<
>

Hradec prohrál s Teplicemi 0:2 a zůstává na sestupové příčce

Fotbalisté Hradce Králové podlehli v 27. ligovém kole Teplicím 0:2 a po páté porážce po sobě zůstali na sestupové předposlední příčce tabulky. Naopak hosté posedmé za sebou bodovali a dál bojují o čtvrté místo, znamenající předkolo Evropské ligy. O výhře Teplic rozhodli v druhém poločase Jan Vošahlík a David Vaněček.

27. kolo, Základní částHKR0:20:0TEP

Teplický trenér Daniel Šmejkal v úvodu jen nevěřícně kroutil hlavou, když jeho svěřenci během první půlhodiny zahodili šest vyložených šancí. Už po dvou minutách se v dobré střelecké pozici ocitl Fillo, ale z hranice vápna zakončil slabě a nepřesně. Ještě blíže brance byl o čtyři minuty později Vošahlík. Zleva se řítil sám na Ottmara, který jeho střelu chytil a poradil si i s dorážkou Kučery.

V prvním poločase byl rozdíl ve hře obou týmů markantní. V další vyložené šanci se v 21. minutě objevil znovu Vošahlík, ale branku netrefil. Krátce poté Červenka utekl Chlebounovi, postupoval sám na branku, ale parádní zákrok opět předvedl Ottmar.

Hradecký brankář se vytáhl i při šanci Kroba z bezprostřední blízkosti. Domácí předváděli výkon byl plný chyb a bez nasazení. Trenéři Frimmel a Pilný už po půlhodině hry stáhli ze hřiště zkušeného Jirsáka, jehož místo zaujal Malinský. A právě po akci střídajícího záložníka mohl jít ve 42. minutě do vedení Hradec, jenže střelu Trubače v poslední chvíli Jeřábek zblokoval nad branku. Prakticky z protiútoku se sám před Ottmarem zjevil Vondrášek, ale i on ztroskotal na domácím brankáři.

Po změně stran se hradecký výkon o trochu zlepšil. V 53. minutě další střídající hráč Pázler vysunul Pavla Černého, jenž sám před Grigarem přehodil gólmana i branku.

Z protiútoku už se radovaly Teplice. Agilní Vošahlík opět unikl Krátkému a ránou na bližší tyč prostřelil hradeckého brankáře. Hosté paradoxně skórovali z nejméně vyložené pozice.

Po hodině hry se dostal do zakončení domácí Trubač, ale z pravé strany minul, neprosadil se ani Pázler. Zvýšit teplické vedení mohl střídající Vaněček, který zblízka nedal. Útočník, který v Hradci prožil úspěšnou část kariéry, si vše vynahradil v závěru, kdy stvrdil hlavičkou hostující výhru.

Milan Frimmel (trenér Hradce Králové): "Teplice jsou velmi kvalitním mužstvem, které má na jaře velkou formu. A také to ukázaly. My jsme do utkání nevstoupili vůbec dobře a byl to nejhorší poločas, který jsme odehráli. O přestávce proběhla velká bouřka v kabině a byli jsme to nakonec my, kdo se ve druhém poločase jako první dostal do velké šance. Ale Pavel Černý ji nedal a vzápětí Teplice daly gól. V první půli nás výrazně podržel brankář Radim Ottmar a stále jsme měli naději na dobrý výsledek, jenže Trubač a Pázler z dalších možností neskórovali. Doma už jsme nedali gól v šestém zápase po sobě."

Daniel Šmejkal (trenér Teplic): "Jsme spokojeni. Myslím si, že jsme do utkání vstoupili velmi dobře. Sehráli jsme dobrý první poločas, vytvořili jsme si dost šancí, ale neproměnili jsme je. Obávali jsme se, že když nedáme gól, můžeme inkasovat, ale zase jsme pořád věřili, že zápas dotáhneme do úspěšného konce. A to se nám povedlo. Druhý poločas už byl vyrovnaný, ale dokázali jsme jako první vstřelit branku a zápas vyhrát."

FC Hradec Králové - FK Teplice 0:2 (0:0)

Branky: 54. Vošahlík, 87. Vaněček.

Rozhodčí: Zelinka - Paták, Batík.

ŽK: Krátký - Šušnjar, Jeřábek.

Diváci: 1960.

Hradec Králové: Ottmar - Krátký, Chleboun, Hůlka, Mudra - Jirsák (35. Malinský), Janoušek - M. Černý, Trubač, Martan (46. Pázler) - P. Černý (75. Šípek). Trenéři: Frimmel a Pilný.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Soungole, Kučera - Hyčka (85. Vachoušek), Fillo, Vošahlík (90. Král) - Červenka (76. Vaněček). Trenér: Šmejkal.