14FC Zlín2836:6024
    15SK Dynamo České Budějovice2830:5822
    16MFK Karviná2828:5121

Slovácko loupilo na Baníku, ukořistilo čtvrtou výhru v řadě

Ostrava – V dohrávce odloženého zápasu 8. kola FORTUNA:LIGY podlehl Baník doma Slovácku 1:2. První poločas nabídl především aktivní hru hostů, ale ti nedokázali své šance proměnit. V závěru půle pak měl největší šanci prvních 45 minut Baník, ale ani domácí neskórovali. Po pauze se pak z penalty prosadil hostující Jan Kliment a krátce na to zvýšil Jan Navrátil. Baník mohl snížit, ale videorozhodčí objevil v gólové akci Stronatiho ofsajd. V závěru pak snížil ze standardní situace Roman Potočný.

fcb.cz
    8. koloFCB1:20:0FCS

Domácí tým zažil teplotní skok, od nedělního zápasu se Spartou se v Ostravě oteplilo o 20 stupňů. Změkl terén a v prvním poločase se na něm odehrálo pramálo zajímavého. Boj mezi vápny 20 minut nepřinesl prakticky nic. Pak si to odvážně středem hřiště namířil k domácí bráně Kubala, prošel přes Pokorného, ale před Laštůvkou mu zakončení překazil Ndefe, který se po příchodu z Karviné dostal poprvé do základní sestavy Baníku.

Slovácko bylo v první půli mírně aktivnější a ve 28. minutě mělo dosud největší šanci. Do Navrátilova sklepnutí se z voleje opřel Sadílek, jehož ránu ještě před bránou ve skluzu tečoval Pokorný. Ale Laštůvka prokázal znamenitý reflex a ránu mířící pod břevno vyrazil.

Ostrava se neprobrala ani po návratu z kabiny a soupeř její laxní výkon plný nepřesností potrestal v 53. minutě. Po faulu na Hofmanna proměnil s přehledem penaltu Kliment.

Domácí trenér Kozel záhy reagoval hned trojitým střídáním, z letargie to ale jeho celek neprobralo. Po hodině hry naopak přišel druhý inkasovaný gól. Laštůvka ještě vyrazil dělovku Kubaly z velkého vápna, ale na tvrdou dorážku Navrátila už nedosáhl.

Ostrava si za celé utkání vytvořila jen minimum nebezpečného. Stronati po standardní situaci v 73. minutě sice parádními nůžkami přes hlavu skóroval, ale rozhodčí odhalili ofsajd a gól neplatil.

Baník dohrál zápas v křeči a vůbec nic na tom nezměnila ani trefa střídajícího Potočného, který v úvodní minutě nastavení skóroval z první střely Ostravy na hostující branku. Více už domácí v šestiminutovém nastavení nestihli.

Luboš Kozel (trenér Ostravy): "Projevilo se na nás to, že jsme hráli tři dny po nedělním zápase. Už podruhé to bylo znát více, než bychom si byli schopni připustit. Neměli jsme šťávu jako normálně. Druhou věcí byl terén, který jednoznačně neumožňoval hru, na jakou jsme zvyklí. Třetím důvodem bylo to, že Slovácko hrálo velmi dobře. Nenechali nás hrát, dostupovali nás a byli úspěšnější v soubojích. Byli dřív u odražených míčů a to nám dělalo obrovské problémy."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Nechtěli jsme pustit Baník do kombinace, rozhodli jsme se proto pro vyšší presink. Celý první poločas, ale i druhý jsme odehráli dobře. Už v první půli jsme měli šance, Laštůvka je ale pochytal. Ve druhém poločase nám pomohl VAR (videorozhodčí), byla nařízena penalta a tu jsme proměnili. Následně jsme přidali druhý gól a už jsme si to nějak pohlídali. Jediný náš problém byly domácí standardky, po jedné jsme taky v závěru inkasovali."

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 1:2 (0:0)

Branky: 90.+1 Potočný - 53. Kliment z pen., 61. Navrátil.
    Rozhodčí: Pechanec - Paták, Horák - Cieslar (video).
    ŽK: Jánoš, Tetour, Pokorný, Fleišman - Havlík, Hofmann, Kalabiška.
    Bez diváků.

Ostrava: Laštůvka - Ndefe (56. Fillo), Pokorný, Stronati, Fleišman - De Azevedo (72. Mena), Jánoš, Tetour, Kaloč (56. Kuzmanovič), Holzer (66. Buchta) - Zajíc (56. Potočný). Trenér: Kozel.

Slovácko: Nemrava - Šimko, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Kubala (67. Kohút), Havlík, Jurečka (89. Srubek), Sadílek, Navrátil (89. Rezek) - Kliment (76. Reinberk). Trenér: Svědík.