. Věří, že se mu podaří přes léto udržet tak kvalitní tým, aby mohl bojovat o okamžitý návrat do nejvyšší soutěže. Počítá s tím, že mužstvo povede dosavadní trenér Kamil Tobiáš.

  Starka: Zkusíme se za rok okamžitě vrátit do ligy
  Příbram, která byla v lize nepřetržitě od roku 2008, už má kolo před koncem jistotu sestupu. Spekulovalo se o tom, že by se v Příbrami mohli zaměřit hlavně na mládež a profesionální fotbal upozadit, to však Starka odmítá. 

  "Momentálně povedeme jednání s hráči, kteří tu budou chtít zůstat, nebo odejdou. Já doufám, že kádr zůstane pohromadě a zkusíme se za rok okamžitě vrátit do ligy," řekl Starka v rozhovoru pro ČTK. "Určitě se chceme vrátit hned. Záviset to ale bude i na tom, jak hráče udržíme," dodal. 

  Počítá s tím, že z opor přijde o záložníka Tomáše Pilíka, který s osmi góly patří mezi deset nejlepších střelců sezony. "Pilík asi bude chtít zůstat v lize, protože má formu a odvedl nám tu hodně služeb, takže mu to umožníme," uvedl Starka.

  Zájem by mohl být o devatenáctiletého stopera Matěje Chaluše, který patří do mládežnických reprezentací, a další mladé hráče či brankáře Aleše Hrušku. "Samozřejmě evidujeme zájem o některé hráče. Dva až tři z nich prodáme, a pak uvidíme, co bude dál. Potřebujeme udržet i některé ze starších hráčů, jako jsou Martin Jiránek a Jan Rezek. Se zbytkem kádru se budeme bavit. Někdo odejde, tak zas někdo přijde, abychom mohli bojovat o postup," dodal Starka. 

  Tým by měl nadále vést trenér Kamil Tobiáš, který ho přezval v lednu a na jaře získal ve 13 zápasech 13 bodů. "Má chuť pokračovat a já nemám důvod trenéra měnit," řekl Starka. "Já bych ambice a chuť na boj o postup měl. Mám i smlouvu na rok, takže pokud majitelé rozhodnou, že se Příbram bude chtít za rok vrátit do ligy, tak já bych chtěl být ten, kdo k tomu Příbram povede," řekl Tobiáš po posledním utkání v Jihlavě. 

  Starka chce bojovat o návrat i kvůli kvalitní mládeži, kterou se povedlo v Příbrami vybudovat. "Máme tu silnou mládežnickou základnu, tak by byla škoda, aby tu nebyla. Proto to chceme dělat dál a chceme se hned vrátit do ligy, i když to bude složité," dodal.