<
>

Plzeň a Mladá Boleslav si zastřílely, týmy Jablonce a Liberce padly s druholigisty

Devět týmů FORTUNA:LIGY se připojilo ke Karviné a odehrálo své první přípravné zápasy. Dařilo se Plzni, která zatížila branku třetiligového Písku osmi góly. Mladá Boleslav nasázela sedm gólů druholigovému Táborsku, naopak Liberec padl s druholigovou Chrudimí 0:1 a Jablonec pro změnu s Duklou 2:3.

fcviktoria.cz

Plzeň ve svém prvním přípravném zápase rozstřílela třetiligový Písek vysoko 8:0, po dvou gólech se blýskli Čermák s Havlem. Podobně se dařilo i Mladé Boleslavi, která si nebrala servítky s druholigovým Táborskem a nasázela mu sedm gólů.

Střílel i Hradec Králové, který šesti góly porazil Velvary. Teplice porazily druholigový Varnsdorf 2:0 a Bohemians zvítězili stejným výsledkem nad béčkem pražské Sparty. Za klokany se prosadil bývalý hráč Teplic Jevgenij Nazarov, který je v Ďolíčku na testech.

Nedařilo se Liberci, Jablonci a Pardubicím. Zatímco Severočeši padli s druholigovými soupeři, Pardubice nestačily na rezervu Baníku 2:4. Zlín remizoval s Líšní 2:2.

Přehled zápasů

Bohemians Praha 1905 – AC Sparta Praha B 2:0

Branky: 41. Nazarov, 49. Koubek.

Sestava Bohemians: 1. poločas: Valeš – Vala D., Köstl, Vondra, Nový – Novák, Nazarov, Mareček, Fulnek – Ugwu, Koubek. 2. poločas: Valeš – Dostál, Hašek, Krch, Kovařík – Květ, Nazarov (60. Lehovec), Jindřišek, Beran – Koubek (60. Chramosta), Keita.

FC Fastav Zlín – SK Líšeň 2:2

Branky: 31. Hrdlička, 85. Tkáč – 9. Málek, 80. Vlach.

Sestava Zlína: 1. poločas: Šiška – Slovák, Simerský, Kolář, Pafka – Vakho, Hrubý, Vraštil, Janetzký, Hrdlička – Bobčík. 2. poločas: Dostál – Matejov, Procházka, Kulíšek, Cedidla – Nečas, Hellebrand, Conde, Reiter, Tkáč – Fantiš.

FC Hradec Králové – FC Slovan Velvary 6:2

Branky: 5. a 34. Prekop, 46. a 65. Záviška, 10. Vlkanova, 14. Soukeník – 78. a 79. Šlégl.

Sestava Hradce Králové: 1. poločas: Fendrich – Klíma, Čech, Leibl – Mejdr, Soukeník, Rada, Novotný – Prekop, Kubala, Vlkanova. 2. poločas: Vízek – Doležal, Král, Donát – Kučera, Kodeš, Kutík, Harazim – Záviška, Vašulín, Jurčenko.

FC Slovan Liberec – MFK Chrudim 0:1

Branka: 74. Šplíchal.

Sestava Liberce: 1. poločas: Vliegen – Fukala, Plechatý, Purzitidis, Mikula – Havelka, Michal – Matoušek, Stoch, Gembický – Rondič. 2. poločas: Knobloch – Koscelník, Lehoczki, Chaluš, Juzvak – Tiehi, Faško – Mészáros, Tupta, Nečas – Novotný.

FC Viktoria Plzeň – FC Písek 8:0

Branky: 48. a 73. Čermák, 55. a 79. Havel, 18. Beauguel, 40. Bucha, 58. Chorý (pen.), 76. Mosquera.

Sestava Plzně: 1. poločas: Hruška – Řezník, Gabriel, Hejda, Hybš – Bucha, Ndiaye – Potočný, Šulc, Sýkora – Beauguel. 2. poločas: Hruška – Koželuh, Kaša, Pernica, Havel – Káčer, Janošek – Kayamba, Čermák, Mosquera – Chorý.

FK Jablonec – FK Dukla Praha 2:3

Branky: 10. Ikaunieks, 75. Nykrín – 6. Adediran, 22. Kim, 45. Buchvaldek (z pen.).

Sestava Jablonce: 1. poločas: Hrubý – Holík, Zelený, Kubista, Krob – Hübschman – Pleštil, Kratochvíl, Werani, Pilař – Ikaunieks. 2. poločas: Hrubý – Štěpánek, Martinec, Zelený, Surzyn – Považanec, Malínský, Vaníček, Smejkal, Nykrín – Torfiq.

FK Mladá Boleslav – FC MAS Táborsko 7:0

Branky: 33. Fila, 42. Douděra, 45. L. Mašek, 66. Mužík, 77. Pech, 80. Matějovský (pen.), 88. Škoda.

Sestava Mladé Boleslavi: Mikulec – Douděra (46. Pech), Smrž, Preisler, Jurásek (61. Hönig) – Dancák (69. Bejbl), Hlavatý (46. Matějovský) – Ladra (61. Dufek), Lukáš Mašek (62. Langhamer), Mužík (69. Kaulfus) – Fila (46. Škoda).

FK Pardubice – FC Baník Ostrava B 2:4

Branky: 2. Jirásek, 83. Huf – 62. a 79. (pen.) Smékal, 27. P. Jaroň, 36. Šín.

Sestava Pardubic: Letáček (46. Markovič) – Kostka (64. Halász), Čihák (46. Toml), Opluštil, Hranáč – Červ (46. Vít), Jirásek – Tischler (64. Lee), Kateřiňák, Rezek (64. Lupač) – Černý (46. Huf).

FK Teplice – FK Varnsdorf 2:0

Branky: 4. Fortelný, 53. Moulis.

Sestava Teplic: Němeček – Hora, Kučera, Hasil – Prošek (73. Liška), Nsunzu, Krunert, Kodad – Fortelný (73. Vobecký), Moulis – Ledecký (73. M. Vachoušek).