<
>

Karvinský Papadopulos uchvátil skvělým gestem fair play

Málo vídaným sportovním gestem si v utkání 9. kola FORTUNA:LIGY mezi Karvinou a Zlínem vysloužil slova uznání Michal Papadopulos. Domácí útočník se dvacet minut před koncem zápasu, v němž Slezané prohrávali 0:2, přiznal k teči, po níž byl rozhodčím odvolán původně uznaný kontaktní gól Karviné.

mfkkarvina.cz
    9. koloKAR0:20:2FCZ

Inkriminovaná situace se odehrála v 73. minutě utkání. Po hlavičkovém souboji mezi Papadopulosem a Petrem Buchtou se balon odrazil k Dávidu Gubovi, jenž skákavou střelou k pravé tyči překonal zlínského brankáře Dostála a vykřesal pro svůj tým na pár okamžiků naději.

Hosté, kteří v Karviné vedli po dvou bleskových zásazích Poznara už od 9. minuty 2:0, reklamovali u Pavla Orla ofsajd. Hlavní arbitr zkontroloval video, přestupek proti pravidlům ale neshledal a branku uznal. Vycházel totiž z toho, že balon se ke Gubovi odrazil od zlínského Buchty.

Pětatřicetiletý Papadopulos ovšem vše ihned uvedl na pravou míru. Doznal, že tím, kdo míč ve výskoku skutečně zasáhl, byl on. „Když se mě rozhodčí zeptal, nechtěl jsem lhát a vzdávat se odpovědnosti,“ vysvětlil karvinský útočník na tiskové konferenci. „Koho by těšilo, že jsme dali gól, který neměl platit?“ tázal se.

Karvinští ve zbytku klání regulérní branku nevsítili a Zlínu podlehli 0:2. „Vítězem dnešního zápasu je Michal a já věřím, že se mu to brzy v dobrém zase vrátí. Klobouk dolů před ním,“ ocenil vzorné chování svého protihráče autor obou sobotních branek Poznar. Jeho trefa ze 35. sekundy je nově vůbec nejrychlejší trefou ligové sezóny.

Gesto Papadopulose ocenili i oba trenéři. „Je nejen vynikající, ale i čestný hráč. Cítil, že se musí přiznat,“ chválil svého svěřence kouč Juraj Jarábek. „Navrhl bych Papimu cenu fair play. Rozhodčímu přiznal, že míc na Gubu prodloužil hlavou on a ne náš hráč. Je to neobvyklý čin, který se u nás v Česku nevidí,“ dodal z tábora soupeře Bohumil Páník.