<
>

Příprava: Plzeň zvládla souboj mistrů, Slavia remizovala s Olympiakosem

Praha – Celkem deset účastníků FORTUNA:LIGY odehrálo v úterý 28. a ve středu 29. června přípravné zápasy. Viktoria Plzeň v duelu českého a slovenského šampiona porazila Slovan Bratislava 3:1. Západočeši rozhodli po hodině hry, kdy se dvakrát krátce po sobě prosadil útočník Chorý. Slavia se v rakouském Aigenu střetla s vítězem řecké nejvyšší soutěže. Proti Olympiakosu Pireus od 34. minuty prohrávala, ještě do přestávky ale srovnal švédský stoper Ousou. Nerozhodným výsledkem utkání také skončilo.

slavia.cz

Úterý 28. června

Bohemians Praha 1905 – FC MAS Táborsko 5:3 (2:1)

Branky: 7. Novák, 43. Vala, 79. Bartek, 85. z pen. Kovařík, 86. Vrána – 39. z pen. Tolno, 72. Mach, 83. Varačka.

Sestava Bohemians:
    1. poločas: Bačkovský – Hůlka, Krch, Vala - Lehovec, Jindřišek, Nový, Hála – Novák – Koubek, Mužík.
    2. poločas: Soukup – Köstl, Křapka, Vilotič – Dostál, Mareček, Jánoš, Kovařík – Beran – Vrána, Bartek.

FC Viktoria Plzeň – ŠK Slovan Bratislava 3:1 (1:0)

Branky: 36. Mihálik, 61. Chorý, 62. Chorý – 70. z pen. Weiss.

Sestava Plzně:
    1. poločas: Staněk – Holík, Pernica, Čihák, Falta – Bucha, Ndiaye – Mihálik, Čermák, Cadu – Trusa.
    2. poločas: Jedlička – Řezník, Hejda, Čihák, Havel – Kopic, Kalvach, Qose, Pilař – Kliment, Chorý.

1.FC Slovácko - FC VION Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

Branka: 41. Kozák.

Sestava Slovácka:
    1. poločas: Nguyen - Kalabiška, Hofmann, Kadlec, Holzer – Trávník, Ljovin – Kohút, Sinjavskij, Juroška – Kozák.
    2. poločas: Fryšták – Doski, Daníček, Šuvalija, Šimko – Polášek, Havlík – Brandner, Petržela, Šašinka – Vecheta.

Středa 29. června

SK Sigma Olomouc – MFK Vyškov 2:3 (1:1)

Branky: 6. Zifčák, 58. z pen. Zorvan – 2. Vintr, 52. Kratochvíla, 65. Zeronik.

Sestava Olomouce:
    1. poločas: Macík – Slavíček, Beneš, Štěrba, Zmrzlý – Sedlák, Ventúra – Matoušek, Slaměna, Košťál – Zifčák.
    2. poločas: Digaňa – Hadaš, Vraštil, Štěrba (74. Sedlák), Uriča – Greššák, Spáčil – Zorvan, Langer, Šíp – Růsek.

FC Slovan Liberec – FC Sellier & Bellot Vlašim 3:1 (1:0)

Branky: 16. Kozák, 62. Rabušic, 66. Gembický – 82. Toula.

Sestava Liberce:
    1. poločas: Vliegen – Gebre Selassie, Plechatý, Purzitidis, Mikula – Doumbia, Varfolomejev – Kozák, Frýdek, Matoušek – Felipe.
    2. poločas: Vliegen – Kytka, Lehoczki, Prebsl, Gembický – Michal, Mara – Ghali, Višinský, Rabušic – Rondič.

FK Teplice – FK Varnsdorf 2:3 (1:1)

Branky: 6. Elmaghrabi, 78. Adigo – 45+1. Dordič, 61. Samko, 64. Schön.

Sestava Teplic:
    1. poločas: Grigar – Hora, Kučera, Chaloupek – Křišťan – Urbanec, Čičovský, Trubač, Elmaghrabi – Žák, Čerepkai.
    2. poločas: Němeček – Švanda, Dramé, Knapík – Jukl – Procházka, Bulmaga, Žitný, Emmer – Adigo, Vachoušek.

FC Baník Ostrava – FC TRINITY Zlín 1:1 (0:0)

Branky: 49. Tijani – 54. Drame.

Sestava Ostravy:
    1. poločas: Laštůvka – Zálešák, Frydrych, Chlumecký, Šehič – Takács, Tetour – M. Jaroň, Kuzmanovič, Kubala – Klíma.
    2. poločas: Letáček – Zálešák (55. Ndefe), Pokorný, Lischka, Fleišman – Kaloč, Boula – Buchta, Budínský, Yann – Tijani.

Sestava Zlína: Šiška (46. Dostál) – Fillo (46. Drame), Kolář (65. Kulíšek), Simerský, Bartošák – Reiter (46. Bobčík), Hrubý (65. Hellebrand), Janetzký (65. Chwaszcz), Vakho (65. Hrdlička) – Fantiš (46. Vukadinovič), Jawo (65. Číž).

FK Pardubice – 1.FK Příbram 2:1 (0:0)

Branky: 47. Chvěja, 55. Tischler – 66. z pen. Surmaj.

Sestava Pardubic: Budinský (46. Šmíd) – Kostka (46. Halász), Toml (46. Míka), Vlček, Rosa (46. Chvěja) – Jeřábek (10. Tischler) – Mareš (72. Rosa), Hlavatý (46. Vacek), Solil (46. Sychra), Helešic – Černý (46. Huf).

SK Slavia Praha – Olympiakos FC 1:1 (1:1)

Branky: 43. Ousou – 34. Reabciuk.

Sestava Slavie: Mandous – Douděra (60. van Buren), Ousou (46. Kačaraba), Santos (72. Talovjerov), Jurásek (72. M. Jurásek) – Holeš (60. Ševčík) – Usor (46. Ewerton), Hromada (60. Oscar), Traoré (72. Samek), Olayinka (60. Icha) – Sor (26. Tecl, 72. Filla).