<
>

Drtivý finiš! Boleslav rozhodla o výhře v Budějovicích dvěma góly v nastavení

České Budějovice – Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 22. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Českých Budějovicích 3:1. Hosté vedli po gólu Dominika Maška z úvodního poločasu, v 84. minutě srovnal Patrik Brandner. V nastaveném čase však Středočechům zajistily tři body branky Davidů Šimka a Douděry. Jihočeši ve druhém poločase za stavu 0:1 neproměnili penaltu. Mladá Boleslav v nejvyšší soutěži vyhrála podruhé za sebou a je patnáctá, České Budějovice prodloužily sérii bez výhry na čtyři kola a zůstaly na desátém místě neúplné tabulky.

Michal Bártík (dynamocb.cz)
    22. koloCEB1:30:1MBL

Hosté vstoupili do duelu aktivně. Už po pár minutách se vrhl po míči Mašek a v pádu hlavou těsně minul. Stejný hráč potom otevřel skóre. V 18. minutě se odhodlal ke střele z velké vzdálenosti Takács, jeho pokus zblokoval mladoboleslavský útočník Škoda, od něhož se míč odrazil k Maškovi a ten prostřelil brankáře Drobného.

Jihočeši potom zpřesnili hru a v závěru prvního poločasu se dostali i do nadějných situací. Nejprve Talověrov hlavičkoval nepřesně a pak po centru ze strany Brandner nezasáhl ideálně míč.

V úvodu druhé části se po souboji s Mészárosem zranil brankář hostů Diviš. V 53. minutě musel střídal a jeho náhradník Šeda následně svůj tým výrazně podržel. Po faulu Šimka na Králika nařídil rozhodčí Machálek po zhlédnutí videozáznamu pokutový kop. Spolehlivý budějovický exekutor Čolič už v sezoně proměnil pět penalt, tentokrát však neumístil střelu ideálně a Šeda míč vyrazil.

Domácí ve zbytku utkání měli optickou převahu, ale výraznější šanci si dlouho nedokázali vypracovat. Až v 84. minutě po standardní situace dostal míč do branky Brandner. Jenže v páté minutě nastavení se nejprve po standardní situaci a Škodově přihrávce zblízka prosadil Šimek a za tři minuty, když Jihočechům pomáhal v útoku i brankář Drobný, přidal třetí gól hostů do prázdné branky další obránce Douděra. Boleslav v lize s Budějovicemi neprohrála počtvrté za sebou.

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Je to pro nás zklamání z výsledku, protože jsme nepředvedli špatný výkon. První poločas byl vyrovnaný, ukázalo se, že Mladá Bolelsav dobře posílila, přišla tam velká kvalita. Druhý poločas byl prakticky v naší režii, měli jsme velkou územní převahu, ze které jsme však vytěžili jen jednu branku. V závěru se od nás štěstí odklonilo. I když v posledních minutách musí být koncentrace větší. Máme kvalitní hlavičkáře, tak nám tam v nějaké 94. minutě nemůže propadnout míč, z čehož Boleslav vstřelila druhý gól. Dneska jsme se přitom vrátili k tomu, co nás zdobilo - k nasazení a přímočarosti. Ale chybí nám vyšší kvalita v poslední třetině hřiště. Mohli jsme z řady situací vytěžit víc."

Karel Jarolím (trenér M. Boleslavi): "Bylo to zápas se dvěma rozdílnými poločasy. V prvním půli jsme v protiútocích byli nebezpeční a z jednoho jsme i otevřeli skóre. Navíc o pár situací jsme se připravili sami zbytečnou ztrátou míče. Ale i tak byl první poločas z naší strany dobrý. Jenže po přestávce jsme na moje gusto vytvořili pro soupeře hodně standardních situací. Po jedné z nich byla penalta, po další domácí vyrovnali. Ale v závěru se k nám dneska přiklonilo i štěstí."

SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 1:3 (0:1)

Branky: 84. Brandner – 18. D. Mašek, 90.+5 Šimek, 90.+7 Douděra.
    Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Dobrovolný – Marek (video).
    ŽK: Alvir, Havelka, Javorek – Šimek, Skalák.

Č. Budějovice: Drobný – Čolić, Králik, Talověrov, Skovajsa – Havelka, Javorek – Mészáros (77. Vais), Alvir (77. Ekpai), Mršić – Brandner. Trenér: Horejš.

M. Boleslav: Diviš (53. Šeda) – Douděra, Šimek, Takács, Preisler – Matějovský (75. Skalák), Dancák – Malínský (87. Fulnek), D. Mašek (75. Jirásek), Zmrhal – Škoda. Trenér: Jarolím.