<
>

Jablonec si vyšlápl na Slovácko a uspěl podruhé v řadě. Severočeši udeřili v závěru

Uherské Hradiště – Fotbalisté Jablonce vyhráli v devátém kole FORTUNA:LIGY na Slovácku 2:0 zásluhou gólů Matěje Polidara a Jakuba Považance v poslední desetiminutovce. Severočeši vyhráli v lize druhý zápas po sobě. Naopak Slovácko čeká na triumf pět kol, v součtu s Evropskou konferenční ligou nevyhrálo dokonce posedmé v řadě. Oba týmy mají v neúplné tabulce 10 bodů.

fkjablonec.cz
    9. kolo, Základní částFCS0:20:0FKJ

Severočeši hned v úvodních minutách ukázali, jak by se mohla odvíjet jejich případná cesta k bodům. Vzadu s pevnou defenzivou tří urostlých stoperů a vpředu s hbitými útočníky. V první čtvrthodině se jen třikrát dostal do slibného zakončení Chramosta, ale ani jednou nepřekonal Nguyena, který se mezi tyče vrátil po dvouzápasové přestávce.

Slovácko spoléhalo na centrované míče. Po nákopu Holzera a střele Kozáka se zaskvěl Hanuš v brance hostí, Holzerova střela ve 21. minutě rozvlnila jen boční síť a Petrželův pokus skončil v rukavicích Hanuše.

Po půlhodině zase zahrozil Jablonec táhlou střelou Chramosty a Jovovičovým driblinkem do vápna, převahu Severočechů v této fázi hry dokumentovala i tečovaná střela Coolse, nové akvizice z Malajsie.

Do druhé půle vstoupili aktivněji zase domácí, slibnou možnost nedotáhl do koncovky Tomič, střela Reinberka šla těsně vedle. Na druhé straně po kombinaci neotevřel skóre zápasu ani ze dvou šancí Polidar.

Na Slovácku bylo znát, že mu po náročném programu ubývají síly. V 71. minutě po jedné z mála chyb jablonecké obrany utíkal sám na Hanuše čerstvý Mihálik, ale gólmana nadvakrát neprostřelil, což bylo pro další vývoj klíčové.

Domácí museli po nedůslednosti v zadních řadách opět trnout při šanci Chramosty, který nevyužil další ze svých mnoha gólových možností. Zaskočil ho ale Matěj Polidar po brejkové akci svých spoluhráčů a v 83. minutě svým třetím ligovým gólem v sezoně rozhodl o bodech pro Severočechy.

Pojistku přidal po rohovém kopu a odraženém míči Považanec. Slovenský záložník vstřelil premiérový gól v sezoně FORTUNA:LIGY. Slovácko doma v lize nevyhrálo potřetí za sebou, Jablonec venku bodoval v pátém z posledních šesti ligových duelů.

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Jablonec vyhrál zaslouženě, byl v tomto zápase lepší. Naše práce v defenzivě jen nahrávala tomu, jak to potom dopadlo. Už v první půli jsme připravili soupeři tři vyložené šance, jejich útočníci dobře podrželi balon, dařilo se jim chodit přes naše hráče. Obraz utkání se moc nezměnil ani po přestávce, Jablonec hrál jednoduše a přímočaře. Dvacet minut jsme se drželi, pak jsme nedali brejk Mihálikem, tím se zápas lámal. Po jejich brejku jsme dostali gól na 0:1 a potom bylo rozhodnuto. Neměli jsme psychickou ani fyzickou sílu s tím něco udělat. Není to jen důsledkem čtvrtečního zápasu v Kolíně nad Rýnem, ale celkově 15 odehraných utkání za měsíc a půl. Reprezentační přestávka nám přijde vhod."

David Horejš (trenér Jablonce): "Jsem moc rád, že se nám podařilo navázat na předchozí výhru s Hradcem jak výsledkem, tak výkonem. Dnes jsme byli lepším týmem a šli jsme za vítězstvím, byť jsme špatně nakládali s šancemi, které jsme měli. Už v první půli jsme je měli proměnit. O přestávce jsme kluky nabádali, aby nepolevili v aktivitě, věděli jsme, že soupeř má v nohách náročný duel v Kolíně nad Rýnem. Jsem rád, že jsme výhru překlopili na naši stranu, hru jsme kontrolovali, dali jsme dva góly, podržel nás brankář a stálo při nás i štěstí, ale hlavně musím říct, že jsme hráli dobře."

1. FC Slovácko – FK Jablonec 0:2 (0:0)

Branky: 83. Polidar, 87. Považanec.
    Rozhodčí: Nehasil – Mokrusch, Volf – Orel (video).
    ŽK: Havlík – Považanec.
    Diváci: 3 810.

Slovácko: Nguyen – Reinberk, Břečka (85. Šašinka), Kadlec, Kalabiška – Tomič (72. Duskí), Trávník (59. Kohút), Havlík – Petržela (59. Mihálik), Kozák, Holzer (72. Ljovin). Trenér: Svědík.

Jablonec: Hanuš – Akpudje, Martinec (69. Surzyn), Heidenreich – Cools, Považanec, Houska, Krob (37. Sejk) – Polidar, Chramosta (86. Souček), Jovovič (86. Patrák). Trenér: Horejš.