Sparta a Hradec přehrály Chrudim. Plzeň, Budějovice a Boleslav stále stoprocentní
Dalšími zápasy v uplynulém týdnu pokračovaly přípravy účastníků FORTUNA:LIGY na jarní část soutěže. První zápas odehrála Sparta, která přesvědčivě zdolala Chrudim 5:0, když se trefila i nová posila Čvančara. Další výhry v zimní přípravě přidaly týmy Plzně, Českých Budějovic a Mladé Boleslavi. Přehled všech zápasů za uplynulý týden naleznete v článku.
středa 12. ledna
AC Sparta Praha – MFK Chrudim 5:0
Branky: 35. Hložek, 39. Čvančara, 48. Karabec, 65. Pulkrab, 86. Patrák.
Sestava Sparty: 1. poločas: Heča (30. Nita) – Wiesner, Čelůstka, Pavelka, Polidar – Pešek (30. Minčev), Sáček, Dočkal, Hložek, Krejčí st. (30. Haraslín) – Čvančara. 2. poločas: Nita (61 Holec) – Gabriel, Panák, Vitík, Suchomel – Minčev (61. Patrák), Krejčí ml., Karabec, Haraslín (61. Ryneš) – Sejk, Pulkrab.
Bohemians Praha 1905 – FK Dukla Praha 1:0
Branka: 35. Nový.
Sestava Bohemians: 1. poločas: Bačkovský – Hašek, Köstl, Nazarov, Granečný – Novák, Nový, Mareček, Fulnek – Koubek, Keita. 2. poločas: Bačkovský – Vala, Krch, Křapka, Granečný (66. Vondra) – Květ, Nazarov (66. Chramosta), Jindřišek, Kovařík – Ugwu, Beran.
FC Viktoria Plzeň – 1.FK Příbram 6:0
Branky: 73. a 81. Káčer, 13. Chorý, 48. Sýkora, 69. Mosquera, 90. Čermák.
Sestava Plzně: 1. poločas: Staněk – Koželuh, Kaša, Hejda, Hybš – Bucha, Janošek – Kayamba, Šulc, Potočný – Chorý. 2. poločas: Staněk – Řezník, Gabriel, Pernica, Havel – Ndiaye, Káčer – Sýkora, A. Čermák, Mosquera – Beauguel.
FK Teplice – FK Mladá Boleslav 1:4
Branky: 25. Trubač – 67. a 89. Ewerton, 55. Pech, 60. Hlavatý.
Sestava Teplic: Mucha – Hyčka, Knapík, Kučera (55. Hasil), Vondrášek – Bulmaga (69. Fortelný), Mareček, Jukl, Trubač – Moulis (69. Fortelný), Žák (69. Ledecký).
Sestava Mladé Boleslavi: Šerák – Pech, Smrž, Preisler, Jurásek – Hlavatý (70. Langhamer), Dancák (64. Matějovský) – Ladra (80. Kaulfus), L. Mašek, Mužík (64. Dufek) – Fila (46. Ewerton).
SK Dynamo České Budějovice – FC MAS Táborsko 1:0
Branka: 28. Mihálik.
Sestava Českých Budějovic: 1. poločas: Kerl – Čolić, Brabec, Králik, Skovajsa – Hellebrand, Hora – Van Buren, Penner, Vais – Mihálik. 2. poločas: Janáček – Matvejev, Brabec, Havel, Sladký – Čavoš, Krch – Tolno, Brandner, Mršić – Hais.
SK Sigma Olomouc – MFK Vyškov 4:2
Branky: 16. Matoušek, 37. Slaměna (pen.), 51. Srubek (vl.), 66. Spáčil – 6. Chwaszcz, 68. O. Vintr.
Sestava Olomouce: 1. poločas: Stoppen – Látal, Poulolo, Jemelka, Sláma – Matoušek, Daněk, Sedlák, Slaměna, Uriča – Hadaš. 2. poločas: Stoppen – Slavíček, Poulolo, Beneš, Sláma – Zahradníček, Spáčil, Sedlák, Langer, Uriča – Hadaš (62. Fiala).
čtvrtek 13. ledna
FK Pardubice – MFK Karviná 1:2
Branky: 51. Stropek (vl.) – 58. Durosinmi, 80. Zych.
Sestava Pardubic: Boháč – Kostka (46. Halász), Hranáč (46. Čihák), Toml (46. Opluštil), Cadu – Tischler – Rayan (46. Čelůstka), Jirásek (46. Lupač), Kissiedou, Rezek (46. Lee) – Novotný (46. Matějka).
Sestava Karviné: 1. poločas: Bajza – Sanneh, Buchta, Uzelac, Šehić – Zhelizko, Qose – Čmelík, Holík, Chvěja – Papadopulos. 2. poločas: Ciupa – Mikuš, Stropek, Kobouri, Bartošák – Jursa, Teplan – Vlachovský, Zych, Sinjavskij – Durosinmi.
pátek 14. ledna
FC Slovan Liberec – AFC Chindia Târgoviște (Rumunsko) 2:0
Branky: 18. Júsuf, 37. Havelka.
Sestava Liberce: 1. poločas: Vliegen – Fukala, Chaluš, Purzitidis, Mikula – Tiéhi, Havelka – Koscelník, Stoch, Matoušek – Júsuf. 2. poločas (od 60. min): Pešl – Gebre Selassie, Chaluš, Lehoczki, Juzvak – Michal, Faško – Gembický, Tupta, Rondić – Rabušic.
SK Sigma Olomouc – AS Trenčín (Slovensko) 0:1
Branka: 17. Jendrišek (pen.).
Sestava Olomouce: Stejskal – Chvátal (62. Zahradníček), Beneš (62. Poulolo), Jemelka, Vepřek (46. Zmrzlý) – Greššák (46. Spáčil), Breite (62. Slaměna) – Navrátil (62. Zifčák), Chytil (62. Daněk) , González (62. Fiala) – Růsek.
sobota 15. ledna
1.FC Slovácko – SK Hanácká Slavia Kroměříž 5:1
Branky: 30. Daníček (pen.), 70. Vecheta, 81. Sadílek, 83. Jurečka, 86. Novotný (vl.) – 32. Hroník.
Sestava Slovácka: Nguyen (46. Fryšták) – Tomič (46. Reinberk), Divíšek, Hofmann (23. Sadílek), Juroška (46. Kalabiška), Šimko, Šašinka (61. Vecheta), Daníček, Kudela (46. Havlík), Kohút (46. Aldin), Vecheta (46. Jurečka).
Bohemians Praha 1905 – FK Jablonec 1:3
Branky: 62. Koubek – 38. Hašek (vl.), 69. Kratochvíl, 87. Ali-Abubakar.
Sestava Bohemians 1905: 1. poločas: Valeš – Dostál, Hašek, Vondra, Granečný – Nazarov – Novák, Květ, Beran – Keita, Koubek. 2. poločas: Valeš – Fulnek, Hašek (62. Köstl), Krch, Bartek – Nový, Nazarov (62. Hronek), Mareček, Granečný (62. Kovařík) – Koubek (62. Chramosta), Ugwu.
Sestava Jablonce: Hanuš – Surzyn, Martinec, Zelený, Krob – Považanec – Malínský, Kratochvíl (82. Štěpánek), Houska (75. Smejkal), Pilař (67. Nykrín) – Silný (75. Torfiq).
FC Baník Ostrava – KKS Lech Poznaň (Polsko) 2:4
Branky: 59. Jaroň (pen.), 68. Klíma – 27. Ramírez, 30. Ba Loua, 77. Marchwiński, 80. Kvekveskiri (pen.).
Sestava Ostravy: Budinský – Juroška, Pokorný, Lischka, Fleišman – Jaroň, Kaloč, Kuzmanovič, Boula (82. Šín), Buchta – Klíma.
FC Fastav Zlín – FC Zbrojovka Brno 3:3
Branky: 27. Poznar, 62. Hellebrand, 85. Bobčík – 16. Ševčík, 42. Rogožan, 54. Kohoutek.
Sestava Zlína: Dostál (46. Rakovan) – Cedidla (46. Nečas), Kolář (46. Kulíšek), Simerský, Matejov – Fillo (46. Fantiš), Conde, Hrubý (46. Hellebrand), Janetzký (46. Bobčík), Hrdlička – Poznar.
FC Hradec Králové – MFK Chrudim 3:0
Branky: 42. Novotný, 87. Jurčenko, 88. Kateřiňák.
Sestava Hradce Králové: 1. poločas Vízek – Klíma, Čech, Král, Čech – Novotný, Rada, Kučera (30. Soukeník), Mejdr – Vlkanova, Vašulín, Prekop. 2. poločas Fendrich – Donát, Kodeš, Leibl – Harazim, Soukeník, Kařiňák, Kutík – Jurčenko, Záviška, Kejř.
FC Viktoria Plzeň – FK Ústí nad Labem 1:0
Branka: 1. Sýkora.
Sestava Plzně: 1. poločas: Tvrdoň – Řezník, Hejda, Pernica, Koželuh (25. Žilák) – Káčer, Bucha – Sýkora, Šulc, Mosquera – Beauguel (14. Jedlička). 2. poločas: Tvrdoň – Kayamba, Kaša, Gabriel, Žilák – Ndiaye, Janošek – Čermák, Jedlička, Potočný – Chorý.
FK Mladá Boleslav – FK Varnsdorf 3:1
Branky: 18. (pen.) a 22. Ladra, 59. Lukáš Mašek – 34. Velich.
Sestava Mladé Boleslavi: Šeda – Pech, Smrž, Preisler, Kubásek – Ladra (46. Dufek), Hlavatý, Dancák (46. Bejbl), Mužík (46. L. Mašek) – Škoda (61. Kaufus), Ewerton (61. Langhamer).
FK Teplice – FC MAS Táborsko 3:3
Branky Teplic: 22. Kosek (vl.), 83. Žák, 90. Vondrášek.
Sestava Teplic: 1. poločas: Grigar – Knapík, Kučera, Vondrášek – Hyčka, Jukl, Krunert, Trubač, Prošek – Moulis, Žák. 2. poločas: Grigar (70. Charvát) – Knapík, Hasil, Vondrášek – Prošek, Mareček, Kučera, Bulmaga, Moulis – Krunert – Žák.
MFK Karviná – Tatran Liptovský Mikuláš (Slovensko) 1:3
Branky: 52. Zych – 5. Staš (pen.), 21. Kačerík, 67. Voško (pen.).
Sestava Karviné: 1. poločas: Bajza – Sanneh, Buchta, Kobouri, Šehić – Zhelizko, Qose – Vlachovský, Papadopulos, Bartošák – Durosinmi. 2. poločas: Neuman – Mikuš, Stropek, Uzelac, Šehić (65. Kobouri) – Jursa, Teplan – Vlachovský, Chvěja, Čmelík – Zych.
SK Dynamo České Budějovice – 1.FK Příbram 2:0
Branky: 33. Mihálik, 35. Škoda.
Sestava Českých Budějovic: 1. poločas: Vorel – Čolič, Brabec, Králik, Sladký – Hora, Krch – Brandner, Mihálik, Mršič – Škoda. 2. poločas: Šípoš – Matvejev, Brabec, Havel, Skovajsa – Čavoš, Krch – Tolno, Hellebrand, Vais – Hais.