14FC Zlín2936:6025
    15SK Dynamo České Budějovice2932:6023
    16MFK Karviná2929:5222

Hráčem měsíce Tomáš Souček, mezi trenéry uspěl Jozef Weber

Hráčem měsíce za květen byl vyhlášen záložník pražské Slavie Tomáš Souček, který během pěti zápasů nechyběl na hřišti ani minutu a třemi góly z pozice defenzivního záložníka pomohl sešívaným k zisku mistrovského titulu. Mezi trenéry byl podruhé v této sezoně oceněn kouč Mladé Boleslavi Jozef Weber, který si se svým týmem vybojoval účast v 2. předkole Evropské ligy.

slavia.cz

Hráč měsíce: Tomáš Souček (SK Slavia Praha)

Záložník Tomáš Souček patřil v průběhu celé sezony k důležitým hráčům Slavie, o čemž svědčí fakt, že vynechal pouhý jeden zápas. S třinácti góly se navíc stal pátým nejlepším střelcem ligy, což je z pozice defenzivního záložníka obdivuhodný počin.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista, o kterého je zájem v zahraničí, odehrál v květnu všech pět zápasů nadstavby, když na hřišti nechyběl ani minutu. Během těchto zápasů podpořil své kvalitní výkony i třemi góly a jednou asistencí. Souček svým gólem rozhodl klíčový duel s Plzní (3:1), následně i s Jabloncem (2:1) a prosadil se i v derby proti Spartě (2:1).

Trenér měsíce: Jozef Weber (FK Mladá Boleslav)

Trenér Jozef Weber prožil s Mladou Boleslaví úspěšnou sezonu. Po velkých změnách v zimní přestávce dovedl svůj tým k sedmému místu po základní části a výkony Středočechů se poté stupňovaly v květnové nadstavbě.

Mladá Boleslav v semifinále skupiny o Evropu deklasovala Teplice 8:0 a následně v odvetě remizovala 1:1. Ve finále si pak Středočeši poradili se Zlínem, se kterým sice v prvním utkání padli 1:3, ovšem doma ztrátu smazali a radovali se z postupu. Třešnička na dortu pak přišla v kvalifikačním utkání o Evropskou ligu, v níž Boleslavané jediným gólem porazili venku Ostravu.

Webera a jeho tým tak na začátku příští sezony čeká 2. předkolo Evropské ligy. Během květnových zápasů si Mladá Boleslav připsala v pěti zápasech tři výhry, jednu remízu a jednu porážku.