<
>

Plzeň zvítězila potřetí v řadě, rozhodl Beauguel

Plzeň – Fotbalisté Plzně ve 22. kole FORTUNA:LIGY doma porazili Olomouc 1:0 a v nejvyšší soutěži zvítězili potřetí za sebou. Viktoria v neúplné tabulce zůstala šestá, Hanáci klesli na deváté místo. Utkání na začátku druhého poločasu rozhodl Jean-David Beauguel.

fcviktoria.cz
    22. koloPLZ1:00:0OLO

Plzeňští začali aktivně a poměrně snadno se dostávali do zakončení. Velkou příležitost v 17. minutě nevyužil Bucha, který postupoval z úhlu na Mandouse, ale olomouckého brankáře přízemní střelou nepřekvapil. Oba si o chvíli později souboj zopakovali a znovu dopadl lépe pro gólmana.

Hosté ve zbytku prvního poločasu hru vyrovnali a Viktorii už do své šestnáctky příliš nepouštěli. Sami nedotáhli několik nadějných akcí a plzeňského gólmana Staňka vůbec neohrozili.

V 56. minutě Západočeši otevřeli skóre. Bývalý olomoucký záložník Falta z autu hodil míč Beauguelovi, který se v šestnáctce otočil kolem bránícího Poulola a tečovanou ranou z úhlu propálil Mandouse.

Francouzský útočník se trefil ve třetím ligovém duelu po sobě a devátým gólem v sezoně nejvyšší soutěže potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce. V 71. minutě mohl Beauguel přidat další branku, zblízka však trefil jen připraveného Mandouse.

Plzeň v závěru sahala po pojistce. Olomoucký gólman ale výtečně zneškodnil Mihálikovu hlavičku z rohu a v 86. minutě po Šulcově střele vykopnul míč z brankové čáry bývalý plzeňský kapitán Hubník. Viktoria s Hanáky neprohrála už 14 ligových utkání za sebou a z toho podvanácté zvítězila.

Adrian Guľa (trenér Plzně): "Cenné vítězství po bojovném a týmovém výkonu. Slušná kompaktnost podpořená tím, že jsme si vytvořili dostatečné množství šancí a jednu proměnili. Věříme, že právě takové vítězství nám pomůže v dalších dnech být ještě silnější. Samozřejmě gól nám pomohl tím, že se prostor otevřel. Měli jsme být mnohem zabijáčtější a zápas mnohem dřív rozhodnout. Když je to 1:0, soupeř riskoval dlouhými nákopy. Je super, že jsme vzadu byli kompaktní. Kvalitní výkon stoperské dvojice i krajních hráčů. V přechodech musíme být silnější, ale cením si defenzivní činnosti. Dobré mužstvo Olomouce jsme nepustili do tutovky, ačkoliv tam ošemetné situace byly. Cítím, že náš tým nabírá sílu a sebevědomí."

Radoslav Látal (trenér Olomouce): "Bylo to jiné než se Zlínem, hráli jsme aktivně, dostupovali hráče. Myslím si, že první poločas z naší strany nebyl tak špatný. Bohužel pak ve druhém poločase jsme se dopustili chyby. Při dlouhém autu měl jeden stoper stát před Beauguelem a druhý za ním. Takhle nás soupeř potrestal. Věděli jsme o jeho kvalitách, v Brně dával úplně stejnou branku. Bohužel tam jsme zaspali. Viktorka se potom zatáhla a těžko jsme se do její plné obrany dostávali. Škoda, mohli jsme tady uhrát lepší výsledek. Nějaké náznaky jsme měli, ale nějaká finální část nám chybí. Máme s ní problém dlouhodobě."

FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 57. Beauguel.
    Rozhodčí: Berka – Vlček, Kubr – Julínek (video).
    ŽK: Kaša, Limberský, Falta – Poulolo, Chytil.

Plzeň: Staněk – Havel, Kaša, Brabec, Limberský – Bucha, Kalvach, Čermák (58. Šulc) – Ba Loua (72. Mihálik), Beauguel (87. Ondrášek), Falta. Trenér: Guľa.

Olomouc: Mandous – Radek Látal, Poulolo (68. Sladký), Hubník, Zmrzlý – Breite (85. Slaměna), Houska (68. Yunis) – González, Daněk, Hála (76. Zahradníček) – Chytil. Trenér: Radoslav Látal.