<
>

Příbram zvládla klíčový zápas s Hradcem a drží šanci na záchranu

Fotbalisté Příbrami udrželi šanci na záchranu v první lize, když ve 20. kole doma porazili čtrnáctý Hradec Králové 1:0. Z posledního místa tabulky se soupeři přiblížili na rozdíl pěti bodů. Východočeši ale mají zápas k dobru. O jediný gól se už v šesté minutě postaral z penalty Tomáš Pilík. Hradec měl několik dobrých šancí, trefil i tyč, ale nakonec už potřetí na jaře nedal branku. Příbram tak ubránila teprve třetí výhru z posledních 28 ligových utkání.

20. kolo, Základní část1:01:0HKR

Už po třech minutách domácí gólman Hruška vyběhl za míčem hluboko do hřiště, ale špatně rozehrál, balon se dostal k hostujícímu Jirsákovi, který ho z vlastní poloviny posílal do prázdné branky. Hruška se ale stihl vrátit a na brankové čáře odvrátit gól.

Místo toho vzápětí udeřilo na druhé straně. Po rohovém kopu hlavičkoval Jiránek do ruky Černého a sudí Královec odpískal pokutový kop. Míč si vzal Pilík netradičně hrající na hrotu útoku a zamířil přesně k tyči. Ottmar sice směr vystihl, ale na dobře umístěnou střelu nedosáhl.

Obě mužstva hrála s ohledem na důležitost utkání nečekaně ofenzivně a už po třech minutách mohl srovnat Pázler, ale v malém vápně netrefil střílený centr ideálně a Hrušku neohrozil. To Plašil po rohu už málem slavil, ale Rezek na brankové čáře zachránil a míč z branky vykopl. Založil tak brejk, po kterém málem postupoval sám na branku Bazal, ale situaci zachránil brankář Ottmar, který dobře vyběhl.

Příbram nevyužila několik nadějných brejků, Hradec měl nadále smůlu v koncovce. Pázlera vychytal Hruška a Jirsák trefil z přímého kopu jen tyč.

Po změně stran tempo mírně opadlo. Příbram se začala více zaměřovat na defenzivu a hájení těsného náskoku a Hradec se dostával spíše k závarům než vyloženým šancím.

Hosté se pokusili hru oživit nasazením Žondry a Schwarze, který měl krátce po příchodu na hřiště dobrou šanci, ale z hranice vápna nevystřelil dobře.

K největší šanci hostům pomohl příbramský Pilík, který špatně rozehrál přímý kop a poslal soupeře do brejku. Černý už byl sám před Hruškou, ale ještě posouval do strany Schwarzovi. Ten mohl doklepávat do prázdné branky, ale domácí zachránil Suchan a nebezpečí zažehnal. Víc už Hradec nevymyslel a Příbram teprve podruhé v ligové sezoně udržela čisté konto.

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Branka: 6. T. Pilík z pen.
    Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Kubr.
    ŽK: T. Pilík, Hruška - Janoušek, Malinský.
    Diváci: 2116.

Příbram: Hruška - Chaluš, Tregler, Jiránek, Divíšek (46. Krameš) - Trapp - Bazal, Suchan (86. Lupták), Rezek, Linhart (73. Kacafírek) - T. Pilík.

Hradec: Ottmar - Krátký (M. Černý), Chleboun, Nosek, Plašil - Janoušek, Jirsák (69. Schwarz) - Martan, P. Černý, Malinský (57. Žondra) - Pázler.