<
>

Pardubice remizovaly s Příbramí a udržely se ve FORTUNA:LIZE

Fotbalisté Pardubic remizovali v domácí odvetě baráže o FORTUNA:LIGU s Příbramí bez branek a udrželi se v nejvyšší soutěži. Úvodní čtvrteční duel vyhráli Východočeši 2:0. Odvrátili tím hrozbu pádu z ligy, kde po historickém postupu mezi elitu působí nepřetržitě od sezony 2020/21.

fkpribram.cz
    6. kolo, BarážPCE0:00:0

Příbram v baráži tentokrát neuspěla na rozdíl od ročníku 2018/19, kdy proti Brnu uhájila prvoligovou příslušnost. Středočeši se tak ve třetí sezoně po sobě představí ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

První velkou šanci si ve 12. minutě vypracovaly Pardubice. Pikulova zblokovaná střela se odrazila k Hlavatému, jenž vyběhnutého Melichara nepřekonal a Vokřínek zabránil Sychrovi v dorážce důrazným odstrčením. O chvíli později vypálil obránce Chlumecký ve vápně vedle.

Šance si nadále vytvářeli především domácí, Janošek ale v 35. minutě nepřekonal zblízka příbramského gólmana a brzy poté nejlepší ligový střelec Východočechů v sezoně nezamířil přesně ani hlavou.

Rovněž do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. Agilní Janošek, který spolu se Sychrou rozhodl gólem o výhře v Příbrami, neustále zaměstnával hostující obranu, v zakončení se mu však nedařilo.

Pardubice se nedočkaly branky ani v 74. minutě, kdy Janošek prodloužil Hlavatého přihrávku na Helešice, jenže střídající hráč přízemní střelu z hranice šestnáctky usměrnil vedle. Další příchozí hráč z lavičky Krobot hlavičkoval pouze do rukavic Melichara. V 82. minutě Janoškova skákavá střela skončila nad.

Svěřenci trenéra Kováče se až do konce tlačili za brankou, naopak třetí celek druhé ligy gólmana Markoviče vůbec nezaměstnal. Pardubice s Příbrami ve čtvrtém soutěžním zápase po sobě neprohrály a opět bez inkasované branky.

Radoslav Kováč (trenér Pardubic): "Samozřejmě obrovská úleva a štěstí hlavně pro hráče a celý klub. Největší hrdinové jsou pro mě hráči plus fanoušci. Bez nich bychom to určitě nezvládli, chtěl bych jim obrovsky poděkovat stejně jako realizačnímu týmu a vedení, které nám dalo důvěru. Vím, že první měsíc (od mého nástupu) bylo hodně otázek, proč já, když jsem spadl s Opavou. Pořád jsme věřili, i když tam byly obrovské pády. Když si vzpomenu, že po 10 kolech jsme měli tři body a po 13 kolech šest, tak si ostatní říkali, že jeden soupeř je smáznutý, jako to bylo třeba minulý rok s Karvinou. Obrovský dík patří hráčům, kteří to nevzdali. V kabině jsem cítil, že mají sílu to zvládnout, hrozně si věřili. Nedávali najevo stres, protože to jsou vesměs mladí kluci a moc si to nebrali. Kluci mají neskutečnou sebedůvěru a kvalitu. Pracovali tvrdě těch 10 měsíců, co tady jsme. Neskutečně si to zaslouží."

Karel Krejčí (trenér Příbrami): "Mančaftu bych rád poděkoval. Odehráli jsme dobrý zápas, domácí jsme trochu znervóznili. Když to zhodnotím z pohledu dvojzápasu, myšlenky na postupové cíle jsme ztratili doma na začátku druhé půle, kdy jsme si nechali dát strašně laciný gól a po zbytečném faulu druhý. To nás stálo postup. I první půle v domácím prostředí byla slušná, dvojzápas jsme zvládli se ctí. Určitě jsme Pardubice svým způsobem prověřili. Pardubice měly výborné jaro a mají řadu hodně zajímavých hráčů, kterým držím palce, protože jsem je vedl ve dvacítce i jednadvacítce. Myslím si, že dvojzápas může naše kluky posunout v kariérách dál. Takový zápas ve druhé lize nesehrají. Domácí zaslouženě ligu udrželi, když to tady vidím, tak do ní patří. O příští sezoně bych se nerad bavil. S majitelem se o ní teprve budeme bavit. Je potřeba si sednout a probrat, jak bude kádr vypadat. Nebyla to jednoduchá štace, to musím přiznat. Během mých šesti týdnů bylo dost zápasů, s baráží jsme jich odehráli devět."

FK Pardubice – FK VIAGEM Příbram 0:0

Rozhodčí: Zelinka – Váňa, Hurych – Szikszay (video).
    ŽK: Pikul (Pardubice).
    Diváci: 4 350.
    První zápas: 2:0, Pardubice se udržely v první lize.

Pardubice: Markovič – Tischler, Hranáč, Vlček, Chlumecký – Darmovzal (76. Jan Jeřábek) – Sychra (66. Helešic), Hlavatý (87. Šimek), Janošek, Pikul (66. Vacek) – Černý (76. Krobot). Trenér: Kováč.

Příbram: Melichar – Jahič, Sakala, Fišl – Čejka (82. Stropek), Švestka (65. Petrák), Dudl, Vokřínek (65. Anih) – Zeronik (78. Mašek), Šajch (65. Langhamer) – Wágner. Trenér: Krejčí.