14FK Jablonec1622:2716
    15FC TRINITY Zlín1615:3012
    16FK Pardubice1613:3910

Posily Plzně září, Tecl dal dva góly a trefil se i Kovařík

Plzeň - Fotbalista Jan Kovařík se střelecky prosadil hned ve své premiéře v dresu Viktorie Plzeň a přispěl k vítězství 5:2 v přípravném utkání s druholigovým Ústím nad Labem. Dva góly si připsala druhá velká zimní posila Stanislav Tecl, který se trefil už ve třetím utkání po sobě stejně jako ruský útočník Roman Adamov.

Duel s Ústím byl netypicky rozdělen na čtvrtiny po 30 minutách. Celkem se tak hrálo 120 minut, aby co nejvíce hráčů mělo větší zátěž. Trenér Plzně Pavel Vrba chtěl náročnějším časovým vytížením zakončit týden kondičních tréninků.

Zatímco v úvodní sestavě, ve které nastoupily především dosavadní opory, se gólově prosadil jen Adamov zakončující nadvakrát po akci Filla, mladíkům z druhé sestavy se dařilo o poznání lépe. Tecl podporovaný Štípkem, Malakjanem a Kovaříkem rozebral obranu hostů hned čtyřikrát.

Nejprve Kovařík našel Tecla, který vzápětí využil chybnou rozehrávku hostů. Po hezké kombinační akci zvýšil Malakjan a pátou trefu přidal Kovařík. Hosté už jen v závěru snížili.

"První skupina mohla být v koncovce úspěšnější. Druhá si vedla velmi dobře a Standa Tecl potvrdil, že je střelec. Těší mě, že i Honza Kovařík dal gól a asistenci. Oba ukazují, že by měli být hráči, kteří nám hodně pomohou," zhodnotil duel trenér Vrba.

Další utkání sehraje Plzeň ve středu proti Rokycanům.

Přípravný fotbalový zápas (hráno 4x30 minut):

Viktoria Plzeň - Ústí nad Labem 5:2 (0:0, 1:0, 0:0, 4:2)

Branky Plzně: Tecl 2, Adamov, Malakjan, Kovařík.

Sestava Plzně:

I. poločas: Pavlík - Rajtoral, Řezník, Hejda, Limberský - Darida, Ďuriš - Fillo, Kolář, Zeman - Adamov.

II. poločas: Mandous - Kyndl, Chocholoušek, Chubutija, Končal - Hora, Sladký - Štípek, Malakjan, Kovařík - Tecl. Trenér. Vrba.